Види моніторів: які існують разновидноси екранів

Види моніторів: які існують разновидноси екранів
Сьогодні на ринку можна знайти монітори для будь-яких потреб. Не дивно, що з кожним роком їх кількість стає все більше і більше, адже у багатьох слаборозвинених державах загальна комп’ютеризація тільки набирає обертів. Це породжує попит і на монітори.
Ці пристрої можна назвати одними з найбільш важливих, коли йдеться про комп’ютери. Без монітора користуватися системним блоком практично неможливо. Саме монітор дозволяє користувачам взаємодіяти з ПК.

Типи екранів

Зміст статті

 • Типи екранів
 • Основні види моніторів за типом матриць
 • Відмінності ігрового від звичайного монітора
 • Порівняння вигнутого монітора і звичайного
 • Найнезвичайніші монітори
 • Рекомендації по вибору монітора

Так як обійтися без монітора рішуче неможливо, кожен користувач рано чи пізно задається цілком закономірним питанням про те, який з них краще. Відповісти однозначно неможливо, так як кожен монітор, призначений суто для певних завдань. Наприклад, він може бути ігровим.
Також на ринку часто зустрічаються дисплеї, які відмінно справляються з відтворенням кінокартин. Крім цього, багато користувачі купують монітори виключно для офісної роботи. Їм не потрібні ніякі надмірності, тому їм нема чого переплачувати за функції, які ніколи не будуть потрібні. Існують монітори і для професійних дизайнерів. Який же висновок можна зробити?

ДОВІДКА! Монітори мають масу відмінностей один від одного, тому перед тим, як придбати ту або іншу модель, рекомендується зрозуміти, для яких цілей він взагалі потрібен. Лише після цього можна переходити до купівлі. В іншому випадку покупця не чекає нічого, крім розчарування.

Основні види моніторів за типом матриць

Найважливіший компонент будь-якого монітора — це матриця. Саме від її розміру залежить те, наскільки якісним буде зображення. Крім цього, матриця впливає й на інші технічні характеристики екрану. Якими ж бувають матриці і чим вони відрізняються один від одного?
Види моніторів: які існують разновидноси екранівНайпопулярніша матриця — це TN. Вона порівняно стара, проте, використовується в більшості бюджетних моніторів. З нею зображення на екрані виходить досить якісним, однак, кути огляду залишають бажати кращого. Зазвичай можливостей цієї матриці вистачає для вирішення всіх побутових потреб. Крім цього, така матриця рекомендується тим, хто хотів би заощадити на покупці.
Інша популярна матриця — VA. Вона куди більш просунута. Монітори, оснащені такою матрицею, можуть використовуватися навіть професійними дизайнерами. Серед головних переваг цієї матриці — відмінна контрастність зображення, висока яскравість і прекрасні кути огляду. Монітори, оснащені такою матрицею, можна використовувати для будь-яких практичних потреб, однак, їх вартість може виявитися неприємним сюрпризом.
Ще одна популярна матриця — IPS. Вона стане ідеальним рішенням для тих, хто не уявляє своє життя без комп’ютерних ігор. Монітори з такою матрицею можуть похвалитися чудовими технічними характеристиками. Їх можна використовувати практично для чого завгодно.
Крім цього, на ринку можна знайти дисплеї, зроблені із застосуванням матриці TN Film. Цей вид матриці дещо схожий на TN-матриці, однак, у нього є цілий ряд переваг. Як стає зрозуміло з назви, такі матриці призначені для любителів кінематографа. Цілком закономірно, що моніторів з TN Film будуть коштувати трохи дорожче, однак, їх ціну ніяк не можна назвати захмарною.

Відмінності ігрового від звичайного монітора

Так як персональні комп’ютери — це не тільки робота, але і ігри, а також фільми, то цілком логічно, що багато користувачів найпильнішим чином ставляться до вибору цього пристрою. Які ж головні відмінності ігрових моніторів від звичайних?
Види моніторів: які існують разновидноси екранівВ саму першу чергу мова йде про технічні характеристики. Для початку перерахуйте, які якості вам важливі в комп’ютері. Ігрові монітори можна назвати куди більш просунутими. Вони оснащуються потужними технічними складовими, які безпосередньо впливають на якість зображення. Зокрема, ігрові монітори відрізняються малим відгуком. Це означає, що зображення буде куди більш плавним. Це особливо важливо з динамічними сценами в комп’ютерних іграх. Також малий час відгуку дозволяє грати в тривимірні ігри, що практично неможливо у випадку зі звичайним монітором.

ВАЖЛИВО! Інша важлива характеристика — це дозвіл екрану. У ігрових моніторів воно набагато вище. Це одна з вимог сучасних ігор. Висока роздільна здатність — це синонім якості.

Ще одна характеристика, на яку просто неможливо не звернути увагу, стосується контрастності і яскравості. Ігрові монітори пропонують користувачам виключно високу яскравість, а також контрастність. Це особливо важливо ще й тому, що грати в ігри з низькою яскравістю небезпечно для зору.
Варто відзначити і той факт, що багато виробники приділяють особливу увагу дизайну. Наприклад, ігрові монітори відрізняються більш агресивним і сучасним дизайном. Деякі виробники фарбують їх в яскраві кольори, щоб покупці відразу знали, що це саме ігровий монітор.

Порівняння вигнутого монітора і звичайного

Так як технології не стоять на місці, то цілком закономірно, що з кожним днем на ринку з’являється все більша кількість різних цікавих моделей моніторів. В даному випадку мова піде про різницю між зігнутими екранами і звичайними. Вигнуті монітори призначені в першу чергу для того, щоб користувач ще дужче занурювався в ігровий процес, якщо мова йде про гру. Якщо ж такий монітор буде використовувати для кіноперегляду, то виробник гарантує занурення у фільмі на рівні кінотеатру. Саме це і є головна «фішка» таких моніторів.
Види моніторів: які існують разновидноси екранівТакож вигнуті монітори сильно відрізняються від звичайних в області дизайну. Вони дійсно дуже дивно виглядають, тому навряд чи впишуться в будь-який інтер’єр. Не дивно, що багато потенційні покупці відмовляються від них, коли бачать їх наживо. Вигнутий екран може зіпсувати навіть інтер’єр, виконаний в стилі хай-тек. У цьому немає нічого дивного, тому більшість користувачів з великою пересторогою ставиться до таких екранів.

ДОВІДКА! Крім цього, вигнуті монітори куди складніше монтувати на стіну, якщо порівняти їх із звичайними. Це може виявитися серйозним недоліком для дуже багатьох користувачів, тому перед покупкою потрібно заздалегідь знайти місце для цього масивного пристрою.

Найнезвичайніші монітори

Сьогодні на ринку представлено так багато моніторів, що знайти серед них саме те, що ідеально впишеться в інтер’єр, буває украй складно. Які ж монітори можна назвати самими незвичайними?
В саму першу чергу варто згадати вигнуті монітори. Їх незвична форма може збити з пантелику практично кожного. Так як більшість користувачів звикло до того, що у монітора повинен бути саме плоский екран, то моделі із зігнутим дисплеєм виглядають дещо футуристично.
Види моніторів: які існують разновидноси екранівТакож варто відзначити і моделі, призначені для ігор. Їх зовнішній вигляд можна назвати агресивним. Під час створення дизайну виробники часто використовують яскраві і навіть кислотні кольори, які підкреслюють той факт, що вони потрібні саме для гри. Ігрові монітори відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і своєю начинкою, однак про це вже було сказано раніше.

ВАЖЛИВО! Монітори для професійних дизайнерів теж можна назвати незвичайними. Так як дизайнери — це творчі особистості, вони віддають перевагу самим незвичайним пристроям. Це стосується і моніторів.

Дисплеї, призначені для художників, можуть мати поворотну конструкцію і сенсорний дисплей. Не можна сказати, що вони самі незвичайні, однак їх зовнішньому вигляду можна тільки позаздрити. Крім цього, вони дуже функціональні, тому їх купують не тільки для малювання, але і для побутових потреб.

Види моніторів: які існують разновидноси екранівРекомендації по вибору монітора

 • Так як монітор — це досить дорогий пристрій, то його слід купувати лише тим, хто точно знає, що йому потрібно. Зокрема, рекомендується вибирати монітор виходячи зі своїх потреб. Наприклад, якщо монітор потрібен для роботи, то немає ніякого сенсу переплачувати і купувати дорогий екран.
 • Якщо ж монітор потрібен саме для ігор, то варто звернути увагу на його вирішення, а також час відгуку, контрастність, яскравість і т. д. Це дуже важливо, адже в іншому випадку він може не виправдати очікувань покупця.
 • Любителям кінематографа рекомендується купувати екрани, які позиціонуються виробниками як моніторів для перегляду фільмів. В такому разі можна розраховувати на високу роздільну здатність, підтримку різних технологій, а також масу інших бонусів, які актуальні саме для тих, хто любить кіно.
 • Не варто купувати монітори від маловідомих виробників. Справа в тому, що деякі з таких компаній не мають технічних можливостей виробляти по-справжньому якісні монітори. Найкраще віддавати перевагу компаніям, які вже давно зарекомендували себе.
 • Перед тим, як купити монітор, потрібно протестувати його. Це можливо, якщо мова йде про покупку у великому торговому центрі.
 • Для того, щоб якомога детальніше вивчити всі особливості цього пристрою, краще всього почитати відгуки в інтернеті. Не слід довіряти їм наосліп, однак вони являють собою досить об’єктивний джерело інформації. Це може бути особливо важливо, якщо мова йде про новому екрані, про яку ще не написано жодного огляду.
 • До речі, огляди профільних видань можна назвати найкращим джерелом інформації про моніторі. У такому випадку покупець зможе дізнатися все дрібниці і вивчить поради професійних журналістів, які протестували монітор за допомогою спеціальних програм.
 • Перед покупкою потрібно уточнити умови гарантія. Якщо гарантія видається занадто маленькою, то краще відмовитися від покупки.