Гіпсокартонні конструкції стали настільки популярні з причини своєї простоти й універсальності застосовуваних матеріалів. Однак не слід забувати, що довговічність конструкції буде залежати не тільки від якості, якими володіє лист гіпсокартону, але і від якості застосованих матеріалів, а саме — кріплень.

Самим відповідним кріпленням для гіпсокартону є шурупи і самонарізні гвинти. При цьому, важливо враховувати, що надійність кріплення шурупа більшою мірою залежить не від самого гіпсокартону, а від профілю.

Які потрібні шурупи

Як вже було сказано, основним кріпильним елементом гіпсокартону, крім дюбелів, є гвинти і шурупи.

По суті, шуруп — це одна з різновидів гвинта, бувають ще гвинти-саморізи.

Щоб розуміти, що йдеться, варто розібратися, чим відрізняються ці кріпильні елементи:

Також рекомендуємо прочитати:Дюбель для гіпсокартону
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

 • Гвинт — це універсальний кріпильний елемент. Гвинтові з’єднання по праву вважаються найбільш надійними. Крім того, гвинтові з’єднання при необхідності легко розібрати, не пошкодивши з’єднуваних деталей. Гвинти, що мають стрижень конічної форми називають шурупами, а циліндричної — метричними гвинтами або просто гвинтами. Гвинти, виготовлені з незакаленной стали швидко іржавіють. Набагато краще протистоять корозії оцинковані гвинти. Не бояться іржі також гвинти з нержавіючої сталі і латуні. Однак і в них є свої невеликі мінуси: латунь — це досить м’який матеріал, а гвинти з «нержавійки» — досить дорогі. Що стосується розміру гвинтів, то тут треба дивитися на їх маркування: у ній завжди вказуються два числа, наприклад 4 х 30. При цьому перше значення — це діаметр гвинта під його головкою (указується в міліметрах), а друге — довжина ділянки гвинта, який знаходиться всередині деталі, тобто довжина від вістря до більшого з поперечних перерізів головки (так само указується в міліметрах). Якщо це гвинт з потайною головкою це значення включає сумарну загальну довжину стрижня і головки, а якщо з напівкруглою головкою, враховується тільки довжина стрижня.
 • Шурупи, як було сказано вище, одна з найбільш популярних різновидів гвинтів. Стрижень шурупів конічної форми (поступово звужується до кінця). Вістря шурупа при укрученні працює як бур, расклинивая матеріал в який його укручують. Випускають шурупи для металу і для дерева. Вони відрізняються тим, що у шурупів для дерева більш великий крок різьби по порівнянні з шурупами для металевого профілю.
 • Самонарізні гвинти (саморізи) також мають загострений кінець, але відрізняються від звичайних шурупів тим, що їх стрижень має постійний діаметр, а не плавно звужується від головки до кінця, як у шурупів. Можна сказати, що конструкція саморіза зроблена за принципом свердла. Різьба у саморізів висока й гостра, з різним кутом нахилу. Гіпсокартонні панелі кріплять за допомогою спеціальних саморезов (вони имеютголовку, плавно переходить в стержень з різьбою), які допомагають майстру прискорити складання конструкції у багато разів. Самонарізні гвинти використовуються і в кріпленні на дюбелі несучих елементів каркаса гіпсокартонної системи. Каркас з металевого профия також збирається на саморізах з плоскою головкою, що носять в народі назву «клоп» або «блоха».
 • Як правильно вибрати

  Для того, щоб правильно вибрати шурупи для гіпсокартону, слід врахувати товщину, якою володіє лист матеріалу. Наприклад, для того, щоб підшити на каркас з профілю одинарний гіпсокартонний лист, можна використовувати саморізи по металу довжиною в 25 мм. Для підшивки подвійного аркуша потрібно кріплення більшої довжини (підійдуть саморізи довжиною до 35 мм).

  Крім того, для правильного вибору кріплення для гіпсокартону, необхідно з’ясувати гвинти з якого матеріалу вам підійдуть, наскільки цей матеріал піддається іржавінню і захист від неї, а також врахувати вартість, профіль шліца головки і загальну форму гвинта. Так, наприклад, сталеві гвинти, хоча схильні до дії корозії, зате відрізняються набагато більшою міцністю, ніж не іржавіють саморізи з латуні.

  Можливо, найкращий вибір — це міцні сталеві гвинти з антикорозійним покриттям. Профіль шліца головки може бути прямою, хрестоподібної або з вбудованим шестигранником. Два останніх краще всього, звичайно при наявності інструменту з відповідною робочою поверхнею.

  Для швидкого і якісного з’єднання елементів потрібно шуруповерт з правим і лівим напрямком і набором стандартних насадок.

  Скільки шурупів потрібно на аркуш

  Для того, щоб підрахувати скільки шурупів потрібно на лист гіпсокартону, слід врахувати, що крок несучих профілів каркаса зазвичай не перевищує 0,6 м, а крок кріплення листа до каркаса коливається від 0,2 м до 0,25 м.

  Таким чином, на один квадратний метр потрібно близько 13 – 18 штук.

  Взагалі, щоб прикинути необхідну кількість гвинтів кріплення кронштейнів (прямих підвісів) до несучих профілів, слід враховувати, що обов’язкова умова правильного кріплення — це чотири гвинти на одне кріплення (по 2 з кожної сторони). І при цьому, для більш надійного з’єднання металевих елементів, гвинти повинні мати плоску головку. Так само загальне правило правильно кріплення вимагає, щоб довжина саморіза була більша товщини з’єднання не менш ніж на 10 мм.

  Як закрутити

  Ті, хто вперше працює з гіпсокартоном самостійно, часто побоюються витримає гіпсокартон таке кріплення? Будьте впевнені — витримає.

  Головне, перед тим як закрутити шуруп у гіпсокартон, не забути ознайомитися з такими нехитрими правилами:

 • Потрібно вкручувати шурупи так, щоб капелюшок не стирчала над поверхнею гіпсокартону. Це важливо тому, що, закінчивши монтаж гіпсокартонного листа, ви почнете роботу по його облицюванні і виступає капелюшок при цьому буде сильно заважати. За неї стане чіплятися при шпаклівці будь-шпатель, а по закінченню робіт може залишитися досить помітний горбок. Так і при обклеюванні гіпсокартону шпалерами точащие капелюшки шурупів дадуть про себе знати.
 • Не слід «утапливать» шуруп, тобто вкручувати його занадто глибоко. Це пов’язано з тим, що гіпсокартон при цьому може прорватися, і міцність кріплення не буде забезпечена. Якщо з першого разу не вдалося правильно закрутити шуруп у гіпсокартон, то потрібно його викрутити, а пошматоване місце акуратно прошпаклювати. Новий елемент кріплення слід угвинчувати не менш, ніж за 5-8 сантиметрів від місця шпаклівки.
 • Щоб шуруп не стирчав і не був втоплений, постарайтеся вкручувати його в гисокартон приблизно на глибину 1мм. Це забезпечить і необхідну механічну міцність і не стане проблемою при проведенні оздоблювальних робіт.
 • Місця закручування найкраще відзначити заздалегідь за допомогою олівця. Заздалегідь розрахуйте крок (він буде залежати від передбачуваного навантаження на конструкцію, зазвичай кроки бувають від 20 до 70 см).
 • При використанні шуруповерта краще починати вкрутити шуруп на максимальній швидкості, а після того, як він наполовину увійде в лист, поступово зменшити швидкість до мінімальної. При роботі звичайної хрестоподібної викруткою, шуруп слід вкручувати плавно і рівномірно, при цьому не занадто сильно натискаючи на ручку інструменту.
 • Особливості кріплення гіпсокартону (відео)