Зміст

 • Проектування
 • Заливка фундаменту
 • Проведення монтажних робіт

Прикрашаючи свій заміський ділянку, в першу чергу власник турбується про встановлення воріт.

До того ж при їх виборі віддається перевагу функціональності і естетичним якостям, тому відкатні ворота стають все більш популярними.

Причому на даний момент, всі комплектуючі стали досить доступні, і багато хто собі може дозволити таку конструкцію.

Відкатні ворота на роликах

Також відкатні ворота можна встановити своїми руками, що заощадить ваші кошти на монтажних послуги різних фірм. Виконати це буде зовсім не складно, якщо керуватися нашими порадами.

Всі комплектуючі без праці можна придбати в будівельних магазинах, а полотно для воріт зробити своїми руками. Не варто використовувати саморобні механічні деталі, це може серйозно вплинути на працездатність воріт.

Проектування

Перш ніж приступати до якихось робіт, знадобиться детальна схема. В ній обов’язково повинні зазначатися всі необхідні для монтажу розміри, висота і ширина воріт, тобто всі ті дані, що потрібні для створення конструкції.

Також схема включає в себе опис усіх деталей, які будуть використовуватися при установці (кількість, перетин) і місця їх кріплення.

Порядок встановлення комплектуючих, так і весь процес робіт, що виконуються, все це повинна відображати схема. Проектування для того і існує, щоб не виникало ніяких збоїв під час проведення монтажу.

Схема відкатних воріт

Заливка фундаменту

Не малу роль при установці воріт своїми руками грає фундамент. Адже він виконує основну опорну функцію і відповідає за подальше функціонування воріт. Тому йому потрібно приділити особливу увагу.

Перед пристроєм фундаменту, для початку необхідно розкреслити розмітку майбутньої траншеї і викопати її. Довжина траншеї повинна становити не менше ? частини полотна воріт, а ширина – приблизно 50 див.

Що стосується її глибини, то все залежить від регіону, де ви проживаєте, вона повинна перевищувати рівень промерзання грунту.

Потім необхідно приступити до виготовлення закладного елемента. Для цього знадобиться швелер 18, а також арматурні стрижні (d 14), довжина даних матеріалів залежить від глибини та довжини траншеї. Використання швелера необхідно для міцності майбутньої конструкції, а арматурні стрижні для армування бетону і жорсткості закладного елемента.

Щоб виготовити своїми руками закладений елемент, знадобиться до швелеру приварити вертикальні стрижні і горизонтально ошпарити їх сталевими перемичками з тієї ж арматури. Далі зібрану конструкцію потрібно опустити в підготовлену траншею, попередньо зробивши в ній подушку з гравію та піску.

Перш ніж приступити до заливання бетону своїми руками, арматурний каркас виставляється за допомогою будівельного рівня. Також варто стежити, щоб поздовжня вісь швелера обов’язково проходила паралельно лінії паркану, щоб відкатні ворота надалі нормально працювали.

Фундамент для відкатних воріт

Після заливки фундаменту, його необхідно залишити на пару тижнів, щоб він досяг певної міцності. Ще один нюанс, про який також не варто забувати: необхідно, щоб рівень фундаменту збігався з рівнем ґрунту або дорожнього покриття, а технічний просвіт має бути не менше 5 см.

Тоді саморобні відкатні ворота можна без проблем експлуатувати в зимовий час. У протилежному випадку вони просто будуть постійно застрявати в товщі снігу.

Проведення монтажних робіт

Після того як фундамент набрав своїй міцності і згідно з проектом проведені всі підготовчі роботи (тобто всі комплектуючі в зборі і рама воріт готова, можна приступати до монтажних робіт.

 • Для початку необхідно взяти шнур і своїми руками натягнути його вздовж отвору на висоті 20 см від ґрунту або дорожнього покриття, за нього позначити лінію. Шнур в подальшому послужить для вирівнювання положення несучого профілю.
 • Потім підготовлені роликові візки потрібно послідовно вставити всередину несучої балки відкатних воріт і змістити їх до центру. Як уже говорилося, не варто використовувати саморобні комплектуючі. Потім на швелер застави конструкції необхідно встановити стулку воріт на розміщених в профілі роликах.
 • Далі перша і друга роликова опора розташовується на заздалегідь позначених місцях, а відкатні ворота потрібно підігнати так, щоб їх розташування відповідало натягнутому шнуру.
 • Потім до швелеру приварюється регулювальна майданчик другої опори, і відкатні ворота викочуються до самого кінця. Далі потрібно перевірити їх горизонтальність і вже тоді приварити ще одну регулювальну майданчик.
 • Потім встановлене на роликах полотно воріт знімається і відкладається в сторону. Самі ролики також потрібно зняти з регулювальних майданчиків, а їх у свою чергу по контуру ошпарити зварюванням.
 • Опорні ролики знову встановлюються на майданчики, а на них вже відкатні ворота. Регулювання несучого профілю потрібно проводити в закритому положенні полотна.
 • Потім потрібно своїми руками відрегулювати ролики, які знаходяться всередині несучого профілю, щоб домогтися вільного ходу конструкції. Для цього спочатку необхідно послабити верхні гайки, які кріплять їх до регулювальним майданчиків, і провести відкриття і закриття полотна кілька разів. За рахунок таких рухів ролики самостійно займуть потрібне для них становище, в якому ворота відкриватимуться дуже легко. Після регулювання гайки знову затягуються.
 • Потім необхідно встановити заглушку несучого профілю і кінцевий ролик. Для цього він вставляється в П-подібний профіль і фіксується кріпильними болтами. Далі з тильного боку полотна потрібно приварити заглушку, вона запобігає попадання снігу в несучий профіль, тим самим ворота не будуть заклинювати.
 • Потім необхідно встановити направляючі кронштейни. Для цього послаблюється кріплення роликів та їх розміщують над полотном, так щоб вони стосувалися верхньої кромки. Далі притискаючи кронштейни до опорного стовпа, потрібно провести їх кріплення.
 • Тепер залишається лише своїми руками обшити каркас. Для цього краще використовувати профнастил. Це досить легкий матеріал, що має хороші експлуатаційні та естетичні якості.
 • .