Вибираючи запор для розпашних воріт потрібно врахувати всі особливості: вагу, ширину стулки, матеріал полотна, конструкцію, кліматичні умови.

Замок для розпашних воріт

Різновиди замків

 • Механічний.
 • Електромагнітний.
 • Електромеханічний.
 • Види механічних замків

 • Врізний. Встановлюється всередині стулки розпашних воріт, кріпиться за допомогою торцевої пластини, від міцності яких залежить якість усього замку. Якщо планка надійно закріплена на корпусі , то вона не зігнеться і не зламається при регулярних механічних впливах.
 • Накладної. Кріпиться на внутрішній поверхні стулок розсувних воріт. Накладний замок для гаража повинен відкриватися зсередини тільки ключем. У разі проникнення зловмисників через дах або пролом в стіні, вони не зможуть викрасти автомобіль, оскільки не буде можливості відкрити замок без ключа.
 • Навісний. З зовнішньої сторони, на стику стулок розсувних воріт приварюються металеві петлі, в них просовується дужка замка. Цей вид найменш надійний, так як спилювання петель не складе особливої праці.
 • Циліндричний. Відкрити його за допомогою відмички практично неможливо, завдяки складній кодовій системі. Однак циліндричний замок нескладно спиляти з розпашних воріт.
 • Сувальдний. Такий тип замку обладнаний сухий сувальдою, він не замерзає взимку. Являє собою міцну, масивну конструкцію, якій не страшний бруд, волога, пил.
 • Рейковий. Важкий, важко відкривається і найбільш простої з усіх замків для розпашних воріт.
 • Електромагнітні замки

  Принцип роботи: електричний магніт притягує металеву пластину, закріплену на протилежній стулці воріт. Коли електромагнітний замок підключений до електромережі, він утримує магніт на пластині, отже, ворота закриті. Якщо напруга пропадає, магніт відпускає пластину, двері відкриваються. Електромагнітний замок досить потужний, щоб виключити можливість силового відкриття воріт без видимих пошкоджень.

  Електромагнітний замок увійшов в ужиток поряд з системами контрольованого доступу в приміщення. Зручні електрозамки тим, що відмикання може відбуватися дистанційно. Код доступу перепрограмується за необхідності.

  Сучасні феромагнітні матеріали роблять електромагнітний замок енергетично ефективним. Стандартний пристрій споживає 200-300 мА при напрузі електромережі 12-24 Ст.

  Струм, що проходить в електромагнітний замок крізь обмотку котушки, збуджує електромагнітне поле, яке є еквівалентом поля постійного магніту. Металева пластина притягується магнітом. Сила тяжіння утримує ворота зачиненими, протистоїть натиску до 500-600 кг ваги.

  Електромагнітний замок має і недолік. Він потребує безперебійне джерело електроенергії. Якщо відключити електрику в будинку, електрозамок перестане тримати ворота. Необхідний блок живлення, що забезпечує безперебійну подачу електроструму в електромагнітний замок.

  На деяких моделях металева плита, до якої притягується магніт, закріплюється рухомо, з люфтом. При сильному вітрі рухоме кріплення не дозволить стулок залишатися нерухомими. Вони можуть розхитатися, деформуватися, замок вийде з ладу. Вибираючи електромагнітний замок, варто враховувати вітрове навантаження, кліматичні умови, парусність воріт.

  Електромагнітний замок на ворота

  Розроблено моделі, призначені для використання поза приміщеннями. Електромагнітний замок швидко монтується, не вимагає зварювання. Корпус виготовляють з високоміцних металевих сплавів.

  Електромеханічні замки

  Електромеханічний замок для розпашних воріт має зовсім іншим принципом роботи. Стулки утримуються в закритому положенні завдяки ригелю, засуві. Відкрити електрозамок можна ключем або спеціальною кнопкою на панелі управління. Він функціональний, практичний, зручний. Якщо в мережі зникла електроенергія, то запор дозволяє утримати ворота зачиненими. У цій ситуації електрозамки відкривають звичайним ключем.

  Електромеханічний замок захищає приватні володіння від проникнення сторонніх при будь-яких умовах.

  Вибираючи електрозамок, враховуйте вага конструкційні особливості розпашних воріт. Запірний механізм має виліт ригеля близько 20 мм.

  Цього недостатньо для міцного закріплення рухомих стулок масивних, важких розпашних воріт. В інструкції зазвичай вказують максимальна вага дверей, до яких підходять електрозамки.

  Електромеханічний замок для вуличної установки оснащується корпусом з нержавіючої сталі. Підходить для розпашних воріт, що відкриваються як всередину, так і назовні.