Зміст

 • З чого почати?
 • Установка опорних стовпів
 • Збірка каркаса
 • Установка кованих елементів
 • Завершальний етап

Найпоширеніший тип воріт для приватного будинку або дачної ділянки – розпашний тип. Вони відрізняються простотою конструкції, довговічністю і надійністю експлуатації. Такі ворота можна виготовити з будь-якого зручного матеріалу і прикрасити елементами ковки. Вхідну хвіртку можна зробити окремо або вирізати всередині однієї зі стулок.

Ковані ворота з хвірткою

Ковані ворота з хвірткою останнім часом стали дуже популярні з-за доступності необхідних матеріалів, надійності, привабливого вигляду, що формується за рахунок неповторного візерунка з декоративних елементів.

Ковані елементи прекрасно доповнюють і прикрашають будь обшивку. В даний час більшість воріт робиться з профнастилу. Це найбільш доступний, не вимагає додаткового догляду матеріал. Як кованих декорів використовуються фігурні гнуті елементи сталевого квадратного прутка.

З чого почати?

Починати робити самостійно ковані ворота з хвірткою краще з креслення або ескізу. Бажано, щоб креслення було у масштабі. На кресленні за розміром наявного отвору в паркані малюєте ту форму стулок і вбудованої хвіртки, яку бажаєте.

Потім на загальний план наноситься малюнок декоративного візерунка. Ковані деталі можна придбати готові в будівельному супермаркеті, замовити в майстерні або виготовити самостійно.

Для самостійного виготовлення кованих деталей знадобиться верстат і інструменти для згинання металу. В якості матеріалу підійдуть залізні квадратні прути.

Ковані елементи

Конструкція стулок являє собою металевий каркас, зварений із залізного профілю з облицюванням з профнастилу, металу або дерева. Якщо хвіртка передбачається окремо, елементи декору заготовлюються для неї окремо. Для вбудованої хвіртки в одній із стулок передбачається додатковий каркас.

Інструменти, необхідні для установки і складання воріт

 • Рулетка, рівень і металевий кутник для розмітки та контролю вузлів.
 • Напівавтоматичний зварювальний апарат потужністю 220 Вт.
 • Бур або лопата для викопування ям під фундамент.
 • Дриль, шуруповерт для кріплення обшивки до каркаса.
 • Болгарка, щоб нарізати за розміром профіль і зачистити зварні шви.
 • Матеріал, з якого збираються ворота, власник обирає сам. Для несучих стовпів найкраще підійде швелер або сталева квадратна труба діаметром не менше 100 мм.

  Раму збирають зазвичай з квадратного металевого профілю розміром 40?40 мм оптимальна для облицювання воріт за ціною, довговічності та надійності – облицювання з профнастилу.

  Установка опорних стовпів

  Першим ділом встановлюються несучі стовпи. Вони встановлюються у викопані ями не глибше 1 м і бетонуються. Для кращої стійкості та зчеплення з бетоном до низу стовпів приварюються «лапи» (два перехрещені арматури або перфоровані металеві пластини). Висота стовпів повинна бути більше висоти стулок рівно на глибину ями для фундаменту.

  Робимо фундамент для стовпів

  Збірка каркаса

  Наступним етапом йде збірка каркаса для розпашних воріт. Нарізаєте металевий профіль по довжині. Якщо форма стулок фігурна, то металевий профіль гнеться на трубогибочном верстаті під необхідним кутом.

  Після нарізки основних елементів каркаса, надання їм необхідної форми, їх зварюють між собою. Варити краще на рівній поверхні, щоб не було небажаних перегинів конструкції.

  Для вбудованої хвіртки в одній із стулок монтується додаткова рама. Вона кріпиться навісами до несучої рами. Висота вбудованої хвіртки повинна бути не менше 2 м.

  Готовий каркас посилюється поперечними або поздовжніми перекладинами. Потім до них кріпиться обшивка з профнастилу саморізами і приварюються деталі декору.

  До готової рами стулок і несучих стовпів на виміряної висоті приварюються навіси. Краще всього брати навіси підшипникові зі спеціальним отвором для заливання мастила. Такі навіси безвідмовно виконують будь-яку погоду, при будь-якій температурі.

  Установка кованих елементів

  Ковані ворота з хвірткою починають декорувати після закінчення основних підготовчих робіт і готовність несучої конструкції. Під час вибору візерунка важливо не перевантажити конструкцію, т. к. ковані елементи досить важкі самі по собі. Тому під час задумки загального малюнка необхідно це враховувати.

  Дуже симпатично виглядають стулки, прикрашені зверху піками на закручених металевих прутах. Всередині стулки прикрашаються різноманітними візерунками. Головне при прикрасі – дотримати симетричність розташування.

  Якщо облицювання воріт робиться з профнастилу, візерунок приварюється до каркаса зовні, щоб не пошкодити зовнішній шар профнастилу. Декор необхідно приварити так, щоб не виступав за елементи каркаса, тобто був врівень. Можна до основної рами приварити сітку з декоративних прутів, після до них приварювати частини візерунка.

  Виготовлення кованих елементів методом холодного кування

  Декоративні елементи на ворота, обшиті звичайними листами заліза, приварюються зверху.

  Для вбудованої хвіртки можна придумати окремий малюнок. Декор до неї кріпиться таким же чином, як і до стулок.

  В кінці всі зварювальні шви, утворені на з’єднанні кованих елементів і залізного профілю, закриваються скобами. Спеціальні скоби для декорування зварювальних швів продаються в будівельних магазинах і з зовнішньої сторони мають фігурну форму.

  Завершальний етап

  Перед кріпленням облицювання з профнастилу до стулок необхідно металевий профіль каркаса і елементи декору зачистити від іржі, прогрунтувати і пофарбувати. Таку процедуру легше зробити, поки обшивка відсутня, інакше буде незручно.

  Після фарбування з внутрішньої сторони каркаса кріпиться обшивка з профнастилу саморізами. Для вбудованої хвіртки в обшивці вирізається контур.

  У завершенні хвіртку врізається замок і ручка, а до стулок всередині приварюються петлі середньої частини і внизу для запірних штирів.

  .