Зміст

 • Характеристика секційних воріт
 • Рекомендації по виготовленню
 • Підготовка до монтажу конструкції
 • Підготовка отвору
 • Монтаж
 • Автоматика для секційних гаражних воріт

Більшість людей на сьогоднішній час воліють автоматичні секційні ворота. Це обумовлено тим, що вони володіють високою зламостійкість. Конструкція має гарний зовнішній вигляд і довговічність.

Секційні ворота на гараж

Використовуйте вальний або стельовий привід і отримаєте автоматичні секційні ворота, які будуть відкриватися і закриватися за допомогою пульта управління.

Секційні гаражні ворота ставлять у приміщеннях, де необхідно зберегти тепло. Незважаючи на те, що секційні ворота дорого коштують, простота в установці і доступність конструкції дозволяють з упевненістю сказати, що вони є оптимальним рішенням у виборі надійного захисту вашого майна.

Якщо ви бажаєте поставити секційні гаражні ворота самостійно, у вас є можливість це зробити. Купіть комплектуючі для самостійної збірки і встановіть ворота своїми руками.

Характеристика секційних воріт

Секційні ворота підходять для приміщень, де обмежено вільний простір. Площа економиться за рахунок того, що ворота піднімаються вгору.

Полотно воріт складається з сендвіч-панелей, які володіють високими теплоізоляційними властивостями, і алюмінієвих профілів, які можуть витримати будь-які погодні умови. Панелі проходять спеціальну обробку, і, крім того, їх хромують і фарбують полімерною фарбою, після чого панелі покриваються захисним речовиною. Всі ламелі полотна кріпляться між собою сталевими профілями.

Елементи конструкції з’єднуються таким чином, що ворота функціонують безшумно. Для того щоб створити раму коробки і полотно, використовують гарячу оцинковану листову сталь, яку покривають грунтовкою (полімером) високої якості. Завдяки цьому панелі не іржавіють, і полотно може довго функціонувати.

Завдяки теплоізоляційним сендвіч-панелей забезпечується надійний захист від холоду. Вони здатні нормально працювати при температурах від -50 до +70 градусів Цельсія. Можна замовити панелі будь-якого кольору, з будь-яким зображенням, враховуючи всі побажання покупця.

Спеціальні замки опорних систем дозволяють забезпечити високу безпеку, так як після закриття конструкції відбувається автоматичне блокування полотна. При правильній експлуатації секційні ворота прослужать вам не менше 10 років.

Рекомендації по виготовленню

Щоб не витрачати зайві гроші на установку, багато автовласників намагаються поставити ворота самостійно, покладаючись лише на свої знання та вміння. Однак поставити якісні ворота зможе людина, яка детально вивчить всі нюанси установки того або іншого виду конструкції.

Насамперед, не варто використовувати механізми, які раніше вже використовувалися, так як свідомо зменшується термін експлуатації вашої конструкції. Крім того, в один прекрасний день ви не зможете увійти в гараж.

Процес монтажу секційних воріт досить простий

Складання конструкції своїми руками

 • По-перше, необхідно мати оригінальні креслення, за якими здійснюється складання;
 • По-друге, точно розміщуйте деталі;
 • По-третє, користуйтеся заводськими матеріалами;
 • По – четверте, попередньо проведіть розрахунок конструкції.

Конструкцію встановлюють з внутрішньої сторони приміщення. Полотно піднімається при відкритті під стелю вгору, за допомогою направляючих. Напрямні кріплять до стін або стелі. Таку конструкцію є можливість відкрити ручним або автоматичним способом.

Підготовка до монтажу конструкції

Ви придбали секційні ворота, і прийшов час їх встановлювати. Разом з комплектуючими додається інструкція покрокової роботи. Для того щоб точно заміряти висоту і ширину прорізу, візьміть кілька друзів на допомогу.

Серед інструментів вам знадобиться:

 • молоток;
 • пасатижі;
 • дриль зі свердлами;
 • рівень;
 • рулетка;
 • гайкові ключі.

А також знадобиться такі засоби безпеки як каска, захисні окуляри та рукавички.

Перед установкою переконайтеся, що у вас є всі деталі, зазначені в інструкції, яка міститься разом з комплектуючими.

Підготовка отвору

Перед установкою підготуйте приміщення і дверний отвір. Для того щоб в майбутньому ворота працювали безвідмовно, отвір повинен відповідати деяким вимогам. Необхідно, щоб в одній площині розташовувалися одвірок і заплічники, а горизонталь і вертикаль отвору була точно вивіреної за допомогою рівня.

Для визначення глибини гаража зробіть підрахунок: додайте 50 сантиметрів до висоти воріт, за умови монтажі конструкції з електроприводом — 100 див. Також необхідно буде на стелі встановити розетку. Перетин її проводу складе 1,5 квадрата.

Так як вага конструкції ляже на стелю і одвірок, вони повинні бути виготовлені з міцного матеріалу. Заплічники, хоч і не будуть брати на себе навантаження, але все одно вони повинні бути міцними і надійними, так як до них прикріплюються напрямні.

Відповідний розмір притолоки складе 25-50 сантиметрів. Перед установкою секційних воріт оштукатурьте проріз, це допоможе щільно прилягати полотну до отвору і сприятиме хорошій теплоізоляції.

Розміри дверного отвору для гаражних воріт

Монтаж

Зміцніть міцно стіни отвору і перевірте горизонтальність підлоги. Потрібно зробити так, щоб зверху, між отвором і воротами, не було щілини. Похибка горизонтальності підлоги може становити 0,1 сантиметр. Якщо все нормально, готуйте панелі до установки. Звертайтеся з панелями обережно, так як заміна їх коштує дорого.

На наступному етапі роботи розмітьте місця кріплення конструкції та встановіть напрямні. Збирайте полотно знизу вгору, тобто спочатку з нижньої панелі. Заміряйте уважно, щоб не було перекосів.

Уникайте запінення щілин при вирівнюванні воріт і не застосовуйте різні дошки для підкладки зазору, так як порушаться розміри воріт. Оптимальним рішенням буде скористатися металевими прокладками, які мають різну товщину.

Далі зробіть кріплення елементів керування воротами і механізму підйому. Перевірте повторно точність вимірювань. Обов’язково проконтролюйте працездатність системи. Установка воріт займе у вас кілька годин.

Автоматика для секційних гаражних воріт

Існує два види автоматики:

 • Стельовий привід;
 • Вальний привід.
 • Стельовий привід для секційних воріт, як правило, використовують у приватних домоволодіннях, де існує невисока інтенсивність використання, і конструкція важить не дуже багато. Вальний привід для гаражних секційних воріт більш потужний, і його використовують частіше на промислових об’єктах.

  Відрізняються приводи способом передачі крутного моменту з приводу на полотно конструкції. Вальний привід встановлюють на торсіонний вал, і привід передає обертання на вал. Внаслідок цього відбувається піднімання або опускання воріт.

  Стельовий привід кріплять на стелю. Механізм його дії полягає в наступному: через шину переміщення, на верхню панель конструкції передається зусилля приводу.

  Електроприводи гаражних воріт відрізняються різною потужністю двигунів, по класу вологозахищеністю і частоти експлуатації. Обов’язково при виборі двигуна враховуйте вага полотна і потужність двигуна.

  В якості безпеки при роботі з двигунами застосовують індукційні петлі, фотоелементи. Керують конструкцією дистанційно, використовуючи пульт.

  Для того щоб зібрати секційні ворота самостійно, спочатку ознайомтеся з інструкцією щодо їх використання. Установку необхідно проводити, враховуючи всі рекомендації виробника, щоб надалі не було проблем з нормальним функціонуванням воріт.