Укладання ламінату на паркет має сенс при середньому ступені зношеності цього статевого покриття. Якщо старий паркет можна реставрувати без великих капіталовкладень, то слід гарненько подумати, чи потрібен взагалі монтаж нового ламінату. І, навпаки, при сильному старості підлог укладання ламінату на старий паркет може бути пов’язана з великими установочними труднощами, простіше буде видалити повністю набірні паркетні елементи.

З особливостей укладання ламінату на паркет своїми руками можна відзначити наступні:

  • Як правило, паркетне покриття є у всій квартирі (за винятком ванних і кухонь). Поширена будівельна помилка – укладати ламінат по всьому паркету в одному напрям, т. зв. «сплошняк». Подібний метод не тільки важко здійснити, але і виглядає новий ламінат не кращим чином. Розумніше у кожній кімнаті вибрати оптимальний напрямок укладання окремо, а кордонами переходів цілком можуть служити поріжки міжкімнатних дверей. При відсутності подібних поріжків їх можна замінити спеціальної обробної фурнітурою – алюмінієвими профілями, які продаються в тих же торгових точках, що і сам ламінат.
  • Паркет повинен бути міцно закріплений – досягти цього можна проклейкою відсутніх елементів і навіть їх заміною на аналогічні за розміром пластини з дерева або ДСП. Порожнечі в старому паркеті неприпустимі – навіть один відсутній елемент паркету може призвести до серйозного пошкодження нових статей. Ви ж не будете довго пам’ятати, де саме під ламінованої дошкою зачаїлася порожнеча, поставите на це місце через місяць-інший важкий шафа – і він благополучно проломить новий ламінат.
  • Однією з головних проблем при укладанні ламінату на старий паркет є його скрипучесть. Бездоганних методів усунути скрип паркету не існує – слід експериментувати ще до укладання ламінату. Врахуйте, що скрип сам по собі нікуди не дінеться, і досить імовірний аналогічний звук при ходьбі по новому статевого покриття.
  • В інших аспектах монтаж ламінату на паркет (допустимий перепад висот основи, укладання влагоизолирующей плівки, стикування останніх дощок, установка плінтусів, витримка технологічних зазорів і т. д.) аналогічний подібної ремонтної процедурою для дерев’яних або бетонних підлог.