Зміст

  • Підготовка інструменту та матеріалів
  • Установка опор
  • Монтаж воріт
  • Монтаж паркану

Перевагою будь-якого заміського будинку є власний ділянку. Для його захисту від непроханих гостей і сторонніх поглядів встановлюють паркан з воротами.

Багато намагаються зробити їх самостійно, тому вибирають більш прості моделі воріт, а також доступні матеріали.

Стовпи для воріт і огорожі

У цьому випадку найбільш підійдуть розпашні ворота, а в якості матеріалу краще використовувати металопрофіль.

Причому з такого ж металевого профілю можна зробити і паркан.

Підготовка інструменту та матеріалів

Перш ніж приступити до виконання робіт, для початку необхідно підготувати необхідні інструменти і матеріали.

Матеріали:

• листи металевого профілю;
• профільована труба 100/100 мм або дерев’яний брус 150/150 мм;
• металевий кутник 50 мм;
• профільована труба 40/20 мм;
• цемент, пісок і щебінь.

Інструменти:

• зварювальний апарат;
• будівельний рівень;
• рулетка;
• електрична дрель;
• шуруповерт;
• лопата;
• бетономішалка.

Установка опор

Будь-які ворота чи паркан у першу чергу потребують встановлення хороших опор, так як саме вони відповідають за несучу здатність і подальшу працездатність.

Цегляні стовпи

Адже якщо надійність опор буде недостатньою, вони можуть нахилитися, і ви не зможете використовувати ворота.

1. Щоб їх встановити, для початку знадобиться викопати ями, їх глибина повинна бути не менше глибини промерзання грунту, і в кожному районі вона різна. У південних районах нашої країни достатньо 1 м, а ось в північних глибина може досягати і 2 м.

2. Потім на їх дно вкладається подушка з піску і щебеню близько 20 см і вставляються опорні стовпи. Як їх можна використовувати дерев’яний брус або профільовану трубу. Для воріт з профнастилу краще вибрати другий варіант, він буде більш надійним і довговічним.

3. Далі необхідно приготувати бетон і залити опори. Щоб надати їм стійкості, потрібно поставити упори, при цьому попередньо за допомогою рівня перевірити вертикальність стовпів.

Коли стовпи будуть встановлені, їх потрібно залишити на пару тижнів до повного застигання бетону.

Виставлення вертикалі для стовпів

Монтаж воріт

На початку для майбутніх воріт з профнастилу знадобиться зробити стулки.

1. Для цього знадобиться металевий куточок розкласти на заздалегідь підготовленому майданчику. Потім вимірюється відстань між стовпами. Не забувайте, що розрахунок повинен проводитися на дві стулки, а між ними і опорами знадобиться залишити зазор 2 див.

2. Коли ширина і висота стулок буде визначена, необхідно зробити заготовки і зварити між собою. Спочатку їх потрібно прихопити точкової зварюванням, потім з допомогою рівня перевірити горизонтальність і вертикальність конструкції, а вже після ошпарити всі з’єднання.

3. Далі необхідно встановити навіси. Спочатку їх приварюють до стійок. Потім до навісів приставляються стулки воріт і теж приварюються. Перевіряють зазори, а також те, як ворота будуть рухатися: потрібно стежити, щоб не було заклинювання.

4. Потім стулки знову знімаються, щоб обшити листами металевого профілю. Для цього з листів металопрофілю робляться заготовки необхідних розмірів. Далі по всьому периметру каркаса потрібно просвердлити отвори для кріплення профілю. Кріплення здійснюється за допомогою спеціальних саморезов, що мають відповідний колір під використовуваний металопрофіль.

Готові ворота залишається встановити на навіси і перевірити їх працездатність.

Монтаж паркану з профнастила

Монтаж паркану

Щоб встановити паркан, знадобиться для початку, як і для воріт, забетонувати стовпи.

1. Для цього використовується той же спосіб, що і для встановлення опор, тільки треба враховувати, щоб відстань між ними було однакове, це вплине не тільки практичні, але і на естетичні якості.

2. Коли будуть встановлені всі стовпи і бетон досягне своєї міцності, потрібно приварити перекладини, до них згодом і будуть монтуватися листи металевого профілю.

3. Як перекладин потрібно використовувати профільовані труби 40/20 мм, нижній їх ряд фіксується близько 40 см від землі, а верхній – 30 см від верхнього кінця стовпа.

4. Потім необхідно приступити до монтажу листів профілю. Щоб паркан виглядав більш красиво, монтаж необхідно починати від воріт, одночасно рухаючись в протилежні сторони. В іншому випадку, якщо почати установку від кута, біля воріт може залишитися незаповнений ділянку, і його потрібно буде заповнювати невеликим шматком профілю.

Після цього етапу ворота і паркан готові, залишиться тільки зняти захисну плівку з металопрофілю.