У цій статті ви дізнаєтеся всі за і проти будівництва каркасних будинків, а також ознайомитеся з відгуками людей, які проживають або проживали в такому будинку. Отже, почнемо з переваг і недоліків каркасних будинків.

Переваги каркасних будинків

Зміст статті

  • 1 Переваги каркасних будинків
  • 2 Недоліки каркасних будинків
  • 3 Відгуки мешканців про каркасних будинках
  • 4 Відео

Каркасні будинки поширені в Росії останнім часом

Найпоширенішим перевагою такого житла є те, що ви без праці зможете заощадити на будівництві. Тобто воно не вимагає великих грошових витрат. Такі будинки дуже поширені в Росії останнім часом.

Будівлі з такого матеріалу дуже легкі, тому навантаження на фундамент мінімальна. Ці будинки можна побудувати як за своїм власним планом, так і за планом фахівців, головне, щоб вони були висококваліфікованими.

Якщо ви хочете будувати такий будинок самостійно, своїми руками, то це займе у вас приблизно близько півроку. Каркасні будинки мають гарну теплоізоляційної функцією на відміну від інших видів житла, збудованих з іншого матеріалу.

Дуже важливою перевагою каркаса є швидкість і швидкість його будівництва. Будинок можна побудувати протягом дев’яти тижнів. Коробка встановлюється протягом двох тижнів. А оздоблювальні роботи можна провести протягом двох місяців, що дуже зручно.

Також разом з дешевизною матеріалу, можна заощадити і на укладанні фундаменту. Можна обійтися всього лише столбчато-стрічковим фундаментом, який не викличе у вас багато витрат. До того ж характерно повна відсутність усадки фундаменту.

Також за допомогою спеціальних просочень, можна забезпечити пожежобезпечність житла.

Будівництво каркасного будинку в будь-який час року

Дуже важливо відзначити, що каркасні будинки чудово і довго зберігають тепло взимку. Якщо ви хочете жити цілий рік в такому будинку, тоді вам слід його добре утеплити. Каркасні будинки можна зводити в будь-який час року, не залежно від того жарко на вулиці або холодно.

Побудувавши такий будинок, ви зможете вибрати будь-який вид покрівлі, що також є дуже зручним. А заощадити зайві квадрати вам допоможе маленька товщина стін.

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, завдяки якій вони здатні витримувати різні негоди. Каркаси зовні можна обробляти різними способами: від сайдинга до звичайного цегли, що теж дуже зручно.

Недоліки каркасних будинків

Тепер можна перейти до перерахування недоліків. Основними і головними є наступні:

  • Герметичність, тому при будівництві обов’язково варто продумати укладання вентиляційної системи;
  • Висока пожежонебезпека будинків, тому у вас можуть з’явитися додаткові витрати на спеціальні засоби і покриття від загоряння.

І найголовніше, слід дотримуватися правил влаштування та експлуатації електропроводки, а також дотримання вимог по техніці безпеки до влаштування електроприладів, печей, камінів і так далі.

Ще одним дуже важливим мінусом є і те, що такий будинок краще всього будувати одноповерховим. Так як, якщо ви будете зводити двоповерховий будинок, то це викличе у вас дуже багато витрат і загубиться таке головне достоїнство каркасного будинку як економність на будівництві.

Дуже великим недоліком є низька звукоізоляція, тому краще заздалегідь в процесі будівництва укласти звукоізоляційний матеріал.

Хочеться відзначити і той факт, що каркасні будинки характеризуються недовговічністю.

До мінуса можна віднести і гниття дерев’яних конструкцій. Щоб запобігти цьому їх необхідно обробити спеціальними антисептичними засобами.

Великим недоліком є те, що в каркасних будинках можуть завестися миші, таргани і терміти. Тому між перекриттями слід укласти спеціальний засіб від них.

Пам’ятайте, що гризуни дуже люблять мінеральну вату і скловату, тому цими гідроізоляційними матеріалами краще не користуватися.

Дуже важливою проблемою в будівництві всіх каркасних будинків (включаючи каркасно-щитові будинки) є підвищена вимога до кваліфікації фахівців. Якщо будуть допущені помилки в будівництві фундаменту, то тоді це викличе великі економічні витрати під час зведення будівлі.

Якщо ви захочете вбити цвях і повісити важку картину, то тоді для цього вам доведеться додатково укріпити стіну або вбивати в те місце, де знаходиться балка.

Відгуки мешканців про каркасних будинках

Після того, як ви дізналися про основні плюси і мінуси будівництва каркасного будинку, ознайомтеся з відгуками мешканців в каркасних будинках.

Андрій, р. Самара, 35 років

Відгук: у мене в будинку дуже тепло і затишно як влітку, так і взимку.

Мінус: так як я не укладав термошумоизоляционный матеріал, то вдома все чути.

Рекомендація: робити підлогу по грунту.

Михайло, р. Москва, 45 років

Відгук: швидкість в будівництві. Я свій дім збудував за 8 місяців.

Мінус: будинок «не дихає», тому потрібна гарна вентиляційна система.

Тимур, р. Тольятті, 50 років

Відгук: тепло

Мінус: поки немає, так як заселився зовсім недавно.

Олександр, р. Кішки, 47 років

Відгук: в будинку дуже тепло.

Мінус: влітку дуже жарко, тому під час будівництва відразу займіться вентиляційною системою.

Схема примусової вентиляції в каркасному будинку

Володимир, р. Самара, 32 роки

Відгук: дуже затишно.

Мінус: погана шумоізоляція.

Павло, р. Верхня Пишма, 33 роки

Живу в каркасному будинку з 2014 року. Побудував за порадою сусіда і не шкодую, так як це коштувало мені мінімальних витрат. А також я втратив трохи часу на зведення житла. Хочеться відзначити, що будинок дуже теплий взимку. Утеплювати будинок гідроізоляційної плівкою. Звичайно, варіант не з найдорожчих, але за весь час проживання моєї родини в цьому будинку, він себе виправдав. Стіни в будинку вирішили покрити плиткою. Виглядає дуже естетично і досить красиво. Єдине, що мене не влаштовує, оскільки це погана звукоізоляція. У мене в будинку 4 кімнати, і чутність між ними дуже хороша. У майбутньому в планах придбати звукоізоляційний матеріал і прибрати цей недолік.

Дмитро, Самарська область, 52 роки

Всім привіт! Ось хочу залишити свій відгук з приводу плюсів зведення каркасних будинків. Я теж чув про те, що на будівництві каркасних будинків можна добре зекономити. Син будує каркасний будинок. За два місяці він звів його практично цілком і не зробив багато витрат. Про те, які умови для житла у такому будинку, напишу пізніше, після заселення сина.

Хороший утеплювач створить ефект термоса в будинку

Максим, Псковська область, 29 років

Хочеться підказати про теплоізоляції будинку всім тим, хто будує власний каркасник. Вибирайте дорогий і хороший утеплювач, тоді ви зможете досягти ефекту термоса у вашому домі. Він буде швидко нагріватися, але повільно остигати, що дуже добре взимку в холод і холоднечу.

Гліб, Свердловська область, 25 років

Не можу залишитися осторонь від коментарів з приводу вибору у будівництві будинку. Краще всього зупинити свій вибір на будівлі з каркаса. Якщо ви хочете побудувати невелику споруду, то ви зможете заощадити не тільки гроші, але і на своїх силах. Так як можна обійтися роботою всієї родини і не наймати фахівців.

Олександр, р. Воронеж, 36 років

У плані перепланування такі будинки дуже зручні. Сам особисто вирішив поміняти місця розеток і зробив це без ускладнень, не треба було щось ламати, а просто скористався викрутками, якими зняв панель і зробив все що потрібно. Так що майте на увазі! Єдине, що не влаштовує так це те, що підлогу трохи пружинить. А також те, що на стіни особливо важкі полиці не помістиш.

Володимир, р. Сергиевск, 47 років

Цілком згоден з попередніми висловлюваннями. Такий будинок прослужить вам дуже тривалий час. Тільки єдиний недолік це заздрість сусідів того, що ви вишикувалися раніше їх.

Необхідно вибирати хороший звукоізоляційний матеріал

Костянтин, Ульяновська область, 48 років

У мене 3 дітей, хочеться сказати з приводу шумоізоляції. Вона дуже погана чутність у всіх кімнатах просто відмінна, відпочити неможливо. У свій час вибрав простий шумоізоляційний матеріал, про що зараз дуже шкодую. Не допускайте моїх помилок, не шкодуйте грошей на звукоізоляцію.

Людмила, р. Каменськ-Уральський, 42 роки

З чоловіком живемо вже майже п’ять років в каркасному будинку, хочу поділитися своїми відчуттями. Взимку в будинку дуже тепло і комфортно. Сильні заметілі і вітру навіть не відчуваються і не чути. У нас в будинку абсолютно рівні стіни, які дуже легко і добре піддаються обробці.

Руслан, р. Воронеж, 29 років

Зупинив свій вибір на будинку з каркаса тому, що чув від знайомих, що він швидко будується, і справді не помилився. Мій будинок був готовий вже до 9 місяця будівництва. У свою чергу вдома сусідів ще не закінчені. До того ж будинок зовні дуже красивий і естетичний. Каркас такого будинку збирається заздалегідь. Робіть правильний вибір!

Олексій, р. Владивосток, 31 рік

У мене відгуки про каркасному будинку тільки позитивні, нічого поганого сказати не можу. Живу в такому будинку вже 5 рік і ні про що не шкодую.

Тамара, р. Воронеж, 30 років

При будівництві будинку довго думали який матеріал вибрати краще всього, але нарешті знайшли консенсус з чоловіком і вибрали каркасний будинок. Наш вибір себе виправдав, так як у нас було мінімум витрат. Тепер наш будинок відмінно захищає нас від холоду і шуму.

Григорій, р. Єкатеринбург, 43 роки

При будівництві будинку я використовував стрічковий фундамент, так як каркасні будинки досить легкі і навантаження на фундамент як такої не буде. Зовні обшив стіни плитами OSB. Також я використовував спеціальну штукатурку, яку наносив на спеціальну сітку зі скловолокна, щоб трималося довше і не відійшло. Я пофарбував її в персиковий колір, тому тепер мій будинок дуже добре видно здалеку. Усередині ж стіни оброблені гіпсокартоном, який допомагає тримати тепло взимку. Я не шкодую, що став власником каркасного будинку.

Сподіваємося, що з цієї статті ви зробили багато корисного для себе. Бажаємо вам удачі в виборі матеріалу для будівництва вашого житла! Затишку вам і вашій родині, а також тепла!

Відео

Подивіться відео про переваги і недоліки каркасних будинків.