Зміст

  • Інструмент і матеріали
  • Пристрій фундаменту
  • Кладка цегли

Будь заміський ділянку потребує хороших воротах. Причому важлива не тільки їхня захисна функція, але і естетичні якості.

Цегляні стовпи – ось по-справжньому правильне рішення.

Цегляні стовпи для воріт

По-перше, вони володіють хорошою несучою здатністю і можуть витримати будь-яку вагу, по-друге, ворота на цегляних стовпах здатні поліпшити екстер’єр будівлі і надати йому благородний вигляд.

Правда, щоб добитися такого гарного результату, необхідна правильна установка стовпів.

Інструмент і матеріали

Будь-яке будівництво починається з підготовки інструменту і відповідного матеріалу, тому вам знадобляться:
• цегла;
• арматура;
• металева труба 100/100 мм;
• цемент, пісок, щебінь;
• бетономішалка;
• болгарка;
• лопата;
• відра;
• будівельний рівень;
• кельма;
• рулетка.

Види фундаменту під різні типи грунту

Пристрій фундаменту

Цегляні стовпи мають досить велику вагу, тому вимагають пристрою міцного фундаменту.

1. Для початку необхідно викопати дві ями, їх глибина повинна бути не менше глибини промерзання грунту, тому для кожного району вона буде різною.

2. Потім потрібно зробити подушку з піску і дрібнофракційних щебеню. Для цього спочатку насипається пісок товщиною близько 5 см і утрамбовується, ну а зверху десь на 15 см насипається щебінь і також ретельно утрамбовується.

3. Далі з арматурних стержнів робиться каркас з вертикальних і поперечних прутів. Для його виготовлення арматурні стрижні зв’язуються між собою в’язальним дротом, крок між ним повинен становити близько 20 див.

4. Потім арматурний каркас необхідно встановити у підготовлену яму. Далі виробляється установка металевих труб, які послужать несучим каркасом для цегляних стовпів. Їх потрібно виставити строго по рівню, після чого закріпити.

5. Потім необхідно підготувати розчин. Для цього в бетономішалку засипається пісок, щебінь і цемент, все це ретельно перемішується, додається вода і вимішується до повної готовності. Можна цей процес виконати і вручну, вымешав все в кориті з допомогою лопати, але тоді ви втратите багато часу.

6. Коли розчин буде готовий, їм заливаються ями і залишають до повного схоплювання. Встановлення стовпів може проводитися, тільки коли фундамент повністю затвердіє, не раніше, ніж через пару тижнів.

Кладка цегляного стовпа

Кладка цегли

Після того як бетон набрав міцності, можна приступити до кладки цегли.

1. Для цього в першу чергу потрібно приготувати звичайний піщаний розчин. Для його приготування використовується пісок і цемент, і все це також вимішується в бетономішалці.

2. Потім необхідно викласти перший ряд кладки. Вона повинна здійснюватися в півтора цегли. Найкраще перші чотири ряди викласти з повнотілої цегли. В цьому випадку потрібно використовувати більш рідкий розчин, для пустотілої цегли суміш повинна бути трохи густіше, це спростить робочий процес.

3. Після того як перший ряд буде викладено, не забудьте з допомогою рівня перевірити вертикальність і горизонтальність. Для кладки наступного ряду знадобляться квадратні металеві прутки, вони необхідні для отримання рівних швів між рядами.

Фундамент для цегляних стовпів

4. Прутки потрібно викласти у вигляді квадрата навколо металевої труби по зовнішньому периметру кладки. Далі на рівні прутків розчин необхідно укласти по всій поверхні стовпа. Слідкуйте, щоб він не перевищував заданого рівня. Також не забувайте після кожного ряду перевіряти горизонтальність і вертикальність стовпа. Якщо вона порушена, то цеглу можна вирівняти, прибравши надлишки розчину або навпаки додавши його.

5. Потім необхідно заповнити середину стовпа галькою або мелкофракционным щебенем і залити рідким розчином. Для того щоб суміш проникла як можна глибше, проводиться штикування кельмою. Робиться це для досягнення більшої міцності і стійкості. Повторювати цю процедуру потрібно після кожного ряду кладки.

6. Далі потрібно розмістити заставні, на них надалі буде проводитися кріплення воріт. Установка першої заставної здійснюється на висоті 30 см від фундаменту, при цьому пластана повинна діставати до металевої труби і трохи виступати за край цегли. Для цього в цеглі з допомогою болгарки робиться пропив, а всередині стовпа для більшої жорсткості пластина приварюється до труби. Щоб встановити ворота, знадобиться близько 6 пластин, для встановлення паркану потрібно всього 3 заставних.

Після того як стовпи будуть встановлені, залишається приступити до розшивки швів, це додасть їм більш привабливого вигляду.