Укладання лінолеуму на підлогу: підготовка підлоги і поради по укладанню

Для людини вперше зіткнувся з укладанням лінолеуму встає ряд проблем, пов’язаних з вибором матеріалу, інструменту і освоєння техніки роботи. Така, здавалося б, просте завдання, як укладання лінолеуму на бетон, вимагає грамотно підготувати підставу під майбутнє покриття і вибрати найбільш підходящий варіант лінолеуму для бетонної підлоги. Щоб укладання лінолеуму на підлогу пройшла без сучка і задирки розглянемо весь процес від початку і до кінця.

Укладання лінолеуму на підлогу: підготовка підлоги і поради по укладанню

Підготовка до укладання бетонної основи

Довговічність, якість і зовнішній вигляд лінолеуму в значній мірі залежать від його заснування. Основа під лінолеум має таке ж значення як фундамент для будинку. В першу чергу це міцність і жорсткість. Якщо бетонна підлога досить зношений, необхідно застосувати різні цементні стяжки на основі полімерних і піщано-цементних розчинів для його ремонту. Після надання необхідної жорсткості, основу потрібно вирівняти.

Не ігноруйте цю процедуру. Рівність і гладкість поверхні підлоги безпосередньо впливають на довговічність лінолеуму. Будучи досить еластичним матеріалом, лінолеум буде копіювати всі нерівності підстави. При цьому загальний вигляд покриття значно погіршується, тим самим збільшуючи знос матеріалу.

Ремонт бетонної підлоги і його вирівнювання можна об’єднати в один нескладний процес. Цей спосіб досить простий, не вимагає серйозних матеріальних витрат і оптимально підійде початківцям ремонтникам. З інструментів знадобиться: кельма, затиральний шпатель, рівень довжиною не менше 2-х метрів і кілька рейок. Для розчину підійде будь-цементно-піщана суміш і чистий сухий цемент для затирання. Рейки по можливості повинні бути з твердих порід дерева, щоб не прогиналися під час роботи. Не лінуйтеся перед початком процесу перевірити цементно-піщану суміш на міцність і схильність до розтріскування. Попередньо розведіть невелику кількість розчину до потрібної консистенції і нанесіть рівним шаром товщиною не більше 2-х см на бетонну підлогу. Якщо стяжка досить тендітна і кришитися в руках, додайте в суміш цемент, а при появі тріщин доповніть її піском.

Багатьом новачкам досить складно зробити розмітку і вивести правильний рівень підлоги. Все досить просто, на горизонтальній поверхні важко знайти початкову точку, а на вертикальній легко. Для розмітки підійдуть дві протилежні стінки. Наприклад, уздовж лівої стіни від входу проводимо рівну лінію за рівнем, відстань між нею і підлогою не більше одного сантиметра. Вона стане відправним орієнтиром для подальшої розмітки. На правій стіні проводимо таку ж лінію по всій довжині, що знаходиться на одному рівні з лівої лінією. Візуально між ними вийде ідеально рівна площина.

Щоб цементна стяжка відповідала площині треба розбити на сектори всю площу підлоги. Незалежно від довжини ширина кожного сектора не повинна перевищувати більше півметра. Так як на око досить важко вивести передбачувану пряму між двома протилежними лініями потрібні гладко обстругані рейки. З’єднавши з допомогою рейок дві протилежні стінки ми отримаємо невелику ділянку підлоги, з яких буде зручно працювати.

Готовий розчин для стяжки повинен бути досить густим і жорстким. При нанесенні його на бетонну підлогу орієнтуйтеся на рейки і лінії на стіні. Після заливки першого ділянки підлоги, треба почекати близько півгодини, а потім провести затірку окладу розчину. Затірку виробляємо з допомогою чистого цементу і шпателя, рівномірним шаром наносимо цемент на розчин і акуратно затираємо його шпателем. Така стяжка по міцності поступиться лише залізобетонним конструкціям. Так рухаючись у напрямку до виходу з приміщення, сектор за сектором заливаємо все площа бетонного підстави. Безпосередньо перед укладанням лінолеуму на підлогу — його основа повинна бути добре просушеним і чистим.

Укладання лінолеуму на підлогу

Після підготовки підстави і ретельної перевірки його на горизонтальність поверхні і вологості можна приступити до укладання лінолеуму. Насамперед, необхідно визначитися з видом майбутнього покриття. В основному застосовуються три види лінолеуму: на повстяній і тканинній основі і одношарове покриття. Бетонну основу має досить непогану теплопровідність, тому краще застосовувати лінолеум на повстяній або тканинній основі. У холодну пору року бетонна підлога має низьку температуру, що негативно позначиться на стані одношарового покриття.

Перед початком роботи рулони лінолеуму необхідно підготувати. Розстелити матеріал на всій поверхні основи, при появі здуття і нерівностей притиснути їх мішками з піском і витримати близько трьох діб. Після цього порожню поверхню лінолеуму залишити лежати ще два дні при температурі не менше +15 градусів.
Для склеювання лінолеуму з підставою використовується резинобитумная мастика. Облицовщику необхідні інструменти: м’який зубчастий шпатель для нанесення мастики, спеціальний лінолеумний різак для стикування швів, ножиці зі змінними лезами і бажано важкий валик для розгладження поверхні лінолеуму.
Найпоширеніший спосіб – це клеїти лінолеум, згорнутий рулоном лицьовою стороною всередину. Починати клеїти потрібно від стінки поступово просуваючи рулон попереду себе. При цьому рівномірно наносити шар мастики, як на рулон, так і на бетонну підлогу обов’язково залишати не промазану смугу полотнища примыкающею до стіни. Після приклеювання всього аркуша його необхідно ретельно розгладити валиком, щоб вигнати залишився повітря.

Великі площі приміщення, зазвичай не дозволяють укласти лінолеум одним суцільним шматком, тому доводиться зварювати шви між листами. Ще в процесі наклеювання полотнище потрібно нахлестывать один на одного, ширина кромок в нахлестке становить 10-12 див., при цьому повний відступ від кромок шириною близько 20 см. не потрібно приклеювати до підлоги. Приблизно через 2-3 доби після повного висихання мастики приступають до виділення країв та повного їх приклеювання. Щоб стик швів був рівним, використовують ніж-різак і металеву лінійку або рівну рейку. Сильно притискаючи лінійку до підлоги на стиках кромок, ножем уздовж неї роблять надріз і видаляють обрізки. Після цього кромки склеюють з підставою, попередньо очистивши тильну сторону від сміття, вирівнюють і прокочують валиком. Для кращої стикування швів по всій їх довжині залагоджують мішки з піском на пару днів.

Необхідні поради з укладання лінолеуму

Щоб весь процес укладання лінолеуму пройшов без особливих проблем, прийміть запобіжні заходи. Щоб уникнути розривів і порізів матеріалу використовуйте м’яке взуття. При попаданні клейової мастики на поверхню відразу протріть її бензином або скипидаром. З часом на поверхні лінолеуму можлива поява міхурів, притисніть їх важким вантажем.

Укладання лінолеуму на підлогу: підготовка підлоги і поради по укладанню