Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалівДля обшивки стін, монтажу перегородок, складання декоративних конструкцій, влаштування стелі, утеплення та перепланувань використовуються різні види гіпсокартону. Гіпсокартон для стелі просто не може відповідати відповідним вимогам при монтажі, наприклад, перегородок. Гіпсокартон проводиться різними фірмами і нам з вами належить розібратися, який гіпсокартон краще і яким виробникам можна довіряти.

Виробники гіпсокартону в Росії: передові фірми

На території Росії листи гіпсокартону виробляють як російські, так і іноземні виробники.

Лідером продажів є німецька фірма Knauf, яка має в Росії більше десяти заводів з виробництва будівельних матеріалів і всіх типів ГКЛ.

Крім фірми Кнауф, на території Росії мають свої заводи такі компанії, як Lafarge Group (Польща) і Gyproc (Скандинавія).

Близько 10% гіпсокартону на будівельному ринку Росії імпортується французькою фірмою Compagnie de Saint-Gobain SA. З нею співпрацюють торгові марки Rigips, Nida Gips та Giproc.

Всього 20% ГКЛ на російський ринок поставляють Російські виробники. Гіпсокартон таких фірм, як ВАТ «Гіпс», ВАТ «Свердловський завод гіпсових виробів», ТОВ «Аракчинский гіпс» та ін. активно застосовується в обробці і будівництві на території Росії.

Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

З Російських виробників гіпсокартону варто відзначити такі фірми:

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон Кнауф
Скільки важить лист гіпсокартону
Троянда з гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED

 • ВАТ «Гіпс» — Волгоградська фірма, що випускає листи гіпсокартону марки Волма. Компанія виробляє ГКЛ високої якості за вигідною ціною.
 • Gifas – промислова група ВАТ «Свердловський завод гіпсових виробів». Завдяки високотехнологічному обладнанню, якість даної марки не поступається закордонним аналогам.
 • Abdullingips – торгова марка ТОВ «Аракчинский гіпс», місто Казань. Компанія виробляє стандартний і вологостійкий ГКЛ за порівняно низькою ціною, ніж інші Російські марки.
 • Голден Груп Гіпс – торгова марка ТОВ «Завод з виробництва гіпсокартону Голден Груп Гіпс», місто Тольятті. Фірма випускає аркуші стандартного і вологостійкого гіпсокартону на сучасному французькому обладнанні Lafarge. Продукція має високу якість і невисоку вартість.

Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Також серед виробників ГКЛ в Росії можна відзначити «Гипсполимер» (Перм) і «Комбінат будівельних матеріалів та конструкцій» торгової марки Юта Гтпс (місто Жовтневий, р. Башкортостан). Продукція даних виробників має високу якість і найменшу ціну за РФ.

Як вибрати

Вибір гіпсокартону обумовлюється, насамперед, умовами застосування і характеристиками приміщення. Крім цього, щоб раціоналізувати витрати, важливо знати розмір майбутньої конструкції, так як ГКЛ зараз можна придбати різних розмірів.

Якісний гіпсокартон має серцевину білого кольору.

При виборі гіпсокартону слід звертати увагу на його умови зберігання і якість матеріалу.

Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Основні критерії вибору гіпсокартону:

 • Вид виконуваних робіт;
 • Габарити, вага і тип кромки листа;
 • Фірма-виробник;
 • Вартість.
 • Поради щодо вибору гіпсокартону:

  • Краще купувати матеріал великих будівельних магазинах з достатнім товарообігом, тоді більше гарантії, що ГКЛ не зберігався дуже довго.
  • Перш ніж оформляти покупку, слід оцінити умови зберігання гіпсокартону.
  • Візуальний огляд ГКЛ – обов’язкова умова перед покупкою. Слід звернути увагу, щоб не було вм’ятин або пошкоджень на кутах, краях і поверхнях. Глибокі подряпини на картоні несуть загрозу поломки листа в непотрібних місцях. Якщо на матеріалі є сліди вологи або папір місцями почала відходити від серцевини листа – краще відмовитися від покупки. Листи гіпсокартону повинні бути рівними, без викривлень.
  • Важливо, щоб аркуші були обрізані рівному, під прямим кутом до кромки в заводських умовах (це необхідно для коректної стикування).

  Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

  Якої фірми краще вибрати гіпсокартон

  Насправді, відповідь на питання: «Якої марки ГКЛ краще вибрати?» дуже простий. Якщо матеріал не має дефектів і пошкоджень, відповідає основним критеріям вибору, а також його призначенню, то фірма-виробник, насправді, особливої ролі не грає.

  Багато хто вважає, що краще купувати гіпсокартон від відомих компаній, які зарекомендували себе на світовому будівельному ринку, як виробники якісного матеріалу. Це помилкова думка, оскільки, перш за все, важливо відповідність листів певним вимогам. Листи найвідоміших марок можуть бути пошкоджені при транспортуванні або зберігатися у невідповідних приміщеннях, що робить їх у результаті непридатними.

  Гіпсокартон від місцевої маловідомої фірми може бути не гірше за якістю, ніж матеріал від світових брендів. Однак, такий матеріал, як правило, нижче в ціні.

  Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

  Вибір для стін

  Для утеплення або обшивки стін, а також зведення міжкімнатних перегородок і вертикальних декоративних конструкцій, використовується стіновий вид гіпсокартону. Товщина матеріалу 12,5 мм в той час як у інших видів ГКЛ, що застосовуються для інших цілей, вона значно менше. Однак практика показує, що стельовий і арочний гіпсокартон також може застосовуватися для вирівнювання стін, але тільки в тому випадку, якщо немає високих вимог до механічної міцності стін.

  Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

  Якщо належить зведення перегородки, краще відмовитися про непотрібної економії і придбати міцні листи гіпсокартону для стін, а якщо планується декоративна конструкція з криволінійними поверхнями, краще використовувати більш тонкі види.

  Як вибирати гіпсокартон (відео)