Як ремонтне рішення ковролін для дому використовується досить давно. Правда, ворсиста поверхню історично одержала найбільше поширення в готелях та офісах, ніж у приватному житловому секторі. Чим же відрізняється ковролін для дому від звичних килимів, паласів, доріжок і схожих статевих покриттів?

Насамперед масштабом використання. Ковролін укладається на всю підлогу, він вимірюється метражем і реалізується рулонами. Його можна порівняти з лінолеумом за методом монтажу – тобто власник квартири або будинку отримує килимове покриття не тільки на великих ділянках прямокутної форми, але і по всьому ремонтируемому приміщення – в тому числі навколо колон, при перепаді висот между4 різними кімнатами і т. д.

Класифікація ковроліну по області застосування включає дві великі групи – комерційне та побутове покриття. Комерційний ковролін здатний протистояти високим навантаженням на стирання, він відрізняється щільністю і більш доріг. Побутовий ковролін для дому використовується частіше – справді, у звичайних квартирах рідко буває велика кількість гостей. Відповідно, помірна стійкість до механічних впливів і більш економічна ціна – невід’ємні риси побутового килимового покриття для будинку.

Класифікація ковроліну по вихідним матеріалам виготовлення теж досить проста. Він буває натуральним, тобто вовняним – екологічно чистим і найбільш витратним, або синтетичним – найбільш міцним і довговічним. Із синтетичних матеріалів у виробництві килимових покриттів використовуються поліестер, поліпропілен (олифен) , поліакріл і нейлон. Велике поширення одержали різні сорти домашнього ковроліну змішаного складу – в них зміст вовна/синтетика витримується у співвідношенні 30/70 або близькому до нього.

Цей різний ковролін для будинку він необхідний!

Випускаються промисловістю килимові покриття, незважаючи на перераховані вище відмінності, мають однотипну структуру. Якщо розрізати будь-який сорт ковроліну (а розрізати при монтажі його доведеться в будь-якому випадку), то легко помітні таки шари в цьому затишному покритті:

 • Ворс – верхня, робоча поверхня. Він може бути коротким, довгим або середнього розміру. Довгий ворс використовується зазвичай для спалень – крім пухнастого затишку, він вимагає трудомісткої прибирання, а в спальнях підлоги забруднюються менше, ніж в інших приміщеннях. Для коридорів і залів краще вибрати ковролін з низьким ворсом.
 • Основа – первинна підкладка. Повинна бути волого – і вогнестійкою.
 • Вторинна основа – шар латексу і закріплює прокладка. Якісна вторинна основа – запорука того, що ковролінового ворс не буде «вилазити» з покриття і розлітатися по кімнатах

Важливо зрозуміти, що натуральний ковролін з вовни або змішаних матеріалів (синтетика + шерсть) не завжди краще чисто синтетичного. Так, вовняний ковролін для дому більш пружний, він характеризується низькою влагопроніцаємостью, його важко запалити. Але, крім досить високої ціни (вона становить не менше 15 $ за квадратний метр), шерсть відрізняється високою стираністю. Та домішки синтетики зносостійкість натурального ковроліну підвищують незначно. Найпростіший спосіб відрізнити синтетичне покриття від натурального – це підпалити нитку ворсу. Синтетика буде плавиться, вовняна нитка – тліти. Швидкість плавлення і тління залежить від наявності добавок і методу виготовлення килимового покриття

Синтетичний ковролін для будинку – це велика група статевих покриттів з різними експлуатаційними характеристиками:

 • Нейлоновий ковролін найбільш привабливий. Він відрізняється м’якістю, стійкість ворсу навіть при тривалому використанні і відсутності слідів від меблевих ніжок. При цьому вага меблів може бути відчутним. Термін експлуатації нейлонового ковроліну для дому може досягати 15 років.
 • Акриловий і поліестерних види домашнього ковроліну поступаються кілька нейлоновому по комфортності (вони більш жорсткі, особливо поліестер) Акрилове покриття прослужить до 10-12 років, поліестерне – до 8. Ковролін для дому з поліестерної синтетики має характерний блиск і не впишеться в кожну ремонтну концепцію. Вартість акрилу і поліестеру нижче нейлонового ковроліну приблизно на 30 %
 • Олефиновое (поліпропіленове) килимове покриття – найпоширеніше на російському ринку. Ще кілька років тому його частка становила 90 % від усього реалізованого ковроліну в країні. Довговічність застосування олефинового ковроліну – максимум п’ять років, за низьку вартість доведеться розплачуватися регулярної заміною покриття.
 • Супримный і терклоновый ковролін – це теж різновиди поліпропіленової синтетики, але з високою якістю та солідної ціною. Вони м’які на дотик, по комфорту схожі з шерстю, але при цьому досить стійкі.
 • Який ковролін для дому краще?

  1. Тканий ковролін. Самий кращий і найдорожчий, його обов’язково забезпечують маркуванням «виготовлений на основі натурального джуту». Основа тканинного ковроліну виглядає як сіточка. По суті – це справжній килим, виконаний метражем, відрізняється максимальною міцністю, але невеликим дизайнерським різноманітністю.

  2. Голкопробивний ковролін. Ворсові нитки цієї різновиди килимового покриття забиваються в основу після попереднього укладання, після чого йде проклейка всього шару на додаткову основу (зазвичай з гуми) Голкопробивний ковролін – безворсовий, зовні нагадує фетр. Головним його достоїнством прийнято вважати неперевершену стійкість до стирання і високі звукопоглинальні якості, порівняно низьку ціну. В якості ремонтного рішення для будинку і квартир використовується голкопробивний ковролін рідко, набагато частіше зустрічається в громадських приміщеннях і офісах. Більшість кінотеатрів, виставкових залів та подібних приміщень декоровані саме таким покриттям – економічним, зносостійким і без особливих дизайнерських вишукувань.

  3. Тафтінговий ковролін. Його основа прошита ворсовими нитками, які закріплені клеєм. Для дому такий ковролін найбільш затребуваний, так як створює великий простір для фактурних рішень. Конструкції тафтингового ковроліну можуть бути дуже різними – петльові (вгору петлями), ворсові (зрізом вгору ворсу) і поєднанням цих методів. Саме за рахунок багаторівневих можливостей (при використанні петель різної висоти) виходить рельєфний ковролін для дому. Об’ємний малюнок на поверхні підлоги виглядає дуже ефектно, але чистити його складніше.

  Особливості основних типів тафтингового ковроліну

  • Ковролін петлевий однорівневий. Найбільш простий і дешевий тип домашнього ковроліну – його петлі однакові по висоті і не розрізані. Добре протистоять зносу, привабливі ціною, але вимагають регулярної санітарної обробки. Бруд, що потрапив в корені ворсу, вичищається дуже важко.
  • Петлевий скролл-ковролін. Виготовляється з пряжі різної висоти і різних кольорів. Дизайнерський ефект має скульптурну виразність і широку колірну палітру, для посилення переваг скролл-ковролін трохи підстригають, чим досягається схожість з дорогими килимовими покриттями. Відноситься до бюджетного сегменту ринку, періодично вимагає трудомісткої чищення.
  • Велюровою ковролін. Володіє коротким ворсом розрізного типу, не більше 8 міліметрів заввишки. У заводських умовах велюровий ковролін распушается після розрізання петель і створює гладку і однорідну поверхню, схожу на королівський оксамит. Велюровий ковролін виробляється в офісній і домашній виконанні – для будинку він більш м’який, вищі сорти шовковисті на дотик. Догляд за таким покриттям досить нескладний. З мінусів можна відзначити помітні плями і сліди від взуття, але їх маскують різнобарвним малюнком – інакше чистка такого ковроліну для дому стане безперервним заняттям.
  • Ковролін «Саксонія» Виготовляється з пряжі з характерним «крученням», має впізнаваний «зернистий» вид покладеної поверхні. Висота ворсу досягає великого розміру. Ковролін для дому «саксонія» досить дорогий, він має високу щільність пряжі, комфортабельний і елегантний. Євростандарт «саксонія» передбачає використання тонкої і сильно закрученої пряжі висотою не більше 8 міліметрів. «Саксонія» шег – різновид самого довогого ковроліну ( до 40 мм!) Шег-ковролін був популярний на початку 90-их років XX століття, зараз він знову з’являється в брендових колекціях кращих виробників килимових покриттів.
  • Ковролін «Фризі» За зовнішнім виглядом і технологи виготовлення схожий на «саксонія», за винятком того, що ворс не стрижеться. В результаті його «кучері» більш великі і добре маскують забруднення – але і чисить його складніше.
  • Ковролін «Cut-loop» — комбінація з розрізних високих і нерозрізних низьких петель. Дуже красивий рельєфним малюнком.

  При виборі килимового покриття його забарвлення вносить істотний внесок у ремонтну концепцію приміщення. Самий стійкий колір досягається при використанні у виробництві вже пофарбованих ниток. Заводське фарбування вже витканого ковроліну теж дає непогані по довговічності кольору. А ось нанесення малюнків за «методом трафаретного» довгого використання не витримає – зітреться або вигорить. Самостійно встановити «трафаретний» забарвлення нескладно – при ній ворсинки не фарбуються до коренів.

  Загальною характеристикою якісного ковроліну для дому, є його щільність. Чим вище щільність, тим краще (і дорожче) Чим ретельніше ворсинки прилягають один до одного, тим складніше їх забруднити і прим’яти. І без покупки гарного пилососа догляд за килимовим покриттям буде вкрай виснажливим. Причому пилосос повинен підтримувати різні режими чищення, для більшості видів ковроліну оптимальний «сухий» або «напівсухий» метод. Ще до придбання слід переконатися, що ні в кого з мешканців немає алергічної реакції на компоненти нового статевого покриття. Тоді, за умови якісного укладання, ковролін для дому прослужить довго і зробить величезний внесок у затишну і дизайнерську складову житлового простору.