Обігрів підлоги за допомогою системи «тепла підлога» набуває все більш масовий характер. Повсюдне бажання комфорту бере верх над забобонами і навіть змушує добряче витратитися на ремонт. Обладнати електричні теплі підлоги можна не тільки в приватних будинках і квартирах з індивідуальним опаленням, але і в звичайних квартирах типових будинків. Головне, підвести до системи окремий силовий кабель з УЗО. При цьому можна обігрівати будь-які приміщення: ванну, туалет, кухню, спальню, передпокій, вітальню, балкон і лоджію.

В залежності від виду електричні теплі підлоги можна монтувати безпосередньо під підлогове покриття або в бетонну стяжку підлоги

Зміст

 • Який електричний тепла підлога краще
 • Які вибрати теплі підлоги: електричні або водяні
 • Монтаж електричної теплої підлоги
 • ? Який електричний тепла підлога краще

  На сьогоднішній день існує два основних види таких підлог: перший – на основі електричного нагрівального кабелю, сюди ж відносяться і спеціальні мати з кабелем невеликого діаметра, другий – інфрачервоний плівковий пол.

  Електричний нагрівальний кабель може бути одножильним і двожильним

  Нагрівальні кабелі поділяються за принципом роботи на саморегулюючі та резистивні. При цьому мають різний діаметр, потужність і довжину.

  У резистивних кабелів є одна або дві жили з підвищеним опором. Електричний струм, проходячи через них, перетворюється в теплову енергію. Так звана нагрівальна жила покрито ізоляцією, а зверху – опліткою з металу, яка служить заземленням і екранує захистом від електромагнітних полів. Поверх обплетення виконана зовнішня ізоляція.

  В саморегульованих кабелів нагрівальним елементом виступає полімерна матриця. Якщо в резистивному кабелі при перегріві виходить з ладу вся система, то у саморегулюючому знижується струм тільки в перегрітому ділянці, інший кабель працює в штатному режимі. Ця властивість забезпечує більший термін служби системи, але вартість такого кабелю в кілька разів більше резистивного.

  Електричні нагрівальні мати зручні для монтажу безпосередньо під підлогове покриття

  Нагрівальні мати являють собою сітку зі скловолокна певної ширини, на яку закріплений нагрівальний кабель невеликого діаметру з певним кроком. Такі мати можуть мати різну питому потужність на 1 м2, але не можуть зрівнятися з нагрівальним кабелем великого діаметру і потужності.

  Плівкова інфрачервона тепла підлога створює найбільш комфортну температуру, економічний, але не здатний виступати в якості основної системи опалення

  Плівковий електричний тепла підлога – полотно щільного поліетилену шириною 0,4 – 1 м, в який запаяний графіт. Саме графіт і є нагрівальним елементом. Свою назву «інфрачервона тепла підлога» така система отримала за те, що працює в діапазоні температур, найкращим чином сприймаються людським організмом, від +20 до +45 °С Графіт розташований у плівці у вигляді смуг, навіть якщо одна з них вийшла з ладу, інші будуть працювати, як і раніше, підлога буде теплим.

  Перед тим як вибрати електричний тепла підлога, необхідно визначитися з якою метою ми будемо їх використовувати. Буде теплий пол виступати основним джерелом тепла в приміщенні або просто нагрівати поверхню підлоги до комфортної температури, а основне опалення буде реалізовано іншим способом. Також важливу роль при виборі має фінішне покриття.

  Інфрачервоний теплий зручно монтувати сухим способом безпосередньо під підлогове покриття, наприклад, ламінат

  Якщо в якості підлогового покриття планується використовувати ламінат, лінолеум, ковролін або паркетну дошку, а завдання теплої підлоги полягає в тому, щоб нагріти поверхню, то цілком доречним буде використання інфрачервоного плівкового теплої підлоги. По-перше, він не вимагає заливки бетонної стяжки, а монтується безпосередньо під покриття. По-друге, він економічний.

  Укладання нагрівальних матів в плитковий клей безпосередньо під кахель — зручний варіант

  Щоб нагріти керамічну плитку, краще всього використовувати нагрівальні мати. Відразу після їх монтажу кахель укладається на плитковий клей без додаткового теплоізоляційного шару. В такому випадку поверхня підлоги буде швидко і якісно прогріватися.

  Важливо! Інфрачервона тепла підлога також можна укладати під керамічну плитку, але такий спосіб неефективний. Справа в тому, що між плиткою і плівкою необхідно укладати листи ГВЛ або стекломагнезитовые плити, а вони будуть служити теплоізолятором.

  Вибираючи між нагрівальним кабелем і матами, слід замислитися над двома питаннями: перший – наскільки можна дозволити підняти рівень підлоги, другий – система «тепла підлога» буде основним опаленням або додатковим.

  Перевагою нагрівальних матів є можливість їх монтажу безпосередньо під підлогове покриття, без облаштування бетонної стяжки. Так рівень підлоги піднімається на 1,5 см, не більше. Але із завданням обігріву всього приміщення мати не впораються, для цього вони занадто малопотужні. Тоді вибір слід зупинити на укладанні нагрівального кабелю в стяжку з цементної суміші, яка буде виступати додатковим джерелом тепла. Рівень підлоги тоді підніметься від 5 до 10 див.

  ? Які вибрати теплі підлоги: електричні або водяні

  Якщо мучать сумніви, яку систему теплої підлоги вибрати: на основі гарячої води або електрики, варто ознайомитися з усіма «за» і «проти».

  Незаперечною перевагою електричного теплого статі є рівномірний розподіл тепла. В водяній системі найбільша температура завжди буде на початку, а ближче до кінця труби – набагато холодніше. Щоб забезпечити більш якісний обігрів, для водяної підлоги знадобиться збільшити потужність. Нагрівальний кабель віддає тепло однаково по всій довжині.

  В системі водяного теплої підлоги існує ризик розриву труб і витоку води. Цей шанс хоч і не дуже великий, але він є. І якщо вже таке сталося, доведеться повністю демонтувати всю підлогу, починаючи з підлогового покриття і закінчуючи повним видаленням стяжки. Витрати, як Ви розумієте, не в приклад заміни радіатора опалення.

  Якісний електричний тепла підлога з безмуфтовим з’єднанням кабелю дозволяє виявити поломку з точністю 10 см2. Зізнатися чесно, такий кабель досить надійний, але якщо механічні пошкодження все ж відбулися, то достатньо буде видалити плитку тільки над ушкодженою ділянкою. Якщо ж використовується інше підлогове покриття, його доведеться зняти, замінити неробочий ділянка кабелю і укласти покриття заново. При цьому ні меблі, інтер’єр не постраждають, як від протікання води.

  Підключення теплої підлоги електричного має істотний недолік, при його укладанні необхідно враховувати місцезнаходження шаф, диванів та інших меблів, проміжок між якою і підлогою менше 5 див. Справа в тому, що кабель не можна монтувати під важкі об’єкти, він сильно перегрівається і виходить з ладу. Після облаштування електричного обігріву повна зміна обстановки в приміщенні утруднена.

  Інший недолік – електромагнітне випромінювання, якого позбавлений водяна підлога. Все ж цей нюанс впливає на наше здоров’я.

  В плані економічності визначити, який тип підлоги обходиться дешевше, досить складно. Це залежить від цін на енергоносії в конкретному регіоні. Якщо сучасний газовий котел має хороший ККД, водяна підлога може обійтися дешевше. Хоча витрати на первісне облаштування, звичайно, будуть більше у водяній системи, ніж електричної. В якості додаткового опалення електричний тепла підлога набагато економічніше.

  І не забувайте, в квартирах багатоповерхових типових будинків, облаштування теплої підлоги заборонено. Так що доведеться монтувати електричну теплу підлогу своїми руками. Сам процес монтажу не надто трудомісткий, але для підключення до мережі необхідно викликати електрика, що має відповідну ліцензію.

  ? Монтаж електричної теплої підлоги

  Схема укладання електричної теплої підлоги наочно демонструє розташування об’єктів

  • Підготовчі роботи варто почати з установки терморегулятора. Вибравши зручне місце, видовбуємо отвір в стіні під монтажну коробку на висоті 50 – 100 см від рівня підлоги. До цього місця підводимо силовий кабель і заземлення.
  • Робимо канавку до місця з’єднання з нагрівальним кабелем, вниз по стіні і далі по підлозі до місця монтажу термодатчика.
  • Підлогу застеляємо фольгованим теплоізолюючим матеріалом, щоб відбивати тепло вгору.
  • Якщо монтуємо нагрівальний кабель, то укладаємо армуючу сітку, щоб він не перегрівався. До неї і будемо закріплювати. Якщо укладаємо мати, то сітка не потрібна, вона вже входить в комплект.

  Електрична тепла підлогу можна укладати під шафи та іншу важку меблі, схема укладання повинна це враховувати

  • Укладання електричної теплої підлоги на основі нагрівального кабелю здійснюється згідно з попередньо зробленої схемою, що враховує розташування меблів. Закріплюємо кабель кліпсами або спеціальною стрічкою до сітки. Обов’язково слідкуємо за тим, щоб він не перехрещувався. Нагрівальні мати укладаємо і закріплюємо до підлоги спеціальною стрічкою.
  • Нагрівальний кабель з’єднуємо з термодатчиком і силовим кабелем на рівній ділянці, з’єднання ховаємо в гофротруби. Укладаємо між рядами кабелю.
  • Від термодатчика силовий кабель повинен підніматися до терморегулятора.
  • Перевіряємо опір кабелю, щоб упевнитися в його робочому стані.

  Укладання нагрівального кабелю в бетонну стяжку піднімає рівень підлоги на 5 — 7 см

  • Заливаємо бетонну стяжку так, щоб гофротруба з термодатчиком знаходилися зверху. Товщина стяжки може бути від 5 до 7 див.
  • Ще раз перевіряємо опір нагрівального кабелю. Залишаємо застигати стяжку.

  Включати електричний тепла підлога можна тільки через місяць, коли бетонна стяжка повністю висохне і набере максимальну міцність.

  Облаштовуючи електричний тепла підлога в своєму будинку, пам’ятаєте, що він не терпить пустот в бетонній стяжці і вимагає вільного простору над поверхнею підлоги хоча б в 10 див. У ванній кімнаті його не слід укладати під ванною або рукомийником. Краще відступити 7 – 10 див. В іншому ж монтаж такої системи опалення є досить простий і не вимагає додаткових навиків і умінь.