Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінність

Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінністьПри виконанні ремонтних робіт в будинку або в офісі, на складах, кожен прагне досягти найкращого результату за менші гроші. Для виконання підлогового покриття великою популярністю користується ламінат. Це дуже якісний і практичний матеріал, який прослужить вам довго, але тільки за умови правильного вибору та дотримання відповідних умов експлуатації. Розглянемо, яким буває ламінат, в чому полягає його характеристика, класифікація та в чому відмінність.

Види ламінату

Зміст статті

 • Види ламінату
  • Незвичайне застосування
  • Ламінат не для підлоги — це зручно
  • Підлоговий ламінат
 • Види ламінату по класах
 • Параметри щодо стійкості до вологи
 • Особливості монтажу — важливий критерій
 • Що може розповісти тип поверхні
  • Класика
  • Постарене дерево
  • Глянець
  • Текстурна поверхня
  • Рельєф
 • Форма ламінату

Цей вид матеріалу можна часто зустріти як в будинках, так і в офісах, також його активно використовують при оформленні торгових центрів та інших приміщень. Це обґрунтовано експлуатаційними характеристиками. Варто розуміти, що виробники пропонують величезний вибір цього виду товару і вибираючи його для конкретних цілей, необхідно розібратися з його різновидами.

Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінність

Незвичайне застосування

Будівельно-технічний ламінат застосовують при виконанні опалубки. Звичайній людині складно зрозуміти, що це таке і вельми незвично чути таке поняття як “будівельний ламінат”, але він існує і активно застосовується будівельниками. Область застосування його досить різноманітна:

 • Виконання опалубки.
 • Зведення тимчасових перегородок.
 • Створення декоративних елементів в інтер’єрі.

ДОВІДКА. До позитивних характеристик варто віднести прекрасні експлуатаційні параметри, знижені характеристики пожежонебезпеки.

У будівництві найчастіше використовують ламінат у вигляді плит, з ним набагато зручніше працювати.

Ламінат не для підлоги — це зручно

Меблевий ламінат виконаний з листа ДСП, який з обох боків покритий спеціальною плівкою. Серед переваг цього виду матеріалу можна відзначити можливість протистояти вологості. Широко використовується при виготовленні меблів для офісних приміщень, так і в житлових.

ДОВІДКА. Цей матеріал добре піддається обробці, що дозволяє істотно розширити область його застосування.

Підлоговий ламінат

Цей вид матеріалу є найбільш поширеним. Це багатошарове покриття, виконане з деревних волокон, а зверху нанесений захисний шар.

Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінність

Види ламінату по класах

Щоб зробити правильний вибір при покупці даного матеріалу, необхідно вивчити всі його характеристики. Це не означає, що вам доведеться піднімати спеціальну літературу і вивчати його характеристики.

 • Клас 21,22,23. Побачивши матеріал цього класу ви можете зробити висновок, що він підійде для використання в приміщеннях, де немає високого навантаження, де рівень вологості знаходиться в нормі. Це можуть бути спальні кімнати, гардеробні.
 • Клас 31-33 вказує на те, що матеріал можна використовувати у приміщеннях, де відзначається підвищена навантаження, а також є велика прохідність людей.
 • Клас 34 відрізняється підвищеною міцністю. Цей матеріал здатний зберігати свої основні параметри, заявлені виробником, навіть при тривалій експлуатації в умовах підвищеної вологи і не деформуватися. Відрізняється найбільш високою межею стійкості до стирання. Це відмінне рішення для облаштування підлог у холах готелів, поліклінік, конференц-залів.
 • Клас 42, 43 проводиться не для широкого використання, а тільки лише за прямим замовленням у виробника. Він відрізняється підвищеними характеристиками. Використовується на об’єктах, де пред’являються завищені вимоги до якості підлогового покриття.
 • Параметри щодо стійкості до вологи

  За даним критерієм:

  • Вологостійкий. Цей матеріал здебільшого затребуваний в їдальнях, душових кімнатах та інших подібного типу приміщення. Завдяки додатковій обробці за допомогою смол і воску.
  • Водостійкий. Цей матеріал цілком може витримувати контакт з водою протягом тривалого періоду часу. Завдяки обробці місць з’єднань, попереджається ймовірність попадання вологи під основу ламінату.

  Особливості монтажу — важливий критерій

  Раніше ламінат кріпиться до підстави за допомогою спеціального клею. Сучасні виробники пропонують більш зручні варіанти кріплення даного виду підлогового покриття. Це дозволяє виконувати укладання панелей швидко, акуратно і якісно.

  Обидва види замкового з’єднання користуються попитом, так як вони дуже зручні у використанні і добре себе проявляють в експлуатації.

  Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінність

  Що може розповісти тип поверхні

  Розглядаючи різновиди даного типу підлогового покриття варто розглянути і такий критерій як фактура верхнього шару. Багато в чому від неї залежить зовнішній вигляд підлогового покриття.

  Класика

  Якщо ви поторкаєте таку поверхню, зможете відчути її гладкість. Для того щоб надати дощок більшої природності і натуральності, виробники роблять ледве помітні риси і ямочки. Це виконано для того, щоб повторити пори деревини.

  Постарене дерево

  Будь-які вироби з дерева, які протягом тривалого часу перебувають на вулиці, неодмінно состариваются. Вони відрізняються від нового дерева. Для того, щоб ламінат зробити зовні схожим на стару деревину, виробники створюють на поверхні помітні нерівності, які спеціально згладжують, для того щоб забезпечити зручну експлуатацію.

  Глянець

  Напевно вам доводилося бачити в деяких офісах чи будинках ідеально рівну і блискучу підлогове покриття. Така підлога буде відмінно виглядати в кухонному просторі, надаючи додаткового сяйва інтер’єру. Зовні підлогове покриття можна порівняти з дерев’яними дошками, які добре розкриті за допомогою лаку.

  Текстурна поверхня

  Виробники пропонують підлогове покриття, у якого волокна деревини проступають на поверхню. Таке рішення дозволяє створити штучний матеріал, який зовні максимально наближений до натурального матеріалу. Трошки проступающий ефект дозволяє досягти приголомшливого ефекту.

  Рельєф

  Для того щоб повторити шорсткість природного матеріалу, на основі дощок виконані тонкі рисочки у вигляді заглиблень.

  Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінність

  Форма ламінату

  Можна виділити кілька форм даного виду підлогового покриття. Розглянемо особливості основних з них.

 • Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінністьПрямокутна дошка. Найчастіше в будівельних магазинах ви зможете зустріти саме прямокутні дошки. Довжина їх може варіюватися в межах від 1,5 до 2 м. Це відмінний варіант, якщо перед вами стоїть завдання — настелити підлогу в приміщенні з великою площею. Процес виконання буде відбуватися досить швидко, особливо якщо ви виберіть матеріал з якісними і зручними замками.
 • Квадратна форма. Для того щоб мати можливість створювати складні малюнки, багато виробників роблять ламінат у вигляді плитки. Варто відразу зазначити, що цей варіант коштує дорожче свого прямокутного аналога. При його укладанні немає необхідності використовувати підкладку. Монтаж набагато простіше і зручніше, ніж робота з прямокутними сегментами. Якщо вам доведеться зіткнутися з необхідністю ремонт такого підлогового покриття, то тут все буде складніше, доведеться повозитися.
 • На підставі наведеної інформації про такий вид підлогового покриття як ламінат, ви зможете вивчити всі особливості кожного з них. Тільки після цього можна буде придбати дійсно якісний товар, який буде відповідати вашим вимогам.

  Види ламінату: види ламінату для підлоги, класифікація, який буває ламінат, ламінат характеристика види та відмінність