Зміст

  • Які інструменти потрібні?
  • Варіанти монтажу
  • Як встановити ворота на цегляну опору?
  • Створення стулок
  • Правильно навішуємо ворота

Розпашні ворота – це один з найбільш популярних типів конструкції. Пояснити таке явище можна простотою збірки і монтажу, а також можливістю застосовувати різні дизайнерські рішення і форми.

Установка розпашних воріт не викликає жодних проблем, з нею не складе труднощів впоратися навіть своїми руками. Достатньо лише знати основні моменти у цьому процесі і вміти виробляти подібний монтаж.

Розпашні ворота з елементами автоматики

Які інструменти потрібні?

Якщо ви вирішили своїми руками виробляти установку розпашних воріт, то потрібно зробити все самостійно, від закладання опор аж до створення стулок і монтажу. Щоб зробити закладку стовпів знадобиться:

  • Бур або лопата;
  • Кельма.

Для робіт з металом: електроди і зварювальний апарат, а також болгарка з нарізними або шліфувальними дисками. Щоб провести збірку, запасіться викруткою або шуруповертом, дрилем з різними по діаметру свердлами.

Деякі застосовують пістолет, що дозволяє більш міцно закріпити обшивку. Для вимірювальних цілей використовується маркер для малювання по дереву та металу, а також рівень з рулеткою.

Щоб справити фарбувальні роботи краще всього взяти краскопульт, але якщо його у вас немає в наявності, то використовуйте звичні кожному кисті. Не забувайте про засоби, які захистять вас від травматизму – рукавички та окуляри. Не завадить придбати каску заради власної безпеки.

Схема воріт

Варіанти монтажу

Схема розпашних воріт радує своєю стандартністю, вона складається з несучих стійок, які знаходяться по краях отвору, а також стулки. В якості стійок можна використовувати, наприклад, стовпи від паркану, а можна зробити і спеціальні конструкції. Вони можуть бути металевими, дерев’яними або бетонними. Перші створюються з труб, які мають переріз не менше 100 на 100 міліметрів.

Установка розсувних воріт може бути проведена різними способами. Найбільш дешевий і простий – забивання стовпів в землю. Опори своїми руками вмонтувати дуже просто.

Досить зробити отвір і вбийте в нього стовпи, при цьому глибина просідання повинна бути не менше 1 метра вглиб (відстань промерзання землі). Від конструкцій потрібно провести в обидві сторони металеві труби, які обов’язково підкріплюються до якої-небудь будівлі, наприклад, до паркану.

Між собою стовпи необхідно об’єднати знімною планкою. Враховуйте той факт, що таким же способом встановлюються садові хвіртки і ворота, що мають невелику вагу.

Деякі люди воліють бетонувати стовпи своїми руками, такий процес здатний забезпечити більш високу надійність і стійкість розпашних воріт.

Щоб це зробити, прорубите отвір, має діаметр 20 сантиметрів, а глибина повинна складе 1,5-1,8 метра. У нього поміщається опора і після вирівнювання заливається бетоном. Додатково можна помістити туди ж арматурний склянку і бетонувати далі.

Металеві ворота з хвірткою

Як встановити ворота на цегляну опору?

Якщо ви плануєте використовувати камяний, цегляний або бетонний стіл як стійку для розпашних воріт, підхід буде дещо іншим. Створюючи обладнання своїми руками, важливо враховувати деякі моменти.

Під такого виду стійки обов’язково потрібно створити фундамент, що має глибину 1,5 метра. Після цього поміщається в яму труба з металу і до неї починають приварюватися заставні. Названі елементи повинні вийти за область майбутнього стовпа, щоб потім до них можна було приварити петлі.

Коли така підготовка буде завершена, можна почати обкладати конструкцію цеглою, щоб з’являвся стовп. Внутрішній простір, який залишиться, заливається бетонною сумішшю. Важливо пам’ятати, що для повного застигання цементу потрібно буде почекати не менше тижня.

Після того, як ви зможете встановити опори, вам залишиться лише підібрати до них петлі і приварити їх. Зупиняючи свій вибір на якому-небудь варіанті, важливо врахувати вагу стулок майбутніх воріт. Якщо вони досить легкі, то підійдуть елементи, що мають в діаметрі 25 мм. Стулки, що важать понад півтонни, сідають виключно на петлі в 40 мм і більше.

У деяких випадках кріплення стулок здійснюють відразу на три і більше петлі. Це рішення буде доцільним, якщо схема полотна відрізняється своїм великим розміром і вагою.

Схема конструкції стовпів

Створення стулок

Ви можете купити в магазині вже готові стулки, а можете зробити їх своїми руками. Для цього потрібно зварити каркас, що складається з профільних труб. Щоб форма рами зберігалася, зсередини необхідно приварити її.

Перед зварювальними роботами, ретельно почистіть матеріали, з якими ви будете працювати, щоб на них не залишилося слідів корозії. Краще, щоб очищення здійснювалася не вручну, а за допомогою болгарки, оснащеної металевою щіткою. Після цього проводиться знежирення розчинником або ацетоном.

Коли зварювальні роботи будуть завершені, знадобиться кожен шов зашліфувати. Тут на допомогу прийде болгарка зі шліфувальним диском. Фарбування складнощів не викличе, тому її розглядати немає сенсу.

Враховуйте тільки те, що краще віддавати перевагу алкідної емалі під час зовнішніх робіт.

Правильно навішуємо ворота

Установка розпашних воріт не займе у вас багато часу і сил, якщо буде схема. Достатньо лише приварити петлі до стулок і несучих опор, на які вказує схема.

Встановлюючи стовпи та навішуючи стулки, важливо пам’ятати про необхідність застосовувати рівень. Якщо ви встановите конструкцію криво, то зіткнетеся з великою кількістю складнощів під час експлуатації.

Виробляючи монтаж своїми руками, важливо залишати між стулками невеликі технічні щілини. Робиться це для того, щоб під час просідання землі стовпи могли зміститися, і це не було критичним для всієї конструкції воріт. Завдяки зазору ворота будуть залишатися в робочому стані, при цьому не виникнуть проблеми і в зимовий період.

Якщо вам не подобається щілину, то її можна прибрати візуально з допомогою лежачого поліцейського, якого важливо укласти таким чином, щоб не створював перешкоди при відкритті.

Засуви, які є фіксаторами для стулок і замкові вушка приварюються з внутрішньої сторони до каркаса.