Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартонуСьогодні ми постараємося надати вам найбільш слушні поради, щоб профіль для перегородки з ГКЛ, яку ви будуєте своїми руками, був надійним і міцним, і конструкція змогла прослужити довго.

 

Який профіль використовувати?

Для того щоб визначити, які профілі потрібні для зведення перегородки своїми руками, в першу чергу, необхідно орієнтуватися в їх видах, тільки тоді ви зможете вибрати підходящий. Як показує практика, все зводиться до одного, що перегородка з ГКЛ будується за допомогою двох видів профілю – напрямний і стієчний. Однак бувають перегородкові конструкції, що включають в себе елементи нестандартної форми (округлі виступи, ніші, дверні отвори або колони).

Щоб при зведенні будь-якої конструкції повністю володіти ситуацією і самостійно вміти зібрати будь-яку гіпсокартонну перегородку своїми руками, варто більш детально дізнатися про види профілів.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Направляючий профіль

Має маркування ud. Основним призначенням даної різновиду є створення площині майбутньої поверхні. Направляючий профіль встановлюється строго по периметру майбутньої конструкції і служить основою для формування каркаса.

Стандартні розміри направляючого профілю:

  • Довжина – 3000 мм;
  • Ширина – 25 мм.

Товщина металу, з якого виготовляється направляючий профіль є основним критерієм надійності майбутнього каркаса.

Чим товще сталь, тим більше можливостей у профілю.

Направляючий профіль з маркуванням uw використовується для того, щоб задати напрямок майбутньої площині. Розміри різновиди – стандартні для направляючого профілю.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Також рекомендуємо прочитати:Розміри профілів для гіпсокартону
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону
Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Несучий профіль

Маркування виду – cd. Застосовується для остаточного формування каркаса перегородки і покладає на себе основне навантаження: при обшивці каркаса матеріалом саме на нього кріпляться плити ГКЛ.

Стандартні розміри несучого профілю:

  • Довжина – 3000 чи 4000 мм;
  • Ширина – 60 мм;
  • Товщина – 25 мм.

Чим тонше метал несучого профілю, тим більше його знадобиться для каркаса майбутньої перегородки.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Арочний профіль

При зведенні конструкцій з округлими елементами, починаючому домашньому майстрові без нього обійтися складно. Саме арочний профіль сприяє наданню конструкції фігурних вигинів. За рахунок безлічі надрізів, даний тип профілю дещо слабше інших різновидів.

Стандартні розміри арочного профілю:

  • Довжина – 3000 мм;
  • Ширина – 60 мм

Володіючи досвідом складання гіпсокартонних конструкцій, можна зробити арочний профіль своїми руками.

Стієчний профіль

Має маркування cw, використовується для посилення і зміцнення каркаса возводимой конструкції. Кріпиться з кроком 400 мм

На відміну від профілів, призначених для обшивки стелі, стін та інших площин, профілі для створення перегородок своїми руками мають трохи більші розміри і, відповідно, інше призначення. Їх виробляють в різному діапазоні габаритних розмірів, які були вказані вище, а їх вибір обумовлюється вимогами до майбутньої конструкції (захист від сторонніх шумів, теплоізоляція, можливість прокладання комунікацій тощо).

Як правило, для складання більшості простих гіпсокартонних конструкцій перегородок, стін та стелі), достатньо двох видів профілю – cd і ud. Але, як показує практика, також необхідний і профіль арочний.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Як вибрати

Тут завдання трохи складніше, так як на ринку зараз дуже багато різних профілів та маркувань. Ще більш складним завданням стає вибір якості. Ми постараємося допомогти вам визначити саме міцний і надійний профіль, від хорошого виробника, виконаний з відповідних матеріалів.

Для зведення гіпсокартонної перегородки своїми руками важливо правильно вибрати несучі елементи майбутньої конструкції.

Покриття профілю

Отже, почнемо ми з покриття профілю, яке проводиться з цинку. Воно безпосередньо впливає на всі показники профілю. В якісному продукті вміст цинку вище 99%, але зараз можна нерідко зустріти профіль з вмістом цинку навіть не більше 30%. Це означає, що такий матеріал для будівництва не підходить, так як він неякісно захищений. Крім того, що профіль легко піддасться корозії і іржі, так він ще може і обрушитися через деякий час, і вся конструкція, заснована на ньому, просто завалиться. Використовувати такий профіль у вологих приміщеннях ще більш небезпечно. Ми ж рекомендуємо взагалі утриматися від його покупки.

Далі, про наступної новинки виробників і продавців, яку бажано обходити стороною — пофарбований профіль. Не потрібно купувати такий профіль, як би вас не запевняли, що фарба нанесена на основу матеріалу для додаткового захисту. У більшості випадків це зроблено тільки заради того, щоб приховати заводський брак. Повірте, ця фарбування профілю нічого не значить, тим більше, більшість фарби легко обсипається під час монтажу.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Товщина матеріалу

Зверніть увагу на товщину профілю, яка повинна бути не менше 0,5 мм. Така товщина забезпечить непогану міцність, але тільки для простої конструкції. Якщо ж необхідний каркас більш складний, варто задуматися над даними показником.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Перфорація металопрофілю

Перфорована накатка — ще один крок до зниження якості. Саме таким методом багато виробників намагаються приховати реальну товщину профілю і добре економлять на матеріалі. Ми ж, купуючи подібний профіль, навіть не замислюємося про це, і купуємо взагалі не те, що нам необхідно.

Вибираємо правильно профіль для перегородок з гіпсокартону

Критерії вибору

Навколо стільки недоліків, що це дуже насторожує, тому і виникає питання: як же визначити якісний профіль для перегородки з гіпсокартону?

Стисніть профіль рукою, міцно, не шкодуючи. Доброго профілем від такого тиску нічого не трапиться. Неякісний же профіль відразу відчується в руці своїй хлипкостью. До речі, чим жорсткіше профіль при стисненні його рукою, тим він якісніший, і тим більше довго прослужить конструкція з гіпсокартону на його основі.

Міцність і, відповідно, забезпечують довговічність профілю і ребра. Якщо вони досить яскраво виражені і розташовуються по всій довжині виробу, то такий профіль відрізняється високою міцністю і легко витримає на собі велику вагу навіть масивної перегородки.

Можна також з’ясувати і наскільки якісне покриття профілю. Гарний виріб на сонці буде блищати, менше якісне — віддавати каламуттю і неоднорідністю. Радимо утриматися від покупки такого профілю.

Установка профілю для гіпсокартону своїми руками (відео)