Проведення ремонту підлоги «економ-способом» практикується, коли немає можливості демонтувати старий лінолеум. Або ж нікуди дівати зняте покриття з полімерних матеріалів. Або натуральний і полівінілхлоридний матеріал (лінолеум) ще в хорошому експлуатаційному стані, як і підкладка під ним, а хочеться оновити інтер’єр, постеливши ламінат. Тоді можна використовувати покладений на чорнове підстава лінолеум в якості основи під ламінат.

Іноді ламінат на лінолеум — рішення економічно і практично дуже актуальне

Умови обов’язкові до дотримання

Часто саме зміна інтер’єру, де для створення цілісної композиції потрібно постелити більш естетичний матеріал, одна з причин шукати вихід, як поєднати ці два покриття. До того ж у ситуації, коли планується робити ремонт без залучення сторонніх фахівців, укладання ламінату на лінолеум своїми руками вважається оптимальним вирішенням питання ремонту підлоги. Однак, це можливо при виконанні ряду умов:

 • допускається гладке підставу, на яку буде укладатися ламінат: відсутні перепади висот, а між тими, що є, амплітуда не повинна перевищувати 3 мм;
 • лінолеум під ламінат повинен бути високого ступеня міцності;
 • роботи проводяться на підлозі, вологість якої не більше 2%, щоб уникнути деформації деревоволокнистої основи;
 • відсутність механічних пошкоджень та здуття на окремих ділянках лінолеуму, його герметичність.

Лінолеум, як основа повинен бути ідеально рівним — неприпустимі здуття і відшарування

До речі: стелити декоративний настил на основі древесноволокнистой плити можна і на бетон, дерев’яну основу, кахельні плити. Використання ж паралельно з лінолеумом підкладки вирішує задачу додаткової звукоізоляції, зменшення тепловіддачі.

Чим приваблює зв’язка «лінолеум-ламінат»?

Як будь оформлення підлоги комбінація «лінолеум-ламінат» має свої плюси і мінуси.

Переваги

У якості позитивних моментів можна назвати високі теплоізоляційні характеристики обох покриттів, які в комплексі посилюються. Плюс до всього – додаткова ізоляція шуму, проникаючого від живуть сусідів знизу. Ще один бонус на користь такої комбінації – економія будматеріалів, трудовитрат і часу.

Для виробництва робіт знадобляться такі інструменти

Що ж до «мінуси»?

Реально оцінюючи ситуацію, слід врахувати можливі «підводні камені», які можуть виявитися в такому «пирозі». Нестійкий декоративний шар ламінату потребує міцному фундаменті. Якщо лінолеум на стадії укладання був погано зафіксовано по всій площі спочатку, то це призведе до появи через якийсь час опуклостей на підлозі, що потягне за собою деформацію на розрив. Значить, зайві витрати на демонтаж покриття, потім – лінолеуму, підготовку нового чорнового підстави і знову укладання ламінату. Однак може статися, що в наступний момент підлогу знову почне псуватися, але вже від підвищеної вологості середовища самого заснування. Тільки зваживши всі за і проти, приймається рішення: чи варто затівати цю роботу, укладати ламінат на лінолеум.

Постелити ламінат на лінолеум: правильне рішення завдання

Дуже важливо дотримати технологію процесу:

 • розрахувати потрібну кількість ламінату, скласти схему укладання, тощо;
 • придбати покриття, враховуючи запас на обрізку, заводський шлюб;
 • витримати термін акліматизації;
 • змонтувати підкладку;
 • зафіксувати ламінат.

На підготовчому етапі ламіновані листи розпаковуються, оглядаються, виявляються виробничі дефекти і вади, отримані в результаті доставки. Панелі витримуються в кімнатних умовах 2-3 дні. За цей час набувають температуру навколишнього простору і його вологість. Комбінування фактур, малюнка, підбір кольорової гами теж виконується перед початком основних робіт.

Щоб робота кипіла про викладання малюнку потрібно подбати ще перед початком монтажу

Проводиться огляд чорнового підстави, вкритої лінолеумом, на який буде укладатися ламінат. При ретельному дослідженні виявляються вибоїни, підлога вирівнюється. Лінолеум при необхідності натягується і міцно закріплюється, після чого ретельно миється, очищається від жирних плям. Для виробництва подальших робіт поверхня повинна бути повністю сухий. При серйозних порушеннях цілісності покриття або недостатньої його жорсткості слід лінолеум демонтувати.

Особливу увагу підкладці

Важливо! Практичний питання, який обов’язково виникне при облаштуванні підлоги з декоративний покриттям з ламінату, потрібна підкладка? Її укладання не можна ігнорувати, оскільки створюється необхідна амортизація при динамічних навантаженнях, до того ж основа покращує теплоізоляцію. Її шар не повинен бути менше 2 мм

Підкладка під ламінат обов’язково потрібна — асто використовується матеріал товщиною 0,5 мм

Добре б як використовувати екологічно чистий, легкий, створює амортизаційний ефект матеріал, – пробку. Але це дороге «задоволення». Тому пробку можна замінити, наприклад, спіненим поліетиленом. У кожному випадку потрібно «підгонка» дверної коробки (наличників), у зв’язку з коригуванням висоти, створюваної нової основою та покриттям.

Алгоритм монтажу ламінату

 • Укладання виконувати з обов’язковим витримуванням компенсаційних зазорів близько 10-15 мм між плитами покриття і стіновими поверхнями. Це потрібно для того, щоб новий матеріал в процесі експлуатації міг вільно змінюватися в розмірах, розширюючись або звужуючись в залежності від зміни температурних і вологісних характеристик.
 • Листи декоративного ламінату укладаються так, щоб місця стикування були менш помітними. Для цього починати роботи краще перпендикулярно віконного отвору: природне світло буде лягати вздовж плиток, нівелюючи шви, зазори. Перший (і останній) ряд укладання кріпиться до основи клинами, це дозволить не зрушуватися панелей в процесі роботи.
 • Укладання здійснюється відповідно до обраної схеми, з урахуванням малюнка і виступу комунікаційних з’єднань. У цих місцях за допомогою лобзика або дриля під прямим кутом робляться надрізи, а потім випилюється отвір потрібної конфігурації. Потім заготівля монтується на своє місце.

Увагу компенсаційних зазорам на торцях

 • Останній фрагмент першого ряду після укладання акуратно обрізується. Він стає початком другої смуги. Плиткові елементи стикуються під кутом в 45 градусів методом «замок-паз». Виконавши з’єднання, ламінат другої лінії приспускають вниз до появи клацання: це показник того, що скріплення сталося, воно міцне. Для забезпечення достатньої щільності ламінат підбиваються гумовим молоточком.
 • Стикувальні лінії на торцях панелей між сусідніми (суміжними) рядами укладаються з проміжком 0,3 м. Це дозволяє компенсувати навантаження на підлогу при розширенні покриття при намоканні.
 • Формуючи останній ряд, потрібно стежити, щоб всі елементи покладеного перед цим ламінату залишалися нерухомими. Для закріплення смуг встановлюються в колір плінтуса з підлогою. Вони не тільки фіксують декоративне покриття, але і маскують компенсаційні зазори, запобігають потраплянню в них сміття, пилу, вологи.

Итожа вищесказане

Новий підлога буде радувати вас багато років при належному догляді. Не слід зловживати надлишком вологи при його митті, т. к. лежать в основі деревноволокнисті плити високої щільності гігроскопічні, набухають від вбираної рідини. Цим, до речі, пояснюється і те, чому не можна робити укладку на мокрий лінолеум.

Досить буде вологого прибирання без використання лужних миючих засобів. І тоді естетично привабливе міцне підлогове покриття на основі древесноволокнистой плити на практичній основі з лінолеуму буде надійним і довговічним, а вам не доведеться сумувати від здуття на ньому.