Укладання підкладки під ламінат — найважливіша операція при укладанні підлогового покриття з ламінату. Деякі виробники зараз випускають панелі з вже готовим шаром підкладки, але це зазвичай найбільш дорогі за вартістю види 32-го і 33-го класу, що мають підвищену міцність і зносостійкість.

Які функції виконує підкладка під ламінат

Важливість підкладки важко переоцінити. Якщо укладати без неї, прямо на основу, то згодом доведеться зіткнутися з неприємними моментами. Рідко вдається зробити ідеально рівну основу, а перепад навіть 1 мм. призведе до того, що плаваюча підлога почне хитатися в тих місцях, де він нещільно прилягає до основи. Підкладка, завдяки пористій структурі, компенсує всі нерівності, виконуючи роль амортизуючою подушки, приймає форму підстави.

Шумоізоляція — ще один важливий показник. Ламінат без підкладки буде видавати сильний шум, навіть у приватному будинку це призведе до дискомфорту, не кажучи вже про квартиру в багатоповерховому будинку. Ходьба по підлозі перетвориться в цокіт підборів, тупотіння ніг, яке буде луною віддаватися в сусідніх квартирах. Підкладка допомагає зменшити втрати тепла завдяки теплоізоляційним властивостям, також забезпечує надійну гідроізоляцію.

Технологія укладання підкладки під ламінат

При укладанні підкладки не потрібні досвід, професійні навички і спеціальні інструменти, але необхідно дотримуватися певні правила. Якщо основа бетонне, то потрібно обов’язково покласти шар поліетиленової плівки для гідроізоляції, а вже потім укладати підкладку.

Перед укладанням основу потрібно ретельно пропилососити, воно повинно бути сухим. Рулони або плити підкладки укладаються в тому ж напрямку, що і панелі, не можна допускати приклеювання до основи. Краї повинні заходити на стіну, смуги повинні бути точно встик, не можна допускати, щоб вони заходили одне на одного, з’єднувати за допомогою клейкої стрічки або скотча. Якщо підкладка рифлена, то сторона з рифленою поверхнею укладається вниз, так вона краще вирівнює основу. Якщо з шаром алюмінієвої фольги, то сторона з фольгою укладається вгору.

Щоб добитися ідеально рівної поверхні, не можна укладати кілька шарів. Для достатньо рівного підстави підійде товщина 2-4 мм, для нерівного потрібно вибирати більш товсту підкладку, але тут є побоювання, що під тиском зламаються замкові пристрої. Та й ходити по такій підлозі незручно, панелі будуть прогинатися. Краще домагатися рівного підстави.

Підкладка ріжеться звичайним будівельним ножем або ножицями, відміряні лінії наносяться маркером або олівцем за допомогою лінійки. Помилково думати, що потрібно використовувати підкладку саме такого ж виробника, що і ламінат, це не має великого значення.

Види підкладки

Підкладки під ламінат випускаються трьох видів: з спіненого пінополіетилену, коркові, бітумно-коркові. Кожен вид має недоліки і переваги, при виборі потрібно керуватися матеріальними можливостями і доцільністю застосування. При покупці потрібно точно розрахувати розмір, щоб залишався невеликий запас на обрізання.

Підкладка з спіненого пінополіетилену — найпоширеніша завдяки доступним цінам. Відрізняється простотою укладання, легко ріжеться, утворюється мало відходів. Завдяки комірчастій структурі з закритими порами не пропускає вологу. Стійка до хімічних речовин, впливу гризунів, комах, утворення цвілі. Володіє хорошими звуко-, тепло-, шумоізоляцією. Недоліком є те, що після кількох років експлуатації злежується і втрачає половину своєї товщини, а, значить, вже не може ефективно виконувати свої функції, легко рветься. Для поліпшення характеристик може випускатися із захисним шаром алюмінієвої фольги.

Пробкова підкладка виготовляється з природного сировини без синтетичних добавок, це екологічно чистий і безпечний матеріал. Має жорстку основу і володіє прекрасними характеристиками. Не деформується з часом, зносостійка, ідеально усуває нерівності, в основному, використовується для укладання дорогого ламінату на тривалий термін. Не боїться цвілі, грибка, гризунів, прекрасно підходить для пристрою теплої підлоги. В основному використовується для кімнат, не рекомендується для приміщень з підвищеною вологістю. Для поліпшення гідроізоляції поверх коркової підкладки можна нанести водовідштовхувальний складу. Володіє відмінною шумоізоляцією. Має високу ціну, ще один недолік — можливість утворення конденсату під підлоговим покриттям. Випускається в рулонах і плитах.

Бітумно-пробкова підкладка складається з шару целюлози, на одну із сторін наноситься шар бітуму, посипаний коркової крихтою. Така підкладка забезпечує хорошу вентиляцію, шумо-, тепло-, звукоізоляцію. Сторона з шаром бітуму укладається вниз, перешкоджаючи проникненню вологи і утворення конденсату. Має відмінні характеристики, які зберігаються протягом довгого часу. Випускається у вигляді листів.

Укладання підкладки під ламінат — операція нескладна, фізично легка, але вимагає акуратності. Допущені помилки можуть звести нанівець усі зусилля, і підлога з ламінату не зможе виконувати свої функції. Це призведе до зменшення практичності, довговічності, зносостійкості, погіршення естетичного вигляду.