Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та види

Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та видиПрофіль потрібен для того, щоб створити каркас, на якому буде триматися ваш майбутній стелю. У стельових профілів для гіпсокартону є ранжування – використовуються, в основному, CD і UD профілі. Це головні деталі каркаса, але не єдині.

Профіль для гіпсокартону стельовий – види

Характеристика основних видів профілів буде корисною для вас, адже вони використовуються практично в будь-якій конструкції під гіпсокартон.

Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та види

Види профілю:

 • Несучий профіль CD. Саме на цю деталь лягає основне навантаження, і саме цей профіль формує металевий каркас. Жорсткість, міцність і надійність каркаса залежить від несучого профілю. Проводиться такий профіль з металу різної товщини. Чим тонше сталь, тим менше надійності в профілі. Тобто в такому випадку вийде, що більше кріплення при створенні каркаса знадобиться.
 • Направляючий профіль UD. Він створює площину поверхні, яку належить обшити гіпсокартоном. Такий профіль потрібно встановити по периметру нового каркаса. Критерій надійності направляючого профілю – товщина металу, чим товще – тим краще. Так, профіль з тонкої сталі підійде тільки для обшивки стін.
 • Арочний профіль. Це той же несучий або напрямний профіль, який ослаблений, і має багато надрізів або отворів. Його можна плавно зігнути дугою, щоб надати конструкції потрібну форму.

Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та види

Розміри стельового профілю для гіпсокартону

Розміри профілю так само мають значення.

Також рекомендуємо прочитати:Види профілів для гіпсокартону
Розміри листа гіпсокартону
Розміри профілів для гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED

Стандартні розміри профілю:

 • Несучий профіль для кріплення каркаса стелі. Його стандартні розміри – 60 на 27 мм, а довжина варіюється наступними параметрами – 3 метри, 3 з половиною метри і 4 метри.
 • Напрямні профілі мають наступні розміри: 40 на 65, 40 на 50, 40 на 75, а також 40 на 100. Є ще один тип направляючого профілю – 27 на 28 мм. Він часто застосовується як основа, до якої згодом кріпиться підвісна стеля.

Це стандартні розміри, які можна знайти в продажу. Але є, наприклад, напрямні профілі, які умільці роблять самі з металевих рейок.

Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та види

Які види кріплень вам можуть знадобитися

Якщо ви купите тільки профіль, його для створення каркаса стельової конструкції буде недостатньо. Без кріплень не обійтися.

А саме вам знадобляться:

 • підвіси;
 • тяги;
 • кронштейни.

Також при установці стелі обов’язково потрібен спеціальний з’єднувач. Якщо стеля однорівневий – застосовується однорівневий з’єднувач, якщо стеля дворівневий – відповідно, дворівневий з’єднувач.

Що стосується дюбелів, то при кріпленні металлокаркаса використовуються види дюбелів, виготовлених з поліпропілену і нейлону. Металеві дюбелі використовуються при фіксації до гіпсокартону декоративних елементів, наприклад, дзеркала, настінних годинників, картини. Якщо ж потрібно прикріпити більш великі предмети, використовуйте спеціальні розкриваються дюбелі.

Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та види

Як самостійно зробити підвіс з стельового профілю

Якщо у вас не вийшло знайти прямого підвісу, його можна спорудити своїми силами.

Робиться це просто:

 • Спочатку розраховуєте довжину підвісу;
 • Розраховується вона за наступною формулою – подвоюєте відстань передньої площини до стінки, і суммируете його з шириною стельового профілю;
 • Розрахунок зроблений, значить можна відміряйте і відріжте необхідну довжину;
 • На відрізку, який у вас вийшов, зі сторони торця потрібно відміряти частину, рівну відстані від передньої площини каркаса до стіни;
 • Потім надріжте бічні стінки.

От і все! З стельового профілю вийшов підвіс абсолютно такий, як і заводський.

Вибирайте правильно: стельовий профіль для гіпсокартону, розміри та види

А що таке пластиковий профіль

Альтернативою металевим деталям служить пластиковий профіль. Сьогодні таке ПВХ виріб вважається універсальним для установки натяжних стель. Пластиковий профіль може бути видимим і невидимим. У першому випадку він кріпитися до стіни і вертикальних площинах полотна без застосування маскувальної стрічки.

У другому випадку цей профіль є багетом, який застосовується для кріплення до стіни полотна, він повторює всі нерівності стін.

Дана ознайомча інформація наведена тут для того, щоб ви знали, який профіль з пропонованих підійде у вашому випадку. Якщо ви робите не натяжні стелі, то металевий профіль однозначно краще.

Несучі і напрямні профілі створюють міцну конструкцію, на якій довго і без проблем вам буде служити гіпсокартонний стелю. Розуміючи роль кожного профілю, для вас не буде складним самостійно спорудити каркас, який згодом буде обшитий гіпсокартоном.

Який вибрати профіль для гіпсокартону (відео)