Багато власників квартир сьогодні утеплюють свої балкони і лоджії. Таке рішення виправдане, адже добре утеплений балкон додає кілька додаткових метрів квадратних житлової площі. Утеплену лоджію можна використовувати як окреме приміщення (наприклад, зимовий сад або міні-кабінет) або як додаток до кімнати. Але для цього доведеться встановити пластикові вікна, утеплити стіни, стеля і тільки в кінці утеплити підлогу балкона або лоджії. Для початку розберемося, як правильно виконати утеплення підлоги на балконі.

На утепленому балконі можна влаштувати невеликий зимовий сад

Зміст

 • Необхідні інструменти та матеріали
 • Демонтаж підлоги
 • Виставлення брусків за рівнем
 • Пристрій каркаса
 • Вибір утеплювача
 • Укладання утеплювача
 • Інші способи утеплення підлоги
 • ? Необхідні інструменти і матеріали

  Отже, щоб провести утеплення підлоги на лоджії або балконі знадобляться знання про те, як це зробити (можна прочитати цю статтю, а також погортати і інші джерела), бажання і вмілі руки, а також наступний набір інструментів і матеріалів:

  • звичайний або канцелярський ніж;
  • шуруповерт;
  • перфоратор;
  • пінний пістолет;
  • лазерний або гідроуровень;
  • молоток;
  • олівець;
  • дерев’яні бруски;
  • пінопласт (можна інший утеплювач);
  • саморізи по дереву;
  • монтажна піна;
  • дюбелі;
  • дистанційні підкладки.

  Забезпечивши себе всіма необхідними матеріалами та інструментами, можна приступити до роботи з утеплення підлоги.

  ? Демонтаж підлоги

  Перший етап утеплення – демонтаж старої поверхні. Якщо попереднє покриття -дерев’яне і воно ще не така стара, то знімати дошки треба дуже акуратно. Оглядаємо лаги (каркас).

  За існуючими стандартами шар утеплювача повинен мати товщину не менше 50 міліметрів, тому більш тонкі лаги потрібно буде зняти. Якщо ж ви живете в дуже холодній кліматичній зоні, то можна цілком переглянути цей стандарт і викласти 30 – міліметровий шар утеплювача, а, відповідно, такої товщини буде і каркасний брус.

  Схема утеплення підлоги на балконі

  Прибираємо всі будматеріали, підмітаємо сміття і приступаємо до наступних етапів утеплення підлоги.

  ? Виставлення брусків за рівнем

  Ця процедура забирає досить багато часу у початківців будівельників. Виставлення брусків за рівнем – нескладне заняття, якщо ви маєте сучасний лазерний рівень. Як це робиться?

 • В будь-якому зручному куті на рівні очей відзначаємо точку. Орієнтуючись на неї, виставимо лінію горизонту. При наявності лазерного рівня проблема вирішується миттєво: за допомогою спеціального кріплення до цієї точки підвішуємо прилад, який покаже точки горизонталей по всіх кутках.
 • Якщо немає лазерного рівня, проблему можна вирішити перевіреним дідівським способом. Для цього методу знадобиться прозорий шланг, звичайна вода і помічник. Наповнюємо шланг водою, але не до самого кінця. Згадуємо відомий закон фізики, який говорить, що вода у сполучених посудинах тримається на однаковому рівні.
 • Один кінець наповненого водою шланга приставляємо до раніше зазначеної точці. Помічник бере інший кінець і приставляє в протилежному кутку до точки, обраної на око. Коли рівень води в першому кінці шланга співпаде з первісно вибраної точкою, сміливо відзначаємо в протилежному кутку крапку, що збігається з рівнем води у другому кінці шланга.
 • Таким же чином відзначаємо і наступні дві точки протилежних кутів. Невелика похибка може вийти за наявності повітряних бульбашок в шлангу, але це легко можна усунути. Робимо наступним чином: один кінець шланга вставляємо в пляшку з водою, а з іншого кінця втягуємо в себе повітря. Саморобний гідроуровень заповниться водою.
 • Навіщо потрібно виставляти лаги за рівнем? Справа в тому, що поверхня підлоги не завжди буває ідеально рівною, тому її потрібно відтворити своїми силами. Виставлені оцінки по усіх кутах балкона приймемо за вихідний рівень по горизонталі.
 • Далі відзначаємо олівцем найвищу точку і вгору від неї відзначаємо товщину лаги (наприклад, 50 мм). Заміряємо відстань від останньої отриманої точки до точки горизонту, зазначеної в кутку. Відзначаємо отримане відстань вниз від кожної точки по кутах. З’єднуємо всі крапки між собою.
 • Прибиваємо лаги дюбелями по всьому отриманого периметру.
 • ? Пристрій каркаса

  Наступний етап роботи – виставляємо бруси всередині каркаса. Рекомендується кріпити лаги поперек напрямку майбутньої укладання верхніх дощок. Скріплюємо лаги з підлогою за допомогою дюбелів, між ними залишаємо відстань в 50 см. Під кожну точку кріплення підкладаємо підпори, щоб не вийшло так, що дошки висять у повітрі.

  Під точки кріплення брусів підкладаються підпірки

  Якщо згодом планується покривати підлогу фанерою або ДСП, то в цьому випадку доведеться робити по всій поверхні решетування 40х40 сантиметрів.

  Тепер кріпимо каркасні бруси саморізами (при товщині утеплювача 50 мм мінімальна довжина шурупів повинна бути 65 мм). Спочатку за допомогою перфоратора робимо отвір на лагах (прямо крізь брус). Потім вворачиваем в отвір анкер (дюбель до шапочки). Шапочку зрізаємо потім монтажним ножем. Вставляємо саморіз і пробиває його молотком крізь брус у бетон (цей момент можна відчути, так як саморіз в один момент різко як би провалюється).

  Для кращої фіксації саморіз докручиваем за допомогою шуруповерта.

  Деякі господарі для віддалення так званого «містка холоду» встановлюють під каркас утеплювач товщиною 5 мм, Це необов’язково, але, з іншого боку, ця процедура може продовжити термін служби лад і вирівняти якоюсь мірою нерівність підлоги.

  ? Вибір утеплювача

  Для утеплення підлоги на балконі можна застосувати різні теплоізоляційні матеріали. Кожен з них має і переваги, і недоліки.

  Наприклад, керамзит небажано використовувати в цій якості, оскільки для досягнення потрібного ефекту потрібно насипати дуже товстий шар.

  Мінеральна вата підходить краще для цих цілей, але при її застосуванні необхідно забезпечити якісну пароізоляцію, так як вона може швидко намокнути і перестати виконувати свої функції. Але якщо верхнє покриття з дощок, то її цілком можна вибрати в якості утеплювача. Тільки при роботі з нею обов’язково треба надіти рукавички і захисний одяг, щоб уникнути деяких неприємних моментів.

  Утеплення підлоги мінеральною ватою

  Для утеплення підлоги на балконі можна використовувати і інший сучасний матеріал — ізокам. За своїм якісним характеристикам цей матеріал можна цілком віднести до елітних теплоізоляційним матеріалам. Єдиний його недолік – досить висока вартість.

  Одним із найдоступніших матеріалів для теплової ізоляції підлог, володіє хорошими утеплительными властивостями, є пінополістирол або звичайний пінопласт. Він погано проводить тепло і не вбирає вологу, тому є практично ідеальним утеплительным засобом. Крім того, він зручний в різанні.

  ? Укладання утеплювача

  Після того, як був виконаний перший етап (пристрій каркаса), переходимо до безпосереднього утеплення підлоги балкона.

  Утеплення підлоги на балконі пінопластом

  В даному випадку верхнє покриття — підлогова дошка

  Виконуємо наступні операції:

  • проводимо по потрібному відрізку пінопласту звичайним шпалерним ножем і ламаємо його об коліно за отриманим шву;
  • укладаємо пінопласт в прорізи між брусами, намагаємося якомога щільніше, щоб уникнути непотрібних щілин;
  • утворилися порожні шви заповнюють монтажною піною, щоб ліквідувати «містки холоду»;
  • зрізаємо надлишки пінопласту монтажним ножем;
  • настилаємо верхнє покриття. Це може бути підлогова дошка, ДСП або фанера;
  • укладаємо вибране остаточне покриття – паркет, лінолеум, ковролін і прибиваємо плінтус.

  Утеплення підлоги на балконі по лагах під лінолеум

  ? Інші способи утеплення підлоги

  Розглянутий вище спосіб утеплення підлоги на балконі скоріше можна назвати теплоізоляцією підлоги. Утеплення підлоги на лоджії або балконі можливо здійснити іншими сучасними способами. Мова йде про теплих підлогах, які дозволяють максимально уникнути тепловтрат.

  Тепла підлога на балконі — мрія багатьох

  На сьогоднішній день існує три варіанти теплих підлог: водяний, електричний і інфрачервоний.

  Установка теплої підлоги на балконі перетворює його в повноцінну житлову кімнату. За допомогою системи опалення підлоги на лоджії або балконі можна підтримувати комфортні умови круглий рік. Теплі підлоги економічні, екологічно безпечні і дуже ефективні. Однак вони вимагають великої витрати матеріалів, грошей і часу, тому підходять далеко не всім. До того ж в засклених пластиковими вікнами балконах або лоджіях такі заходи щодо утеплення часто бувають зайвими – цілком достатні потужності центрального опалення.

  Куточок відпочинку в утепленій лоджії

  Тепер, коли ви добре попрацювали над утепленням підлоги і інших частин балкона або лоджії, тут можна облаштувати замість колишньої холодної підсобки повноцінний куточок квартири з цілорічним місцем відпочинку.