В будь-якому приміщенні підлога – найхолодніша частина. Це звичайний закон фізики – холодне повітря в приміщенні завжди прагне вниз. Однак проблема холодної підлоги може виникнути і з інших конструктивних причин. Візьмемо, приміром, дерев’яні підлоги: сьогодні вони ще досить поширені. Найчастіше їх можна зустріти на дачах, в приватних малоповерхових будинках. Якщо така підлога вже старий або неякісний, в зимовий час через нього тепло йде з приміщення, знизу дмуть протяги, а втрати тепла в опалювальний сезон відчутно б’ють по кишені. Щоб цього уникнути, необхідно своєчасно провести утеплення дерев’яних підлог.

Утеплення дерев’яного статі твердими плитами мінеральної вати

Зміст

 • Матеріали для утеплення
 • Як утеплити дерев’яний підлогу в приватному будинку
 • Утеплення дерев’яної підлоги в квартирі
 • ? Матеріали для утеплення

  Суть утеплення полягає у створенні шару із спеціальних матеріалів, який буде перешкоджати виходу на вулицю теплого повітря. З цією метою під дерев’яним настилом необхідно помістити один шар утеплювача і другий шар – паро – та гідроізоляції.

  Який утеплювач вибрати? Зазвичай в якості утеплювача для підлоги використовують скловолокно, мінеральну вату або пінопласт (пінополістирол). Кожен має свої плюси, але й певні мінуси, і вибір залежить від особливостей будівлі і особистих побажань.

  Мінеральна вата– утеплювач, який користується найбільшою популярністю. Залежно від матеріалу, з якого зроблена, вона може бути скляною, кам’яної та шлакової. Цей матеріал стійкий до впливу високої температури, а також хімічних речовин, володіє хорошими показниками звуко – і теплоізоляції, вогнестійкий. Як утеплювач для підлоги мінеральна вата буває у вигляді гнучкого мата, а також у формі твердої плити.

  Тверда плита виробляється з гідрофобізованою мінеральної вати, її більш тверда сторона маркується синьою смугою. Потрібно пам’ятати при укладанні, що ця смуга повинна дивитися вгору. Ватні тверді плити використовуються в основному при одношарової ізоляції дерев’яної підлоги.

  Мінеральна вата – пожежобезпечний утеплювач

  Гнучкий мат також проводиться з гідрофобізованою вати. Його покривають з одного боку спеціальної перфорованої папером, а укладають матеріал так, щоб інша, непокрита папером сторона була звернена догори, в бік до підлоги.

  Фахівці не рекомендують застосовувати мінеральну вату в будівлях з підвищеною вологістю, так як вона активно вбирає в себе вологу. А як пожежобезпечний матеріал вона виходить у лідери. З іншого боку, мінеральна вата не є абсолютно безпечною для здоров’я людини. Тому багато хто воліє замість мінеральної вати застосовувати пінополістирол.

  Пінополістирол. Для цього матеріалу характерним є низький рівень теплопровідності і паропроникності, він міцний, вогнестійкий, не боїться гризунів, не схильний до процесу біологічного розкладання і утворення цвілі. Комірчаста структура утеплювача робить його довговічним, дозволяючи надовго забути про утеплення підлоги.

  Утеплення підлоги плитами пінополістиролу

  При всьому цьому пінополістирол — матеріал пожежонебезпечний, тому дуже часто в його склад вводять антипірени, які зменшують ймовірність випадкового загоряння і знижують горючість (виходить самозатухаючий пінополістирол). Хоча пінополістирол менше вбирає вологу, ніж мінеральна вата, при його застосуванні в якості утеплювача статі також не обійтися без шару гідро – і пароізоляції.

  Для утеплення підлоги використовується як екструдований, так і спінений пінополістирол.

  ? Як утеплити дерев’яний підлогу в приватному будинку

  Якщо при будівництві приватного будинку дерев’яна підлога не був утеплений, то з плином часу під дошками збирається конденсат і вологе повітря. Лаги поступово гниють, і в результаті стать починає випускати тепло з приміщення. Тому раніше чи пізніше питання утеплення підлоги постане перед власником приватного будинку.

  Утеплення дерев’яного статі в приватному будинку

  Товщина теплоізоляційного шару залежить безпосередньо від призначення будинку. Якщо в будинку будуть жити і взимку, товщина утеплювача повинна бути не менше 200 мм. Для літнього будиночка достатньо і 50 мм.

  Утеплення дерев’яних підлог в приватному будинку проводиться за досить простої технології. Вона полягає у створенні статевого покриття, яке буде успішно перешкоджати проникненню холодного повітря в приміщення будинку. Для цього потрібно прокласти теплоізоляцію за схемою: утеплювач – пароізоляція – статеве покриття.

  Для приватного будинку кращим варіантом утеплювача є пінопласт або пінополістирол: вони найменш гігроскопічні, а це особливо важливо при підвищеній вологості. Роботи з утеплення підлоги виконуються в наступному порядку:

 • Знімається старе покриття.
 • На поверхні підлоги по всій довжині викладається спеціально підготовлена дошка, що грає допоміжну роль. На цю дошку викладається шар утеплювача, який щільно кріплять до поверхні. Виникли зазори зашпаровують монтажною піною. Бажано застосовувати тверді утеплювачі, вони легше кріпляться.
 • Укладається шар пароізоляції (звичайна поліетиленова плівка, можна в два шари) і прикріплюється брусками до лагів. Для кращої герметизації пароізоляції рекомендується закріпити всі стики металізованим скотчем.
 • Поверх шару ізоляційних матеріалів настилається дерев’яне покриття.
 • На цьому процедуру утеплення дерев’яної підлоги в приватному будинку можна вважати закінченою. Цей процес, звичайно, трудомісткий, однак при бажанні кожен господар зможе осилити його самостійно.

  ? Утеплення дерев’яної підлоги в квартирі

  У міській квартирі процес утеплення дерев’яного статі ще простіше. У ній теж, як і в будинку, обов’язково знімають дерев’яний настил.

  Схема утеплення дерев’яної підлоги в квартирі

  Далі процес утеплення дерев’яного статі відбувається наступним чином:

 • На бетонних плитах перекриття встановлені лаги, які служать в подальшому основою для дощок. Між лагами прокладається шар утеплювача.
 • Стики між смугами утеплювача необхідно закріпити (якщо в ролі утеплювача обрана мінеральна вата, закладенні немає необхідності).
 • Після установки утеплювача укладається пароізоляційний шар.
 • Укладається тому дерев’яний настил.
 • Приклад утеплення дерев’яної підлоги на балконі

  Потрібно пам’ятати, що в будь-якому приміщенні при виконанні процедури утеплення підлоги не обійтися без його реконструкції. Незважаючи на досить великий обсяг роботи і витрачений на це час, утеплена підлога прослужить після цього вірою і правдою довгі роки. Зрозуміло, що процес утеплення різних будівельних конструкцій дерев’яних підлог відрізняється між собою, але результат завжди буде одним і тим же – пол доповнить комфортність і затишок житла, захищаючи здоров’я кожного з мешканців.