Утеплення підлоги керамзитом: технологія та відео монтажу

Утеплення підлоги керамзитом — це матеріал кілька десятиліть використовується в якості основи основ для теплоізоляції стін, підлог і стель.

Утеплення підлоги керамзитом: технологія та відео монтажу

Керамзит — ідеальний утеплювач

Зміст

 • Який керамзит краще використовувати для утеплення підлоги
 • Як утеплити підлогу керамзитом?
  • Крок №1. Виставлення маяків і товщина стоячи керамзиту
  • Крок №2. Засипка керамзиту
  • ? Який керамзит краще використовувати для утеплення підлоги

   Керамзит — це легкий пористий матеріал, що випускається у вигляді гравію, щебеню або піску. Отримують його шляхом випалу легкосплавних глинистих порід, що піддаються швидкому спучування при нагріванні. Якість керамзиту характеризується розміром фракцій, їх об’ємною вагою і міцністю.

   Область використання цього матеріалу досить широка: він може виступати в якості утеплювача, заповнювача для легких бетонів, декоративного елемента в ландшафтному дизайні.

   Переваги керамзиту?

  • Цей матеріал відмінно утримує тепло і не дає проникати в приміщення сторонніх звуків.
  • Він не тоне, не пропускає вологу і не вбирає її.
  • Не горить, не гниє, не токсичний.
  • Недорогий
  • Всі ці переваги дозволяють з упевненістю заявити: «Керамзит як утеплювач — ідеальний матеріал!»

   ? Як утеплити підлогу керамзитом?

   Отже, щоб утеплити підлогу в будинку керамзитом, вам знадобиться наступний інструментарій та матеріал:

   • власне, сам керамзит
   • правило
   • лазерний або водний рівень
   • маяки (Т-подібні напрямні або металевий профіль )
   • розчин цементу і піску

   Для початку підготуйте поверхню підлоги. Приберіть сміття і пил, перевірте основу на наявність ушкоджень, нерівностей, щілин та інших вад. При необхідності закладіть їх розчином з піску та цементу і дайте підсохнути.

   Коли всі підготовчі заходи залишилися позаду, можна приступати до розмітки і виставлення маяків. До речі, останній етап дуже важливий для тих, хто вперше займається утепленням підлоги або заливкою стяжки — упустити з виду даний момент не можна!

   ? Крок №1. Виставлення маяків і товщина стоячи керамзиту

   Способів виставити маяки багато, але є серед них один, який дозволяє впоратися з цією складною роботою навіть того, хто не разу не тримав у руках шпатель або пензлик.

   Для початку вкрутіть в одному кутку кімнати саморіз на товщину керамзитного шару (як правило, це 10 см). Далі в центр приміщення встановлюється лазерний рівень. Чому саме він? Просто так простіше зробити розмітку і, відповідно, простіше виставити маяки. Візьміть довгу рейку і поставте її на саморіз вертикально. У тому місці, де рейка перетне лазерний промінь зробіть позначку маркером.

   Те ж саме проробіть в іншому кутку кімнати і знову поставте на рейку саморіз. Добре, якщо зроблена раннє відмітка і промінь співпадуть, але якщо ж цього не сталося, нічого страшного — просто підкоригуйте саморіз шляхом його закручування або викручування до тих пір, поки все не вирівняється.

   Таким способом розмітьте всю кімнату. А ось тепер можна приступати до виставлення маяків. Для цього вам знадобиться приготований заздалегідь розчин з піску і цементу, а також металеві напрямні.

   На кожен саморіз насипте невелику купку розчину і укладіть на них маяк. Щільно притисніть його до упору і перевірте рівнем вірність ваших дій. Надлишки розчину приберіть за допомогою шпателя і залиште маяки «спокій» до повного схоплювання.

   ? Крок №2. Засипка керамзиту

   Коли ваші маяки «устоялися» можна приступати до засипання керамзиту — винуватця цієї статті. Засипати його потрібно не весь відразу, а частинами — так вам буде зручніше здійснювати подальші роботи з укладання стяжки або чистового статі.

   Висипавши частина керамзиту, його потрібно розрівняти за допомогою правила. Навіщо його взагалі рівняти? Так щоб ваш пол у всіх місцях був однаковий теплим!

   Утеплення підлоги керамзитом: технологія та відео монтажу

   Засипка керамзиту на підставу підлоги

   Зазвичай поверх утеплювача з керамизтного гравію роблять мокру або напівсуху стяжку на основі піску і цементу. В останньому випадку шар теплоізолятора потрібно пролити цементним молочком — він краще схопиться і буде набагато міцніше.

   Утеплення підлоги керамзитом: технологія та відео монтажу

   Заливка цементно-піщаної стяжки на керамзит

   Якщо ж прийнято рішення поверх шару керамзиту укласти суху стяжку з ГВЛ або фанери, то ніяких додаткових маніпуляцій не потрібно робити. Просто засипається керамзит, а на нього встановлюються листи покриття.

   Утеплення підлоги керамзитом: технологія та відео монтажу

   Укладання сухої стяжки на керамзит

   Ось таким нехитрим і зовсім не дорогим способом можна утеплити підлогу в своєму будинку або квартирі. І ніякі тапочки, ніякі килими або шкури вам будуть не потрібні.

   Утеплення підлоги керамзитом: технологія та відео монтажу