Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартонуКраби для ГКЛ – прості кріплення, які відмінно з’єднують гіпсокартон. Про те, яких видів буває це кріплення, і як з ним працювати, варто розповісти докладніше.

 

Різновиди крабів для гіпсокартону

В широкому використанні однорівневі і дворівневі кріплення.

Види кріплення:

 • Однорівневий краб. Вони з’єднують профілі для гіпсокартону, які розташовуються на одному рівні і хрест-навхрест. Інакше сказати – у взаємно перпендикулярних напрямках. Краб має товщину 0, 06 мм, замикається він безпосередньо на профілі. Якщо навантаження складає більше 20 кг на квадратний метр, вимагається додаткова фіксація саморізами.
 • Дворівневий краб. З’єднує профілі, які також розташовані хрест-навхрест, однак розташовані на різних рівнях. Такий краб закріплювати потрібно двома саморізами, з кожної сторони по одному.

Коли придбаєте дворівневий краб, зверніть увагу, що вигляд його розгорнутий. Перед тим, як здійснювати монтаж каркаса, вигніть краб в П-подібну форму.

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Які можливості дає краб каркасу для гіпсокартону

Краб дійсно дає багато ефектів в кріпленні, які не вдасться в повному обсязі повторити кріпленню, витесаному з металопрофілю.

Можливості крабів:

 • Каркас під гіпсокартон краб кріпить буквально в будь-яких площинах;
 • В якій площині закріплена гіпсокартонна плита – не важливо, крабове кріплення не тільки буде максимально надійним, але і простим;
 • Дані з’єднувачі відрізняються високою міцністю, саме з цією метою вони сконструйовані.

Дуже важливий момент – рівномірно розподілити з’єднувачі.

Також рекомендуємо прочитати:Шурупи для гіпсокартону і профілів
Чим кріпити карниз до гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Особливості розташування крабів

Свої завдання краби будуть виконувати добре тільки в тому випадку, якщо їх розташувати в потрібних місцях.

Особливості розташування:

 • Заздалегідь намічена схема істотно спростить процес кріплення – в ній для кожного краба буде позначено своє місце;
 • Прораховуйте кожне розташування краба, інакше вони не зможуть надійно утримувати каркас для гіпсокартону, або ж в надлишку просто «влетять в копієчку»;
 • Придбайте для кріплення крабів «клопики» — спеціальні шурупи;
 • Спочатку краб закріплюється, а вже потім з ним можна виконувати ті чи інші роботи.

Правильне застосування крабів не менш важливо, ніж їх розташування

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Застосування крабів

Металокаркас будь-якої складності не буде достатньо міцним без крабів. Щоб зрозуміти, як і де вони застосовуються, варто вникнути в процес створення металлокаркаса.

У більшості випадків будь-яка гіпсокартонна конструкція кріпиться на металевий каркас. Це решітка, яка подібно хребту, тримай на собі тіло стельової поверхні або перегородки, стіни і т. д. Іноді, звичайно, кріплення гіпсокартону відбувається прямо на клей – цей спосіб називається безкаркасним. Але робити це можна тільки у разі ідеально рівній поверхні, а гіпсокартон, як правило, використовується, коли поверхня і потрібно вирівняти.

Каркас в більшості випадків виготовляють і профілів – направляючого і стійкового. Рідше робиться дерев’яний каркас, не для всякої конструкції він може служити підставою. Металеві профілі треба чимось скріплювати – краби, шурупи, дюбелі, саморізи є найпопулярнішими кріпильними елементами. Використовуються і просекатели – гідна альтернатива крабів, але багато хто не люблять ними користуватися, вважаючи за краще кріплення «по старинці».

Краб є, мабуть, самим надійним з’єднувачем. А враховуючи його невисоку вартість, ще й найкращим.

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Особливості монтажу з допомогою крабів

Дані вироби дуже практичні, вони скорочують час всіх монтажних робіт. Каркас з допомогою крабових сполук виходить міцним, він відрізняється площиною і рівністю по всій поверхні, без перепадів і виступів.

Монтаж за допомогою крабів:

 • Дає можливість монтажу каркасу навіть на дуже великій площі перекриттів;
 • Однорівневий краб дозволяє отримати дуже жорстку каркасну конструкцію, яка відмінно витримує як статичні, так і динамічні навантаження;
 • У конструкції підвісної стелі крабове з’єднання часто незамінне.

Від своїх аналогів краб відрізняється, в тому числі, і ціною, звичайно, на свою користь.

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Як користуватися крабом

Роблячи каркас для гіпсокартону, крабові з’єднання потрібно правильно використовувати.

Інструкція по установці краба:

 • Візьміть краб вусиками вниз;
 • Надіньте його на профіль зверху і з незначним зусиллям замкніть;
 • Потім з чотирьох кінців загніть вусики і саморізами прикріпіть до основного профілю;
 • Після того, як краб встановлено, здійснюється монтаж перемичок.

Щоб каркас для гіпсокартону був міцним, розраховуйте точно кількість крабів.

Виробники і цінова сторона

На ринку вже довгий час міцно займають свої позиції деякі лідери у виробництві кріпильних елементів. Один з них – компанія Knauf. І хоч сьогодні у цього виробника є чимало гідних конкурентів, вона не втрачає свого лідерства. Пояснюється це тим, що розробники Knauf враховують всі нюанси в роботі з будівельними матеріалами.

Так, стосовно, крабів, це компанія при їх виготовленні враховує, що гіпсокартонні конструкції використовуються в самих різних приміщеннях. Це можуть бути приміщення з високою вологістю або температурними перепадами. Простіше кажучи, будматеріали неминуче будуть стикатися з несприятливими впливами ззовні. Тому при їх виготовленні використовуються такі речовини і метали, які витримають цю зовнішню навантаження.

Зокрема, Knauf покривають свої вироби оцинкованим шаром, крім того, виробник піклується про адгезивних характеристиках. Завдяки цьому у крабів відзначається стійкість до корозії і інших зовнішніх впливів. І ще важливий момент – при несприятливому впливі не змінюється не тільки якості краба, але і його зовнішній вигляд.

Ціна з’єднувачів в середньому коливається в межах 9 рублів за штуку.

Універсальний кріплення – краби для гіпсокартону

Каркас для гіпсокартону – конструкція, від міцності якого залежить стан стелі або перегородок, або стіни. Тобто помилки тут чреваті неспроможністю усієї конструкції з гіпсокартону. Тому так ретельно і підбираються профільні з’єднання, і краб – самий надійний з них.