Укладання ламінату на фанеру – не просто типова, але навіть рекомендована ремонтна операція. Справа в тому, що зайвої фанера точно не буде, навіть на рівних підлогах з бетону або достатньо міцних дерев’яних половицах. Така додатковий «прошарок» гарантовано вирівняє рівень підлоги, зробить приміщення тепліше і полегшить укладання самого ламінату. Наприклад, демонтаж старого паркету або статевих дощок робити не хочеться, а їх доведення до прийнятного стану досить трудомістка – допоможе укладання фанери під ламінат. Для нової бетонної стяжки укладання ламінату на фанеру актуальна у разі невеликої товщини ламінованої дошки – пол завдяки фанері стане значно тепліше. Кілька порад при укладанні фанери під ламінат:

  • Досить фанери завтовшки 3-4 мм, адже від неї не вимагається високих міцнісних якостей. Адже чим товще фанерний лист, тим він дорожчий, а для монтажу ламінату важлива його рівна поверхня, але не товщина.
  • Зовнішніх красот покладеної під ламінат фанери не побачить ніхто, крім монтажників. Стало бути, і купувати потрібно бюджетну (недорогу) різновид цього допоміжного матеріалу.
  • Розкрій. Можна ще заощадити, і понабрать обрізків фанерних листів, але викладати з них мозаїку досить трудомістко. Розумніше придбати кілька цільних листів стандартного розкрою – все одно вони багато разів дешевше ламінату.
  • Як укладати. При укладанні фанери під ламінат врахуйте, що по краях кімнати буде технологічний зазор – до стін ламінат не дійде мінімум на 10 – 15 мм. Відповідно, важливіше точно зістикувати листи фанери в середині кімнати, а щілинами біля плінтусів і поріжків можна і знехтувати.
  • Чим кріпити. Фанеру можна пробити до підлоги звичайними цвяхами – слідкуйте, щоб капелюшки цвяхів були повністю втоплені, забивайте до кінця! Важливо не забути загальна вимога до рівності поверхні під ламінат – не більш 2-3 мм на погонний метр. Якщо при укладанні фанери вийшов «міхур», спробуйте притягнути його до підлоги шурупами, так надійніше. Не вийшло – замініть (або спробуйте перевернути) невдалий лист.
  • Укладання фанери під ламінат ні в якому разі не виключає використання поліетиленової влагоизолирующей плівки.