Укладання пробкового підлоги в житловому приміщенні є відносно нескладним процесом, з яким цілком можна впоратися самостійно. Коркове покриття поки не так поширена як ламінат або лінолеум, тому далеко не багато знають про всі нюанси проведення робіт з влаштування такої підлоги.

Існують дві технології укладання коркового підлоги, в залежності від виду придбаного покриття:

— плаваючі пробкові підлоги збираються так само, як і ламінат за принципом ” шип-паз;
— клеяться пробкові підлоги, які являють собою коркові пластини, які кріпляться на підставу підлоги за допомогою клею.

Готуємо інструменти для укладання

Перш ніж приступати до укладання коркового підлоги, необхідно придбати все необхідне для якісного та ефективного проведення робіт.

Для укладання плаваючої коркової підлоги необхідно мати в наявності:

— ножівку для підрізання панелей;
— клини для збереження зазору між покриттям і стіною;
— олівець для розмітки;
— рулетка.

Для укладання клеящегося коркової підлоги знадобляться все теж, що і для плаваючої підлоги, але додатково потрібно придбати:

— валик і зубчастий шпатель для нанесення клею;
— зручну ємність для клею;
— гумовий молоток.

Підготовка до укладання коркового підлоги

Перш ніж повинна початися укладання пробкового підлоги, придбане статеве покриття повинне акліматизуватися в умовах приміщення, в якому будуть проводитися роботи протягом 24-48 годин. При цьому температура в приміщенні повинна бути не менше 17-18 градусів.

Поверхня, на яку буде укладатися пробкова підлога повинна бути рівною, чистою і сухою.

Укладання плаваючої коркової підлоги

Укладання плаваючої коркової підлоги аналогічна тому, як проводиться укладання ламінату.

В якості підстави для плаваючого коркової підлоги може використовуватися старе покриття, наприклад, ковролін або лінолеум. Якщо ж планується укладання підлогового покриття на цементну стяжку, то необхідно попередньо покласти на неї шар поліетиленової плівки, який буде захищати покриття від вологи, а потім ще шар спеціальної підкладки товщиною 2 мм Важливо пам’ятати, що плівка повинна укладатися з напуском смуг один на одного як мінімум на 20 см, а краї плівки повинні заходити на поверхню стін на 5 см. При укладанні підкладки необхідно залишати між смугами, а також між краєм підкладки і стіною, відстань не менше 1,5 див.

Між стіною і покриттям підлоги необхідно залишати зазор розміром 0,5-1 см, який необхідний для компенсації можливого розширення підлогового покриття в результаті змін температурного режиму. Для забезпечення зазору необхідно використовувати спеціальні клини, які встановлюються по всьому периметру приміщення.

Панелі бажано укладати перпендикулярно вікну, починаючи з переднього правого кута. На початковому етапі проводиться укладання першого ряду допомогою з’єднання торцевих частин панелей. З’єднання панелей проводиться шляхом прикладаючи торця кожної наступної панелі до попередньої під кутом 30 градусів. Потім панель опускається на підлогу, що дозволяє провести зчеплення замків.

При укладанні панелей необхідно дотримуватися шахового порядку, тобто кожен другий ряд повинен починатися не з цілої панелі, а з панелі, розрізаної навпіл.

Укладання клейового коркової підлоги

Технологія укладання клейового коркової підлоги значно відрізняється від технології укладання плаваючої підлоги.
Виробники випускають два види клейового коркової підлоги:

— лакований або ущільнений пробкова підлога, який відразу після укладання готовий до експлуатації;
— простий або неущільнений пробкова підлога, який після укладання необхідно покривати шаром або навіть декількома шарами поліуретанового лаку.

Клейовий пробкова підлога являє собою квадратні або прямокутні панелі товщиною від 3 до 8 мм, які можуть укладатися на дерев’яне або на бетонну основу. Як дерев’яна, так і бетонна основа повинна бути ідеально рівним, інакше будь-які нерівності буде видно на поверхні підлогового покриття. В якості дерев’яного підлогового підстави ідеально походить фанера товщиною 12 мм, яка кріпиться до підлоги за допомогою саморізів. Перед укладанням підлоги основу необхідно ретельно очистити від будь-яких забруднень.

Укладання клейового коркової підлоги починається з центру приміщення, який можна визначити, натягнувши по діагоналях приміщення два шнура, місце перетину яких і буде відправною точкою при укладанні підлоги. З цієї точки проводяться дві перпендикулярні лінії, паралельно стінам, які і будуть служити напрямними при укладанні.

Потім проводиться попередня укладання плиток покриття спочатку без використання клею, щоб визначити розмір плиток, які буде використовуватися в останніх рядах біля стіни. Якщо виходить, що розміри останніх плиток складають менше 5 см, необхідно провести невелике змішання центру. В ідеалі ширина крайніх плиток повинна бути не менше половини загальної ширини плитки.

При наклеюванні плиток клей повинен наноситься як на підставу підлоги, так і тильну сторону покриття. Для нанесення клею на підлогу необхідно використовувати зубчастий шпатель, а для нанесення клею на плитку – невеликий велюровий валик. Залежно від вказівок на упаковці використовуваного клею, перед склеюванням поверхонь клею необхідно дати просохнути протягом 10-20 хвилин.

На початковому етапі необхідно приклеїти 2-3 плитки від центру в одному напрямку, потім ще 2-3 плитки в перпендикулярному напрямку. Плитки повинні приклеюватися щільно один до одного, залишення без будь-якого зазору, а також щільно притискатися до основи. Також необхідно простукувати поверхню кожної плитки спеціальним гумовим молотком, приділяючи особливу увагу країв виробів, для ще більш кращого зчеплення поверхонь. Укладання плиток повинна проводитися дуже обережно, оскільки використовується для приклеювання підлогового покриття клей настільки швидко схоплює поверхні, що зрушити покладену плитку вже неможливо.

Для зручності спочатку проводять укладання плиток в одній половині приміщення, а потім в інший. Укладання неповних плиток виробляють на останньому етапі.

Експлуатувати приміщення після укладання в ньому коркової підлоги можна не раніше ніж через добу.

Пробкова підлога має цілий ряд переваг, по достоїнству оцінити які, можна тільки маючи таку підлогу у себе вдома.