Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?Відповідь на це запитання, безсумнівно, так! Закривши труби, вдається знизити шум і домогтися естетичного вигляду ванни і туалету. Багато боятися, що при цьому буде утруднений доступ до приладів обліку води, виникнуть складності із зняттям показань, а також доведеться проводити демонтаж усієї конструкції при проведенні ремонтних робіт.

 

Існуючі способи закрити труби в туалеті і ванній дозволяють зберегти доступ до лічильників води і отримати доступ до трубопроводу для необхідних маніпуляцій.

Існує думка, що спочатку необхідно замінити труби на сучасні металопластикові, а потім виробляти монтаж по закриттю. Це оману. Закритий трубопровід і каналізаційний стояк роблять приміщення більш приємним для зорового сприйняття, прибирання стає більш легкою, використовувані матеріали (жалюзі, пластик, ставні) дають можливість легкого демонтажу та безперешкодного доступу до трубопроводу.

Також рекомендуємо прочитати:Як самому зробити в туалеті шафа
Короб для витяжки
Як кріпити ревізійні дверці до гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити

При монтажі пам’ятайте, що в обов’язковому порядку потрібний зручний доступ до лічильників води та запірної арматури. Це в першу чергу потрібно враховувати при виникненні питання, як закрити стояки у ванній або як закрити каналізаційний стояк у туалеті.

Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Розглянемо 4 види конструкцій, що дозволяють заховати труби

Щоб заховати труби у ванній і туалеті, існує 4 види конструкцій:

 • на каркасі — характерна наявність металевого, гіпсокартонного або дерев’яного каркаса, який облицьовується гіпсокартонними листами, ПВХ панелями або цементно-плитами;
 • навісні — виготовляються спеціальні віконниці або жалюзі, які кріпляться до стелі і закривають стояк;
 • комбінація з декількох конструкцій — поєднані конструкція на каркасі і навісна у вигляді підйомної системи.
 • зібрана — нерозбірний короб з вікном для доступу до приладів обліку.
 • Нижче розглянемо більш детально способи установки кожного виду конструкцій.

  Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

  Способи встановлення конструкцій на каркасі

  • Безперервна перебирання. Фальш-стіна збирається у вигляді короба на дальній або бічній стіні. Каркас обшивається тільки з зовнішньої сторони. Плюс — для обшивки використовується матеріал одного виду (пластик, плитка, ДВП). Мінус — складність проведення ремонтних і профілактичних робіт, а також зниження корисної площі. В основному використовується в туалеті.
  • Перебирання з кутовим розташуванням. Пристрій перегородки нічим не відрізняється від безперервної. Використовується, щоб приховати трубопровід, розташований в кутку. Якщо труби знаходяться на деякій відстані від кута, для закриття потрібне перегородити велику площу.
  • Прямокутні короби. Універсальний спосіб, який використовується для закриття вертикальних і горизонтальних труб. Каркас розташований якомога ближче до труб, тільки там, де вони проходять. Утворюються виступи можна використовувати як полки. Складність виникає при використанні такого способу для приховування полотенцесушителей у ванній. Проблема в особливостях ремонту та заміни систем опалення.
  • Короби з декількох рівнів. Комбінація з фальш-стіни і короби. Зазвичай, короби монтуються впритул до трубопроводу, але віддалено від площини стіни, повторюючи всі виступи труб. Це дозволяє зберегти якомога більше корисної площі. Багаторівневі системи ідеально підходять для великих приміщень.

  Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

  Способи установки навісних конструкцій

  • Жалюзі. Цей спосіб закриття застосовується як естетичний. Плюс — не перешкоджає доступу до трубопроводу. Встановлюються жалюзі у ванну кімнату при розташуванні труб на задній стіні. Якщо трубопровід розташований на бічній стінці або в кутку, монтаж втрачає свій сенс. Жалюзі для ванною або туалету краще всього вибирати з алюмінію, так як він краще пластику. Така навісна конструкція дозволить виконати ванну кімнату в одній колірній гамі, без різких переходів. Жалюзі з металу можна пофарбувати.
  • Віконниці. Вони дуже добре підходять для монтажу в туалетній кімнаті. Спочатку робляться виміри, а за ним віконниці. Стандартних конструкцій не буває. Використовуються як жалюзі, щоб закрити дальню стінку. Можливий монтаж збоку, але в комбінованому вигляді, спільно з гіпсокартонними коробами. Комбінація зручна тим, що не виникає питання про розміщення вікна для доступу до приладів обліку.

  Короб для труб за 30 хвилин (відео)

  Шумоізоляція конструкцій

  Звукоізоляція необхідна в багатоповерхових будинках. Звук води, що спускається, що доноситься з-за змонтованих конструкцій, мало кому може сподобатися. Це актуально для каналізаційних стоків.

  Для вирішення проблеми, використовується скловата. За допомогою вати, обмотаною навколо труб, вдається знизити інтенсивність шуму в кілька разів.

  Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

  Складання конструкцій з коробів і фальш-стін

  • Основа з металу. Щоб виготовити такий каркас, труби за допомогою зварювання з’єднують за ескізом безпосередньо на місці. Рама кріпиться до стелі, стін і підлоги. Метал береться не занадто товстий, зазвичай 1,5 мм, щоб кріпити листи обшивки звичайними саморізами. Облицьовують конструкцію цементно-плитами. Конструкція використовується для розміщення в нішах обладнання або важких предметів. Приклад — водонагрівач. Матеріали і складність роботи обумовлює високу вартість такої конструкції.
  • Основа CD і UD для конструкцій з гіпсокартонних листів. Схема складання проводиться у вигляді сітки розміром 600х600 мм Кріплення здійснюється саморізами. Крім гіпсокартону, використовується пластик. Тут застосовується горизонтальний спосіб кріплення CD кожні 500 мм. Безпосередньо пластик кріпиться на саморізи з прес-шайбою.
  • Дерев’яна основа. Самий бюджетний варіант. Для обшивки можуть використовуватися будь-які матеріали, перелічені вище. Не рекомендується монтаж такого каркасу в приміщеннях з високою вологістю із-за ризику деформації.

  Опис матеріалів для обшивки каркасів

  • Полівінілхлорид (ПВХ, пластик). Радує око і не важкий матеріал. Добре витримує підвищену вологість, що важливо враховувати при роботах у ванній і туалеті. З нього легко отримати деталі необхідних розмірів і форми, а безшовні панелі створять ефект цілісності всієї конструкції. Колір і різноманітність матеріалу дозволить підібрати варіант на будь-який смак. Основний недолік — крихкість.
  • Ламінована деревинно-стружкова плита (ЛДСП). З ЛДСП роблять меблі. Таку обробку застосовують для поєднання стилів з вхідними дверима. Використання ЛДСП дозволяє оформити ніші у вигляді шаф зі стулками. Головний мінус — вартість такої облицювання.
  • Вагонка з дерева. Можливо використовувати у ванній і туалеті великої площі. Але не варто забувати про підвищеної вологості. Поєднання дерева з пластиком чи плиткою — не кращий варіант декору.
  • Цементно-стружкова плита. Важкий, але довговічний матеріал. Абсолютно не боїться вологи і не деформується. Нарізається спеціальною шліфувальною машиною. Головний мінус — складність облаштувати вікно для зняття показань та огляду системи.
  • Листи з гіпсокартону (ГКЛ). При виборі гипсокартона для облицювання необхідно брати вологостійкі листи з товщиною не менше 12,5 мм. Гідний матеріал, який легкий в обробці і стійкий до оздоблювальних матеріалів (штукатурки, плитки, шпаклівки). При впливі води втрачає свою структуру і розшаровується.

  Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

  Як заховати труби у ванній кімнаті (відео)

  Декоративна обробка обшивки

  Після того як обшивка закінчена, можна приступати до декоративної обробки приміщення туалету або ванної. Ось кілька способів для оздоблення:

  • плитка з кераміки — використовується давно, актуальна в наш час. На ринку присутня безліч зразків плитки на будь-який смак і колір. Переваги цього способу всім відомі: довговічність, відкритість, універсальність. Головне, красиво обіграти ревізійне вікно, щоб воно гармоніювало з створеної композицією.
  • Фактурна штукатурка — дозволяє приховати похибки при монтажі обшивки. Легко наноситься і не вимагає ретельного підгону малюнка. Проте вимагає більш ретельного догляду за каркасом і обшивкою.

  Корисні поради

  • Якщо є стара корпусні меблі, розібравши її можна отримати прекрасну обшивку з ЛДСП для каркасу, яка не буде поступатися за своїми якостями знову купленої.
  • Якщо конструкція не передбачає розміщення важкого обладнання або шаф, кріплення можна здійснити за допомогою монтажної піни. Основне правило — фіксація каркаса, аж до повного застигання піни.
  • Якщо ви не можете знайти дверцята для ревізійного вікна, то її може замінити звичайна вентиляційна решітка.