Важливе питання: шкідливий для здоров’я гіпсокартон

Важливе питання: шкідливий для здоровя гіпсокартонЧутки часто бувають єдиним джерелом інформації для людини. І багато воліють беззастережно вірити сусідці, незрозуміло звідки черпающей відомості про предмет, не потрудившись дізнатися, як же все виглядає насправді.

Матеріали, які люди використовують під час ремонту в квартирі, повинні бути не тільки красивими і якісними, але й безпечними. Шкоди не маленький, якщо враховувати склад деяких матеріалів, а іноді і умов їх виробництва. Шкідливий гіпсокартон – ось у чому варто розібратися.

Гіпсокартон – екологічність матеріалу

Доведеться трохи заглибитися в історію. Друге (а якщо хронологічно – то перше) назва гіпсокартону – суха штукатурка. Винайшли матеріал в позаминулому столітті, на тій стороні океану, і це був не зовсім той гіпсокартон, який продають сьогодні. Скажімо так, це був прообраз нинішнього ГКЛ.

Сучасний гіпсокартонний лист за структурою схожий на свого попередника.

Він зроблений з гіпсу, а це сам по собі не є натуральний матеріал, який виробляють з осадової гірської породи. Між двома листами спеціального картону заливається гіпсова суміш, поздовжні краю аркуша закриваються.

Виходить величезна смуга гіпсокартону, що потім традиційно розрізається на стандартні аркуші. Листи ці обробляються в спеціальній сушарці і упаковуються.

Також рекомендуємо прочитати:Горить гіпсокартон
Сертифікат на вологостійкий гіпсокартон
Вологостійкий гіпсокартон (відгуки)
Чому бізнес вибирає LED

Сама ця технологія відповідає вимогам екологічності. Такий матеріал не може бути шкідливий для людського здоров’я. І навіть спеціальні просочення, які покривають листи вологостійкого або вогнетривкої гіпсокартону, проходять всі перевірки на норми безпеки. Тому не завдають шкоди здоров’ю.

Важливе питання: шкідливий для здоровя гіпсокартон

Будь гіпсокартон нешкідливий?

На жаль, не будь. Не всякий виробник сьогодні строго слідує всім нормам і вимогам. І якщо такий товар якимось чином мине належну перевірку, він потрапить на прилавок. Шкода в цьому разі – незаперечний.

Але невдалої покупки можна уникнути:

  • Купуйте матеріали фірм-виробників з хорошою репутацією;
  • Якщо і в цьому випадку ви боїтеся підробки, обов’язково вимагайте у продавця сертифікат.

Сертифікат – це гарантія того, що для здоров’я людини цей гіпсокартон нешкідливий.

Якщо продавець з якоїсь причини відмовляється надати сертифікат відповідності, як би привабливо не виглядав матеріал, від покупки краще відмовитися.

Важливе питання: шкідливий для здоровя гіпсокартон

А є навіть мінімальний шкоду?

Вони полягають в деяких нюансах використання гіпсокартону.

Приміром, вологостійкий ГКЛ можна використовувати в приміщеннях з постійно високою вологістю повітря. Якщо ця вологість вище 85%, і тримається вона постійно (це важливо!) – то рано чи пізно в приміщенні утворюється цвіль. А шкода цвілі для людини доводити не доводиться.

Зокрема тому в деяких країнах заборонено застосування вологостійкого гіпсокартону у ванній.

Важливе питання: шкідливий для здоровя гіпсокартон

Вогнестійкий матеріал – не шкідливий він?

І тут доведеться розвінчувати міфи. Помилково вважають, що процес горіння супроводжується викидом шкідливих речовин. Але вогнестійкі листи захищені скловолокном. Згораючи, картонна обшивка спікається, але зберігає свою структуру. А леткі канцерогенні сполуки в процес горіння не утворюються і, відповідно, не викидаються.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що гіпсокартонні листи нешкідливі, а правильність їх експлуатації тільки зміцнить високі позиції екологічності та безпеки даного матеріалу.

З чого зроблений гіпсокартон (відео)