Утеплювач для стін з гіпсокартону

Утеплювач для стін з гіпсокартонуВнутрішню теплоізоляцію житлового приміщення значно зручніше і дешевше виконувати порівняно із зовнішньою. Самим популярним способом проведення такого виду робіт є обробка стіни під гіпсокартон. Такий метод дозволяє не тільки здійснити вирівнювання для створення заключній декоративної поверхні, але і зробити ваше житло тепліше. Такий матеріал, як гіпсокартон, сам по собі володіє високими термо – і звукоізоляційними якостями. Але по-справжньому теплим і затишним ваше житло можна зробити, лише зробивши монтаж спеціальних утеплюючих матеріалів під стіни обшиті плитами гіпсокартону.

Види утеплювачів

Фахівці відзначають, що проводити теплоізоляцію всередині не настільки ефективно, як зовні. Оптимальний варіант – утеплювати стіни із зовнішньої сторони. Але в багатоповерхових будинках це проблематично, тому якщо ви живете в так званому «шпаківні», доведеться обмежитися внутрішнім утепленням. Отже, чим утеплити стіни з гіпсокартону?

Утеплювач для стін з гіпсокартону

Для цих цілей зазвичай використовуються наступні види матеріалів:

Також рекомендуємо прочитати:Токсичність гіпсокартону за ГОСТ 12.1.044
Гіпсокартонні листи за Гост 6266-97
Дюбель для подвійного шару гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

 • Ізолон – вважається одним з кращих термо – і звукоізолятором, дуже щільний матеріал, що дає високу ефективність навіть при використанні не дуже товстих шарів, що дозволяє заощадити простір у кімнаті.
 • Скловата – має досить слабку теплопровідність, що не дозволяє приміщенню віддавати тепло. Безперечною перевагою даного матеріалу можна назвати і його дуже низьку ціну. Але працювати зі скловатою дуже складно і неприємно. Та й від її дрібних частинок знадобиться надійно ізолювати кімнату: використовувати проложку між нею і гіпсом, а також пройтися клеєм по всіх щілинах в стиках плит. Навіть дуже дрібні волокна цього матеріалу, потрапляючи на очі або на шкіру, викликають сильне подразнення і свербіж.
 • Базальтова вата – по всім якостям вельми нагадує скловату. Але не є небезпечною і дратує шкіру або слизові. Виготовляється даний матеріал з гірських порід магматичного походження. Базальтова вата дуже зручна в роботі, вогнестійка і гіпоалергенна.
 • Пінопласт – його застосування небажано в житлових приміщеннях у зв’язку з токсичністю.

Поради по установці

Найчастіше з утеплювачем у вигляді плит працювати значно простіше і зручніше, ніж з термоізоляційними матеріалами, розфасованими за рулонів. Це обумовлюється тим, що між стійками каркаса, на який кріпиться ГКЛ, зазвичай витримують відстань у 60 сантиметрів.

Утеплювач для стін з гіпсокартону

А плити утеплювача випускають саме так – за декілька складених один на інший квадратиків 60 х 60 сантиметрів, запаковані в поліетилен.

Таким чином, нічого вимірювати і різати не потрібно, в той час як при роботі з рулонами з’являється додаткова турбота.

Утеплювач для стін з гіпсокартону

 • Для того щоб правильно монтувати теплоізоляційні систему, потрібно хоча б у загальних рисах знати технологію облицювання стін гіпсокартоном. Якщо цю нехитру науку ви вивчали, можна приступити до теплоизолированию.
 • Якщо перед початком роботи ви виявили грибок на стіні, яку зібралися утеплювати, – негайно його знищити! Висушіть поверхню будівельним феном, залізною щіткою зітріть цвіль начисто, наостанок обробіть стіну фунгіцидною хімією. Потім шпаклюєте стіну шпаклівкою водо ізоляційного типу і чекаєте, коли вона повністю висохне.
 • По стінах, які планується утеплювати, потрібно встановити каркас з підвісів і металевих профілів, враховуючи те, яку товщину має обраний вами термоізоляційний матеріал. Дуже важливо, щоб утеплювач щільно помістився в просторі між ГКЛ-плитою і стіною.
 • Під час проведення монтажних робіт прокладайте стрічку з піноматеріалу (типу силікону, монтажної піни і рідких цвяхів) під направляючі профілі та підвіси, щоб вони не направляли всередину холод від зовнішньої частини стіни.
 • Після закінчення монтування каркасу потрібно укласти в нього утеплювач, враспор поміщаючи плити матеріалу між стійками, що стоять вертикально. За лицьову сторону профілю ні на одному його ділянці навіть злегка не повинен виступати краєчок утеплювача.
 • Додаткові матеріали термоізоляційного характеру, а також основний (у разі, якщо ви вибрали рулонну фасування) можна кріпити довгими парасольками-дюбелями з пластику, володіють перфорованими капелюшками.
 • Щоб уникнути шкідливого скупчення вологи в утеплювачі (що зазвичай призводить до втрати її властивостей, а також до руйнування гіпсокартонних плит) потрібно накрити матеріал пароізоляційною мембраною. Таким чином пар, зазвичай крізь листи гіпсокартону достающий до утеплювача, буде зупинений бар’єром.
 • В кінці ГКЛ кріпиться до каркасу і обробляється, часто зашпаровуються.
 • Для створення каркасної конструкції замість металопрофілю можна використовувати і дерев’яні брусочки: їх термопроводность досить низька. Але досвідчені фахівці не радять цього робити, адже деревина має властивість з часом деформуватися.

Утеплювач для стін з гіпсокартону

Утеплювати таким чином неопалювані приміщення, наприклад лоджії, можна лише за умови, що вони засклені двокамерними склопакетами.

Утеплювач для стін з гіпсокартону

До того ж проводити подібні роботи треба поряд з утепленням стелі і підлоги.

Утеплювач для стін з гіпсокартону

Використовувати у випадку з неопалюваним приміщенням можна лише вологостійкий, якісний гіпсокартон. Рекомендуємо прочитати статтю про колонах з гіпсокартону.

Вибір утеплювача та утеплення стін (відео)