Зміст

 • Монтаж відкатних воріт: керівництво з проведення настановних робіт
 • Кілька слів про пристрої відкатних воріт
 • Підготовчий етап
 • Керівництво по установці воріт

Монтаж відкатних воріт: керівництво з проведення настановних робіт

Відкатні, або зсувні, ворота — зручне і естетичне рішення для заїзду транспорту на приватну територію.

Вони, як дверцята в купейному поїзді, відкриваються вздовж паркану, за рахунок чого значно економлять простір. Відкатні ворота — злегка дороге задоволення, яке, тим не менш, залишається сьогодні досить популярним.

На відміну від інших систем, установка відкатних воріт — досить складний і тривалий процес, що вимагає певних підготовчих робіт. Монтаж такої системи має робити людина, що має досвід у цій справі.

Кілька слів про пристрої відкатних воріт

Установка відкатної системи неможлива без покупки готового пакету для монтажу, який включає два ролика, несучу П-подібну балку, іменовану несучим профілем, кінцевий ролик, обмежувачі, уловлювачі, заглушки.

Набори комплектуючих вибирають відповідно до ваги майбутньої конструкції; існують малі, середні і великі комплекти для монтажу відкатних воріт консольного типу.

На малюнку 1 надана схема відкатних воріт і перелік їх комплектуючих.

Схема установки відкатних воріт

Роликові опори (2 штуки) закріплюються на попередньо підготовлену швеллерную заготовку. П-подібна балка прикручується (або приварюється) знизу металевого каркаса так, щоб роликові візки опинилися всередині неї. Такого роду установка забезпечує роликам мінімальне забруднення і тривалий термін експлуатації.

Роликові опори кріплять до фундаменту за допомогою спеціальних пластин або болтів. Таке надійне кріплення дозволяє їм витримати навантаження цілої конструкції і при цьому вільно переміщатися.

Підготовчий етап

Збірка і установка відкатних воріт здійснюється в суворій послідовності. Роботи починаємо з викопування траншеї під фундамент. Її ширина повинна становити 40-50 см, глибина — від 1,7 до 3 м, в залежності від ступеня промерзання грунту в певній місцевості. При цьому довжина майбутнього бетонної основи дорівнює половині ширини проїзду.

Далі створюємо арматурний каркас. Для цього беремо швелер №18 і арматуру діаметром 12 мм (d12), зварює деталі між собою відповідно до малюнком 2. Швелер необхідний для того, щоб додати конструкції міцності і забезпечити довговічність: низьколегована сталь, з якої сьогодні виробляють швелера, витримує впливу низьких і високих температур і практично не іржавіє. Довжина швелерної заготовки дорівнює половині ширини прорізу. Вертикальні арматурні стрижні повинні йти в грунт нижче рівня його промерзання.

Арматурний каркас воріт

Дно заздалегідь викопаної траншеї засипаємо піском, ретельно утрамбовується. Потім опускаємо в неї арматурний каркас (рис. 3). За допомогою будівельного рівня перевіряємо горизонтальність розміщення каркаса; вісь швелера повинна розташовуватися строго паралельно лінії паркану.

Установка швелера для воріт

Якщо бажаєте встановити автоматичне управління відкатними воротами, необхідно закласти дроти, заховавши їх в гофровані трубки. Залежно від передбачуваного розміщення електроприводу, пучок проводів може виходити в будь-якому місці фундаменту; найбільш правильно це робити посередині.

Після установки швелерної заготовки заливаємо фундамент. Для приготування бетонного розчину знадобиться близько 5 мішків цементу, 0,3 куба щебеню і 0,5 куба піску. Протягом наступних 5-7 днів фундамент буде підсихати, одночасно набираючи міцність.

Узагальнена схема підготовчого етапу надана нижче (рис. 4).

Схема підготовки для установки воріт

Керівництво по установці воріт

Через 5-10 днів після заливки фундаменту можна приступати безпосередньо до установки відкатної ворітної системи. Інструкція по установці пропонує розділити процес монтажу на кілька етапів:

 • Готується до встановлення.

 • Натягуємо шнур вздовж отвору для воріт на висоті 20 см від дороги і на відстані 3 см від відповідного стовпа. Орієнтуючись на цей шнур, ми зможемо вирівняти становище несучої балки. Вставляємо роликові опори в балку в необхідній послідовності, після чого зміщуємо їх до центру воріт. Стулку разом з роликовими візками, вставленими в несучий профіль (балку), ставимо на швеллерную заготовку. Першу і другу роликові опори маємо в розмічених місцях. Ворота вирівнюємо таким чином, щоб вони розмістилися паралельно натягнутому попередньо шнуру.

 • Прикріплюємо роликові візки до швелеру (рис. 5).

 • Установка роликового візка

  Приварюємо до швелеру регулювальну майданчик, що відповідає за другу роликову опору. Викочуємо ворота до самого кінця і перевіряємо правильність (горизонтальність) їх положення. Якщо все нормально, приварюємо регулювальну майданчик першої опори.

  Знімаємо полотно і роликові опори з регулювальних майданчиків. Приварюємо останні до заставного елементу. Назад закріплюємо роликові опори на свої майданчики; відсуває полотно воріт.

  Обов’язково закриваємо ворота, ще раз регулюємо горизонтальне положення несучої балки. З цією метою гайковим ключем піднімаємо або опускаємо роликові майданчики.

 • Регулюємо вільний хід.

 • Для цього правильно встановлюємо положення роликових візків, що знаходяться усередині несучої балки. Беремо гайковий ключ, злегка ослабеваем ті верхні гайки, які кріплять роликові опори і регулювальні майданчика. Кілька разів закриваємо і відкриваємо ворота. Під час таких дій роликові опори всередині несучої балки встановляться в правильному положенні. Після того як ворота почнуть переміщатися легко і вільно, щільно затягуємо верхні гайки.

 • Монтуємо кінцевий ролик і заглушки.

 • Кінцевий ролик встановлюємо на лицьовій стороні воріт всередині П-образного профілю. Фіксуємо ролик болтами. Заглушку (яка разом з кінцевим роликом йде в комплекті з відкатними воротами) встановлюємо на тильній стороні полотна. Ця деталь захищає їх від заклинювання шляхом запобігання попадання снігу в профіль.

  Кріплення верхнього кронштейна направляючого

  Далі встановлюємо верхній напрямний кронштейн (рис. 6). Для цього послаблюємо кріплення його роликів і розміщуємо деталь під полотном таким чином, щоб ролики стикалися з верхньою кромкою полотна, а та частина кронштейна, яка передбачена для кріплення, спрямовувалася в бік опорного стовпа. Притискаємо кронштейн до стовпа і фіксуємо його кріпильними деталями.

 • Обшиваємо рамний каркас воріт профнастилом (рис. 7).

 • Обшиваємо ворота профнастилом

  Нарізаємо смужки профільованого листа у відповідності з потрібним розміром. Встановлюємо профнастил, починаючи від передньої кромки ворітної системи. Кріпимо нарізки з допомогою саморізів або заклепок. Накладаємо листи обшивки один на одного.

 • Встановлюємо уловлювачі.

 • Призначення нижнього уловлювача — часткове зняття навантаження з роликових візків при закритому положенні воріт; верхній уловлювач тримає закрите полотно від розгойдування в період дії вітрильних навантажень. Для визначення положення нижнього уловлювача повністю закриваємо ворота і поєднуємо його з кінцевим роликом. Верхній уловлювач розміщується так, щоб в закритому положенні воріт його скоби стосувалися захисних кутників.

 • Монтаж автоматики.

 • Останній етап для тих господарів, які бажають, щоб ворота відкривалися автоматично шляхом натискання на одну кнопочку. Відкатні ворота переміщуються в такому випадку з зубчастим рейкам, які можна знайти в будь-якому будівельному магазині в комплекті з кріпильними інструментами. Рейки встановлюються на несучому профілі. Крім рейок, слід придбати електропривід, лампу-маячок, пульт і ключ, установка яких проводиться у відповідності з інструкціями і схемами, що додаються до даного устаткування.

  Загальна схема відкатних воріт наведена нижче (рис. 8).

  Повна схема відкатних воріт з електроприводом

  Установка відкатних воріт — завдання надважке, але реальне.

  Для того щоб самому встановити ворота, буде потрібно певні практичні і теоретичні знання, фізична сила і, природно, самі відкатні ворота з усіма комплектуючими. За умови правильної установки відкатна система прослужить не один десяток років.