Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначеннямСьогодні на ринку представлений величезний вибір мікрофонів для самих різних потреб. Вони мають різні розміри та конструкції. Так як в останні роки на ринок вийшло багато азіатських компаній, що пересічному споживачеві дуже легко заплутатися. На які характеристики варто звернути найпильнішу увагу? Якими бувають? Відповіді на ці та інші питання можна знайти нижче по тексту.

Типи мікрофонів

Зміст статті

 • Типи мікрофонів
  • За призначенням
  • За принципом дії
  • За просторовими характеристиками спрямованості

Поділяються на різні типи залежно від своїх технічних характеристик. Вони бувають:

 • Естрадними.
 • Репортерськими.
 • Студійними.
 • Студійними мовними.
 • Інструментальними.
 • Для звукозапису.

А також зустрічаються для вузькоспеціалізованих завдань, тому поділ мікрофонів на різні типи можна назвати досить умовним.

За призначенням

Вони використовуються як в телефонах, так і у плеєри, диктофони та планшетах. Їх можна знайти навіть у фотокамери та відеокамери. Всі ці девайси оснащені мікрофонами, проте в рамках статті мова буде йти про інших видах цих пристроїв, які використовуються для інших цілей.

Естрадні. Ці пристрої потрібні для артистів і ведучих, які хочуть бути почуті великою масою людей в залі. Такий мікрофон може похвалитися відмінною фіксацією в спеціальних стоєчних власників.Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Репортерські. призначені для журналістів. Вони оснащені системою для прихованого носіння і розраховані навіть на вітряну погоду.Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Студійні, використовують на ТБ. Вони можуть бути плоскими, а також практично непомітними. Їх завдання — фіксувати всі слова ведучого.

Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Студійні мовні мікрофони. Вони використовуються як на ТБ і на радіо. З їх допомогою можна з легкістю записувати програми передач. А також вони оснащуються спеціальними перемикачами для зміни характеристик спрямованості.Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Мікрофони для студій звукозапису. Такі пристрої можна встановити на спеціальні стійки і використовувати для музичної студії.Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Інструментальні мікрофони сприймають всі нюанси звуку навіть у разі сильного опору потужному тиску.

За принципом дії

Сьогодні застосовується кілька різновидів мікрофонів. Вони можуть бути як конденсаторними, так і динамічними. Ці пристрої мають безліч переваг, тому вони одержали саме широке поширення у всіх сферах життя сучасного суспільства.

Динамічні, оснащуються спеціальним елементом, який відповідає за перетворення хвиль у электроколебания. Цей спеціальний елемент — динамік. Інший важливий елемент динамічного мікрофона — котушка. Вона грає важливу роль при створенні струму індукції. Складний механізм динамічного мікрофона дозволяє добитися ідеального за якістю звуку. Такий мікрофон не потребує якомусь додатковому харчуванні, тому його використовують як естрадні виконавці, так і репортери під час своєї роботи. Ці пристрої не дуже чутливі до температурних перепадів і відрізняються високою надійністю.

Конденсаторні, не можуть похвалитися такою ж стійкістю до негативних природних явищ, однак якість звуку цієї техніки куди вище, ніж у випадку з динамічними мікрофонами.Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Ще одна особливість цих пристроїв полягає в тому, що їм потрібне додаткове харчування. Цей факт може засмутити тих, хто виступає за підвищення мобільності мікрофонів, однак сучасні наукові досягнення дозволили вирішити цю проблему самим елегантним чином. Зокрема, для харчування використовують або батарейки, або підсилювач і мікшер. Це дуже легко і просто, тому сьогодні проблем з подачею живлення для цих пристроїв не виникає.

Можна сказати, що конденсаторні мікрофони користуються популярністю, проте вони не стануть вибором журналістів і репортерів, які працюють у «гарячих точках». Всього пара крапель дощу може стати причиною несправності цієї техніки. Крім цього, такі мікрофони використовуються значно рідше, ніж динамічні із-за складної конструкції.

За просторовими характеристиками спрямованості

Сучасні мікрофони поділяються і залежно від характеристик просторової спрямованості. Серед найпопулярніших видів таких мікрофонів можна відзначити пристрою з наступними видами спрямованості: кардіоїда, кругова спрямованість і гиперкариоида. Зустрічаються й інші види спрямованості, однак вони використовуються значно рідше, тому особливого сенсу зупинятися на них і розбирати їх особливості немає.

Мікрофони з круговою спрямованістю вважаються найбільш популярними. Всьому виною той факт, що для них не має значення, як саме розташовується джерело звуку по відношенню до діафрагми мікрофона. Це дуже важливо, адже в іншому випадку користуватися мікрофоном було б незручно. Такий пристрій може вловити звуки незалежно від того, яке положення джерел звуку.

Кардіоїдний, також відрізняється наявністю певних характеристик спрямованості. Якщо в одній з півсфер він дуже чутливий, то про іншу півсферу так сказати не можна. Подібні мікрофони можуть обслуговувати відразу декілька джерел звуку. Найчастіше подібні, використовуються на сцені під час музичних концертів або виступів артистів. Технічні дані таких мікрофонів відмінно підходять для вокалу і хорового співу.Види мікрофонів: типи мікрофонів, за призначенням

Гиперкардиоидный, може отримувати звук у випадку з дуже далекими джерелами звуку. Діафрагма його повинна розташовуватися в перпендикулярному положенні по відношенню до осі, яку можливо провести між джерелами яких-небудь звуків, а також самим пристроєм. Навіть зовсім невелике відхилення може стати причиною значного падіння якості звуку. Подібні мікрофони ще називаються гарматами. Їх використовують як репортери, так і представники інших професій. Вся справа в тому, що цей девайс відмінно вловлює звук навіть у разі, якщо джерело звуку знаходиться дуже далеко.