Зміст

  • Підготовка до монтажу
  • Монтаж воріт

Гараж завжди потребував хороших і якісних воротах. До того ж, за своїми експлуатаційними якостями вони повинні бути практичні, функціональні і естетичні.

Установка воріт з сендвіч-панелей

У цьому випадку найбільш підходящою моделлю є ворота з сендвіч-панелей. Така елегантна конструкція здатна прикрасити екстер’єр будь-якого гаража.

Ворота зручні в експлуатації і досить функціональні.

Дана конструкція добре підходить для гаражів з обмеженим вільним простором. Гаражні ворота не вимагають перед приміщенням додаткової площадки для в’їзду, всередині вони теж не займають багато місця, так як при відкритті ховаються під стелею. Також вони дуже підходять для теплих гаражів, бо як сендвіч-панелі на ворота володіють відмінними теплоізоляційними якостями.

Підготовка до монтажу

Для монтажу конструкції весь комплект деталей необхідно придбати в спеціалізованих магазинах. Якщо ви хочете, щоб гаражні ворота добре функціонували, не використовуйте саморобні додаткові деталі.

Також для монтажу потрібні необхідні інструменти:
• будівельний рівень;
• плоскогубці
• молоток;
• електрична дрель;
• гайкові ключі;
• рулетка;
• набір свердел.

Перш ніж здійснити монтаж, необхідно ретельно підготувати дверний отвір. Він повинен відповідати певним критеріям, так як в подальшому це вплине на працездатність гаражних воріт.

1. Припливу і заплічники обов’язково повинні розташовуватися в одній площині.

2. За допомогою рівня необхідно перевірити горизонтальність і вертикальність отвору.

3. Щоб розрахувати глибину гаража, потрібно до висоті воріт додати 50 см, якщо передбачена установка електроприводу – 100 див.

4. Основний вага воріт лягає на стелю і одвірок, тому їх потрібно зробити з міцних матеріалів. Це стосується і заплечников, бо до них необхідно кріпити напрямні.

Ворота з сендвіч-панелей з дверима

Монтаж воріт

Після того, як всі підготовчі роботи будуть завершені, можна приступати до монтажу гаражних воріт.

1. Для початку необхідно на підлогу покласти S-профіль і за допомогою рівня відрегулювати його горизонтальність.

2. Потім потрібно приступити до підготовки панелей. Для цього на верхню панель спеціальними саморезами встановлюються ролики. Далі необхідно взяти бічні опори і встановити їх на середній панелі, після цього встановлюються внутрішні петлі. Потім до нижньої панелі кріпляться кутові кронштейни. Вся конструкція має заздалегідь підготовлені отвори, що спрощує монтаж конструкції.

3. Далі треба приступити до установки нижньої панелі, її краї повинні рівномірно заходити за отвір. Тільки не забудьте відрегулювати її горизонтальність.

4. Тепер необхідно приступити до монтажу вертикальних напрямних. Їх встановлення здійснюється так, щоб між кромками направляючих і торцями панелі була відстань 30 мм. Потім до стіни отвору потрібно закріпити кутові стійки, але затягувати їх відразу не варто, для початку потрібно виставити за рівнем напрямні.

5. Установка горизонтальних направляючих проводиться в зборі з S-профілем, він забезпечує їх жорсткість. Далі горизонтальні напрямні і S-профіль необхідно з’єднати з кутовою стійкою і вертикальними напрямними, для цього використовуються вже підготовлені отвори.

6. Потім береться трос і розрізається на 2 однакові частини. Потім один кінець троса робиться петлею і закріплюється на нижній панелі. З другою половиною троса, потрібно провести ту саму процедуру. Далі потрібно на ролики надіти розпірні втулки і встановити їх на нижніх кутових кронштейнах. На бічні опори надіваються ролики з роликодержателями, і на вал встановлюється пружина.

7. Далі необхідно встановити сендвіч-панелі на ворота, і на верхніх опорах ролики з роликодержателями. Потім в опорні кронштейни вставляється зібраний вал, і кріпляться обидві пружини.

8. Потім на барабан потрібно накрутити трос і закріпити його на валу спеціальними кріпильними болтами. Далі зводиться пружина і фіксується болтами.

9. Потім до горизонтальних напрямних кріпиться S-профіль і на нього встановлюються буфери. Стежте, щоб вони були симетричні осі отвору.

Щоб ворота з сендвіч-панелей були більш функціональні, потрібно провести монтаж автоматики. Тоді ви зможете, не виходячи з машини, здійснювати їх відкриття і закриття.