Зміст

  • Встановлення стовпів
  • Виготовлення та встановлення воріт і хвіртки

Після придбання дачі в першу чергу необхідно звести надійне огородження, щоб захистити вашу ділянку від проникнення зловмисників. Тому для початку потрібно підібрати хороший матеріал.

Металеві ворота з хвірткою, зроблені з штахетника

Металеві ворота з хвірткою, зроблені з паркану, – ось правильне рішення в даній ситуації. До того ж, цей матеріал простий у використанні і має прийнятну ціну, що найбільш підходить для дачі.

Також потрібно враховувати естетичні якості металевого паркану, саме завдяки їм він користується гарним успіхом серед споживачів.

Причому зробити ворота з хвірткою з такого матеріалу під силу практично кожному

Встановлення стовпів

Перед тим як здійснити монтаж воріт з паркану для дачі, треба провести встановлення стовпів. Як їх краще всього застосувати профільовану трубу 100/100 мм, це додасть конструкції більшої надійності.

1. В першу чергу знадобиться викопати 3 ями під майбутні стійки. Для більшої стійкості стовпів від дії на них навантаження глибина ями повинна бути не менше 1/3 висоти стовпа. Хвіртка зі штахетника встановлюється окремо для неї і передбачена третя яма.

2. Коли ями будуть викопані, на їх дно необхідно укласти подушку з піску і дрібнофракційних щебеню, після чого проводиться трамбування.

3. Далі необхідно провести встановлення стовпів. Щоб надати їм більшої стійкості, на кінець кожної стійки приварюється металева пластина квадратної або круглої форми. Також можна використовувати шматочки швелера, приварені хрест-навхрест.

Виставлення вертикалі для стовпів

Далі, використовуючи рівень, робиться регулювання стовпів. Стежте, щоб вони були встановлені строго вертикально. Після цього їх треба засипати уламками цегли або камінням.

4. Потім всі ями заливаються заздалегідь підготовленим цементним розчином. Щоб порожнини були заповнені, потрібно провести хорошу трамбовку.

Після заливки розчину необхідно дати схопитися, інакше може порушитися вертикальність стійок. Встановлення воріт з паркану для дачі можна здійснювати через два тижні, коли розчин досягне своєї міцності.

Виготовлення та встановлення воріт і хвіртки

Не чекаючи, поки розчин схопиться, можна приступити до виготовлення воріт і хвіртки для вашої дачі.

1. Для початку необхідно провести монтаж стулок. Для цього краще всього використовувати профільовану трубу 60/20 мм або металевий куточок 50/50 мм. В даному випадку ми скористаємося профільованої трубою.

2. Далі готуємо майданчик, де в подальшому будуть проводитися зварювальні роботи. Тільки потрібно врахувати, що для більш зручного монтажу її площа повинна бути на пару метрів більше самої конструкції.

3. Потім потрібно підготувати заготовки. Для цього відмірюють відповідної довжини профіль і відрізається за допомогою болгарки. Не забудьте зашліфувати на ньому залишилися задирки. Далі заготовки стикуються, і з допомогою нитки перевіряється діагональ.

4. Після того, як всі деталі конструкції будуть підігнані, вони прихватываются зварюванням. Тільки не варто відразу обварювати шви, для початку потрібно перевірити вертикальність і горизонтальність конструкції, адже її могло повести». Якщо це сталося, то цю проблему можна вирішити з допомогою молотка, підбивши деталі на місце.

5. Для того щоб збільшити жорсткість стулок, конструкція забезпечується додатковими розпірками. Найчастіше в якості їх використовується профільована труба 40/20 мм Кількість розпірок в основному залежить від величини стулок, тому їх може бути дві або одна.

6. Після виготовлення каркаса необхідно приступити до встановлення навісів. Для початку вони приварюються до стовпів. Потім стулки встановлюються на бруски, щоб зробити для них робочий просвіт, найчастіше він становить 7 см, і також приварюються до навісів.

7. Далі каркас потрібно зняти з петель і обшити штахетником. При монтажі штахетника обов’язково простежте, щоб між планками було однакову відстань, а вже після цього прикріпіть їх до каркаса. Кріплення штахетника може проводитися за допомогою заклепувального інструменту або спеціальних саморезов.

Обшивка хвіртки для дачі здійснюється таким же способом.
На цьому процес монтажу воріт і хвіртки для дачі з використанням металевого паркану закінчений, і, як ви зрозуміли, для цього не потрібно багато зусиль і витрат.