Будівництво власного будинку — відповідальне завдання, під час виконання якої доводиться стикатися з безліччю труднощів. Одним з найбільш складних моментів є вибір типу будинку, зокрема — основного будівельного матеріалу.

Сьогодні виробники пропонують споживачам дуже великий вибір і різні проекти під ключ. Але все ж, навіть зараз особливою повагою користуються такі традиційні матеріали, як дерево. І, зокрема, дерев’яний брус.

Будинок з бруса, клеєного профільованого або з масиву, поєднує в собі достоїнства дерев’яних будівель і сучасних технологій. Їх проекти численні і задовольнять найвимогливіший смак. Ціни таких будинків гарні навіть у порівнянні з штучною імітацією дерева. А оздоблення практично не потрібна, оскільки і без неї всередині будинку з клеєного профільованого бруса виглядають естетично.
Давайте розглянемо переваги і особливості таких будинків.

Якими бувають будинки з бруса

Зміст статті

 • 1 Якими бувають будинки з бруса
 • 2 Переваги
 • 3 Типові проекти
 • 4 Індивідуальні проекти

Клеєний профільований брус — це досить новий матеріал, який при цьому використовує давню традицію застосування дерева в будівництві. Його відмінною рисою є наявність спеціальних пазів, дозволяють прискорювати будівництво. Будинок або прибудова завдяки їм зводяться за лічені тижні навіть з мансардою, особливо якщо під ключ.

Клеєний профільований брус

Разом з тим, на сьогоднішній день існує три типи профільованого клеєного бруса, які відрізняються за типом профілю:

 • Німецький;
 • Фінський;
 • Комбінований.
 • Німецький тип профілю ще називають гребінкою, оскільки він є імітацією гребеня. Його відрізняє відсутність необхідності застосовувати ущільнювач при будівництві, завдяки чому його часто використовують влаштовуючи пристрой.

  Крім типу профілю його ділять по застосуванню на:

 • Брус для зведення стін;
 • Для перекриттів і окремих конструкцій.
 • Останній використовують не тільки на перекриття, але і там, де потрібна обробка. Ще його широко застосовують якщо будують пристрой. Без нього не обійтися, якщо будинок з мансардою.

  Переваги

  Перелік позитивних якостей будівель з клеєного профільованого бруса перед будь імітацією або конкурентом досить великий. В нього входять і ціни, і різні технічні характеристики. Один погляд на нього дає зрозуміти, чому так багато людей хоче собі будинок саме з нього.

  • Ціни. Перше, на що звертають увагу, вибираючи матеріали для будівництва будинку вартість. Цілком справедливо вважається, що вартість дерева немаленька. Але це не означає, що воно все недоступне. Як раз явною перевагою клеєного і профільованого бруса є те, що будинок з нього в підсумку виявляється дешевше завдяки винятковій простоті зведення;
  • Економічна експлуатація. Але справа не тільки в тому, що будівництво будинку обійдеться дешевше. Справа також у тому, що сама експлуатація будівель з цього матеріалу досить економічна в нашому кліматі. Їм не потрібна спеціальна обробка і вони не є енергозатратними;
  • Простота технології зведення. Завдяки винятковій простоті технології будівництва, будинок з профільованого клеєного бруса можна побудувати своїми руками. При невеликих розмірах, навіть не залучаючи додаткових помічників. У тому числі, якщо йдеться про будівлі з мансардою;
  • Правильний теплообмін. Відмінною особливістю бруса є те, що навіть в суворі зими він добре зберігає тепло, в тому числі і в будинках з мансардою. При цьому стіни зовсім не вимагають особливих утеплювачів, навіть якщо не робиться оздоблення. У той же час, влітку всередині будинку зберігається приємна прохолода. В умовах вітчизняного клімату дане гідність є особливо важливим як з точки зору комфорту, так і з економічної. Адже опалення — досить дороге задоволення;
  • Екологічність. Дерево є найбільш екологічно чистим матеріалом з усього, що можна знайти на ринку. Зводячи будинок з нього, можна не турбуватися про те, що він буде негативно впливати на здоров’я проживаючих у ньому. Більш того, його вплив є скоріше позитивним, адже в складі деревини клеєного профільованого бруса є фитоциды. Вони діють як своєрідний антисептика, знезаражуючи повітря і навіть поглинаючи неприємні запахи. І ніякої імітацією цього не замінити;
  • Привабливість зовнішнього вигляду. Ще однією перевагою, яке не замінити ніякої імітацією, є естетика будинку з профільованого клеєного бруса. Зовнішня обробка таким будівлям просто не потрібна, адже вони вже гарні самі по собі. Так і внутрішня обробка може бути мінімальною або відсутньою, якщо робити проекти дизайну в природному стилі. Останнє особливо популярним в останні роки. Адже дерево саме по собі виглядає стильно і дорого. Не кажучи вже про те, що бюджет такий підхід тільки добрит;
  • Швидкість будівництва. Навіть найскладніші проекти будинків з клеєного бруса будуються дуже швидко. Особливо, з профільованого, адже наявність спеціальних пазів тільки допомагає. По суті, зведенням будівлі схоже на збірку. Не потрібно тягати надважкі деталі або готувати розчин, чекати поки щось застигне. Завдяки цьому також немає обмежень на будівництво у певний час року, а оздоблення проста. Будинок можна звести і заселитися в нього за кілька місяців;
  • Звукоізоляційні якості. Ще однією перевагою даного матеріалу є те, що він добре перешкоджає проникненню будь-якого стороннього шуму з вулиці. Для досягнення потрібного рівня тиші, а значить і затишку, зовсім непотрібна обробка всілякими звукоізоляційними матеріалами, потрібні коли користуються імітацією;
  • Останнім з перерахованих, але не останнім за значенням, перевагою є те, що будинок з клеєного профільованого бруса не вимагає потужного фундаменту. Для таких будинків підійде досить легке і недороге рішення навіть на складних грунтах. А адже вартість фундаменту нерідко забирає левову частку всього бюджету на будівництво.

  Як видно з перерахованого, навіть при тому, що дерево може саме по собі вийти дорожче багатьох сучасних будівельних матеріалів, саме зведення дерев’яних будинків і їх подальша експлуатація економічніше і приємніше.

  Типові проекти

  Крім вибору матеріалу, найскладнішим етапом є вибір конструкції будинку, його розмірів і подальше проектування. Проекти вимагають уважного до них підходу і досить точних розрахунків, адже інакше під загрозою може опинитися не тільки будівля, а й життя мешканців.

  Щоб позбавити споживачів від необхідності піклуватися про те, які проекти будинків залишити, професійні будівельники пропонують численні типові рішення.

  В наш час типові проекти можуть бути найрізноманітнішими. Можна знайти і одноповерхові та двоповерхові, з мансардою і без неї. Такі, де передбачається обробка, де є прибудова. Можна вибрати будівництво під ключ, або просто купити сам проект.

  Типовий проект одноповерхового будинку з бруса

  Від цих параметрів залежить ціна проекту. У разі будинку з мансардою або проекту, де планується прибудова — вона буде більше. Вище буде вартість і зведення під ключ. Дорожче будуть двоповерхові будинки, хоча вони мають перевагу, що не мають одноповерхові — менший фундамент.

  В цілому вартість коливається в межах 250-500 тис. рублів за проект з будівництвом під ключ.

  Найбільш популярними типовими проектами є будинки розмірами 8 на 9 метрів. Але й вони бувають різними, в залежності від призначення. Так, якщо потрібен будиночок для дачі, то можна вибрати одноповерхові рішення. Адже для дачного будиночка не потрібно багато простору.

  Типовий проект будинку 8*6

  З іншого боку, одноповерхові не підійдуть для постійного проживання. Тут фаворитами є двоповерхові будинки або будівлі з мансардою. Але його площа все одно не буде перевищувати 125 метрів квадратних.

  Типовий проект будинку з мансардою
  Типовий проект будинку з терасою

   

  Безсумнівним плюсом типових рішень є те, що готові будівлі можна побачити на фото і оцінити якість як планування, так і будівництва, в разі замовлення під ключ.

  Індивідуальні проекти

  Будинок з бруса за індивідуальним проектом

  Але не завжди проекти під ключ в повній мірі відповідають планам і запитам замовника. Це може бути пов’язано з особливостями форми чи з необхідністю зробити пристрой. Тоді немає виходу, крім як замовити індивідуальний проект або зробити його самому. Але і в останньому випадку знадобитися допомога професіонала, адже дуже важливі точні розрахунки.

  Якщо вирішено не будувати будинок під ключ, а робити власний проект, то потрібно звернути при цьому увагу на деякі особливості проектування:

 • Раціональний розподіл простору. Кімнати повинні бути розташовані так, щоб під корисне використання йшла максимальна частка загальної площі будівлі;
 • Розмір кожної кімнати залежить від глибини освітлення. Це означає, що площа кімнат треба розраховувати з того, як далеко може проникнути світло з віконного прорізу;
 • Площа приміщень також залежить від опалення. Чим більше, тим більше доведеться витратити енергії;
 • При проектуванні другого поверху потрібно врахувати потреби всіх мешканців і не робити, наприклад, занадто крутих сходів;
 • Висота поверхів повинна бути комфортною: від 2,4 метрів у першого і від 2,3 – у мансарди.
 • Якщо проектується прибудова, то важливо врахувати її навантаження на стіни. Пристрой може зводитися з різними цілими. Якщо це лазня або приміщення, де планується працювати з вогнем, то повинні строго дотримуватися норми пожежної безпеки прописані в стандартах. Прибудова біля будинків з клеєного профільованого бруса може бути не тільки дерев’яні, а й з інших матеріалів.
  Вибір будинку з дерев’яного бруса — природне рішення для тих, хто хоче мати справжнє родове гніздо або постій, але красивий, дачний будиночок. Вибір є для кожного: і для того, хто хоче будинок з мансардою або кому потрібна просто прибудова, кого цікавить незвичайна обробка або хто хоче мати житло у цілком природному стилі. Можна замовити житло під ключ, а можна все швидко зробити своїми руками і хвалитися красивими фото.
  У відеоролику розглядаються плюси і мінуси індивідуальних і типових проектів.