Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатурку

Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатуркуЗима – дуже холодну пору, особливо на просторах нашої великої і неосяжної країни: її жителі з часом навчилися переживати навіть найстрашніші холоду, пристосовуючись до низької температури. Один з найбільш сучасних і економічних способів пережити холод у важкий час – використовувати утеплювач стін під будь-яку штукатурку: у даного варіанту утеплення будинку багато переваг, які явно «перекривають» будь-які недоліки, якщо такі є.

Типи теплої штукатурки фасаду і стін будинку

Існує спеціальна теплоізоляційна штукатурка, помітно утеплююча квартиру. Це один з найсучасніших способів боротьби з холодом: крім того, штукатурка відмінно виконує свою основну мета – вирівнювання стіни.

Дане утеплення стін будинку має масу переваг:

 • Простота нанесення;
 • Відмінна адгезія;
 • Міцність;
 • Надійність.

Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатурку

В залежності від різних наповнювачів, утеплююча штукатурка для стін будинку ділиться на наступні типи:

 • Штукатурка з піноскла. Дана обробка стін славиться своєю міцністю і довговічністю. Вона зроблена на основі обробленого кварцового скла: цим і пояснюється її міцність. Вона призначена для зовнішніх робіт;
 • Утеплення штукатуркою з тирси є найбільш дешевим способом утеплення вашого будинку. Вона зроблена менш якісно, ніж її більш дорогі альтернативи, але її може дозволити майже кожна людина. Висихає суміш від двох тижнів: як правило, вона робиться самостійно з підручних матеріалів. Сама технологія приготування цієї суміші нескладна.
 • Штукатурка утеплююча з пінополістиролу. В основному, за допомогою даної штукатурки, утеплюються стіни будинку зовні: самий головний мінус – виділення токсичних речовин під час спалаху. Це одна з причин, чому її не можна використовувати під час внутрішніх робіт для вашого дому.
 • Час висихання й точні умови експлуатації індивідуальні для кожного виду теплої штукатурки: саме тому рекомендується прочитати інструкцію, щоб більш детально дізнатися про всі нюанси придбаного товару.

  Тепла штукатурка: що це (відео)

  Також рекомендуємо прочитати:Утеплення стін зсередини мінватою плюс гіпсокартон
  Як навчитися шпаклівці
  Як облагородити фасад будинку з дерева
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

  Якими властивостями повинен володіти утеплювач

  Утеплення під час зовнішніх робіт повинно відповідати певним вимогам. По-перше, фасадний утеплювач не повинен бути схильний до зовнішніх впливів: будь то вплив сонячних променів та вологи.

  Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатурку

  Якщо ви купуєте якісний утеплювач для зовнішніх робіт, то краще скористатися послугами фахівця, щоб не витратити даремно гроші на дорогі матеріали.

  Утеплення стін мінватою

  Перед нанесенням штукатурки житло можна утеплити мінватою.

  Існує кілька видів мінеральної вати:

  • Кам’яна;
  • Скляна;
  • Шлакова.

  Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатурку

  Крім того, що це – теплоізоляційний матеріал для стін, він має ще і звукоізоляційними властивостями.

  Якщо розглядати шлакову мінвату, то у неї сама висока теплопровідність, раніше запропонованих варіантів, але сам теплоізоляційний шар занадто товстий для приватного будинку. Крім того, існує ще один спосіб утеплення стін – теплоізоляція минплитой: у будь-якому випадку, фахівці рекомендують варіант з мінватою, він володіє великими перевагами, утеплення за допомогою мінеральної плити.

  Утеплення та штукатурка фасадів будинку з газобетону

  Газобетон – дуже міцний і тепломісткий матеріал: його виробники кажуть, що він не потребує додаткового утеплення, але іноді трапляються ситуації, коли природного опалення недостатньо. Приміром, якщо в будинку шви занадто товсті, то потрібно обов’язкове додаткове утеплення будинку.

  Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатурку

  Найпоширеніший спосіб для утеплення стін – з допомогою пінопласту. Перший недолік, який можна відзначити – це те, що утеплена стіна «не буде дихати».

  Утеплення за допомогою пінопласту можна використовувати і у внутрішніх роботах, але тоді результат буде набагато гірше, ніж під час зовнішніх робіт.

  Перед установкою утеплювача варто очистити стіну від цвяхів та інших зайвих деталей: після цього слід наклеїти скловолокнисту сітку. Технологія монтажу утеплення з пінопласту досить проста: для того, щоб пінопласт тримався, варто використовувати спеціальний клей. Після виконання роботи, стики між листами пінопласту теж слід обробити клеєм, а по утеплювачу можна провести валиком для кращого кріплення.

  Утеплення та штукатурка фасадів будинку з газобетону (відео)

  Базальтовий утеплювач для фасаду

  За словами багатьох фахівців, базальтова вата є кращим способом зовнішнього отепленія. У неї дуже багато переваг, але за них доведеться платити: ціна на базальтовий утеплювач досить висока.

  Вибір утеплювача для стін будинку зовні під штукатурку

  Даний матеріал міцний, паропроникаючий і екологічний. Крім того, на відміну від багатьох інших способів утеплення будинку, базальтова вата не горить і не схильна до дії вологи. Її відмінні теплоізоляційні властивості і несхильність до зовнішніх впливів роблять даний спосіб найбільш ідеальним варіантом утеплення стіни.

  Пристрій зовнішньої теплоізоляції будівель з тонкою штукатуркою по утеплювачу

  Як правило, якщо застосовується утеплювач, то він встановлюється перед самим процесом штукатурки. Після того, як стіна готова до оштукатурення, на неї можна починати наносити розчин. Бажано використовувати як можна більш товстий шар штукатурної суміші для більшої теплоізоляції житла.

  Утеплення фасадів своїми руками (відео)

  Якщо ви бажаєте, щоб ваш будинок був максимально утеплений, то краще комбінувати відразу кілька способів, наведених вище: тобто, використання теплої штукатурки і, наприклад, мінеральної вати. Краще не поскупитися на матеріали, та придбати як можна більш якісний утеплювач: адже теплий дім – запорука щасливої сімейної атмосфери і благополуччя.