Види профілів для гіпсокартону

Види профілів для гіпсокартонуДля кріплення гіпсокартону до базової поверхні та створення предметів меблів і декору застосовуються оцинковані профілі. Дані деталі поділяються на типи, кожен з яких має свої характеристики і призначення.

Всім, кому знайомий з дитинства будівельний конструктор, ідея з металевими оцинкованими скобами як кріплення буде знайомою і близькою. З цих скоб (металопрофілю) швидко можна зібрати каркас, на якому закріплюють найпоширеніший оздоблювальний матеріал – гіпсокартон. Види профілів для гіпсокартону відрізняються конструктивними особливостями і призначенням.

Класифікація профілів для гіпсокартону

Весь металопрофіль, представлений на будівельному ринку, можна умовно розділити на типи профілю під гіпсокартон:

 • CD-профіль (в російській варіанті – ПП) – несучий плоский профіль, що має розміри: 450см довжина і 6х2,5см розтин. Використовується при формуванні каркасної основи і бере на себе головну частину навантаження ГКЛ. Він забезпечує жорсткість каркаса і є основою для фіксації ГКЛ.
 • UD (ПН) застосовують при монтажі не тільки стелі, але і стін. Цей направляючий для CD профілю під гіпсокартон має розміри: аналогічну довжину і перетин 2,8х2,7см.
 • CW (ПС) – перфорований профіль з отворами по всій довжині, корисний при монтажі вертикальних конструкцій. Максимальна довжина – 6м, перерізу бувають трьох видів: 5?5; 7,5?5 і 10?5 див.
 • UW (ПН) – направляючий профіль для CW, має перерізу 5х4; 7,5х4 і 10х4 див.

Профілі для стін

Для більшості робіт, де передбачається застосування ГК листів використовуються два основних типи елементів металевої підконструкції: стійкові і напрямні.

Стартовий профіль для гіпсокартону

Стартовим профілем при створенні каркаса буде ПН – направляючий оцинкований профіль для гіпсокартону, який і задає напрямок монтажу. Він направляє інші види профілю (ПП, ПС), які в нього вкладають. І встановлюється по контуру підвісної стелі або обшивки стін ГКЛ. Наприклад, при монтажі підвісної стелі роблять горизонтальну розмітку за рівнем, переносять на висоту запланованого стелі і з’єднали лініями. Ці напрямки і бувають орієнтирами, на які (зі зсувом на півміліметра, щоб бачити розмітку) закріплюють стартовий профіль під гіпсокартон – каркас обрешітки.

Види профілів для гіпсокартону

Даний вид оцинкованих деталей має маркування НП. Основним призначенням таких профілів є утримання таких елементів, які встановлюються в конструктивні пази UW-основи, за рахунок чого монтується каркас для монтажу перегородки або обшивки стіни. Також вони використовуються для виготовлення додаткових ребер жорсткості (так званих заставних), необхідних для утримання на гіпсокартонної поверхні дизайнерських декорацій, предметів побуту та меблів без шкоди для ГК-обробки.

НП-профілю мають такі характеристики і розміри:

 • ширина – від 50,00 до 100,00 мм
 • глибина – 40 мм
 • маса 1 пог. м – 0,6–0,84 кг
 • форма – П-подібна
 • довжина – 2,75–4,5 м

На поверхні деталей є заводське гофрування, що дозволяє значно збільшити коефіцієнт жорсткості готового каркаса. Напрямні профілі можуть бути забезпечені заводськими отворами для спрощення процесу установки.

Також рекомендуємо прочитати:Розмір листа гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів
Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

Стієчний профіль

ПС — металопрофіль стійковий, використовують як опору при монтажі перегородок з гіпсокартону. Ширину полиці стійкового профілю під гіпсокартон розраховують залежно від виду навантажень, розміри — в трьох варіантах: 50 мм, 75 мм і 100 мм

Із збільшенням планової навантаження стієчний профіль під гіпсокартон встановлюють ширше, відповідно збільшується і шар шумоізоляції.

Застосовуються для виготовлення остова на який згодом буде закріплений гіпсокартонні або гіпсоволокнисті лист. Деталі цього виду мають С-подібну форму, що обумовлено необхідністю збільшення жорсткості формованої підсистеми. Найбільш часто встановлюються вертикально щодо виготовляється площині.

ПС-профіль має наступні технічні параметри:

 • розмір спинки – 50,00–100,00 мм
 • розмір полиці – 50,00 мм
 • маса 1 пог. м – 0,68–0,94 кг

Стійка деталь забезпечена декількома отворами, призначеними для реалізації закладки комунікаційних систем закритого типу.

Спеціальні вироби

Такі профілю використовуються в окремих випадках для полегшення реалізації монтажних робіт, а також для продовження терміну служби готової конструкції.

Алюмінієвий маячковий елемент

Для вирівнювання старої зношеної площині найбільш часто здійснюють оштукатурювання. Для того щоб полегшити собі роботу, а також для досягнення максимально якісного результату застосовуються маячкові профілю. Алюмінієвий маячковий елемент задає напрямок правилом, яким працює майстер.

Види профілів для гіпсокартону

Розміри і особливості МП:

 • довжина – до 3,00 м
 • товщина – 6,00–10,00 мм
 • вся поверхня М-профілю має заводську перфорацію.

Крім маячків елементів є ще кутовий перфорований профіль пластиковий кутовий профіль для створення арок.

Кутові профілі

Використовуються для протекції кутових елементів гіпсокартонних виробів від механічної деформації. Найбільш часто застосовується для обробки укосів арочних і віконних прорізів.

Розміри УП:

 • кут між полицями деталі – 85о
 • довжина – до 3,00 м

Гнучкий профіль

Всім гарний плоский, П-подібний або кутовий профіль, але зібрати каркас для обшивки арки або інший криволінійної поверхні з нього неможливо. Цю проблему вирішили просто: у стандартному несучому профілі CD зробили надрізи і отвори. Отримали гнучкий профіль для гіпсокартону, розміри якого аналогічні несучого. Може бути опуклим або увігнутим з фіксованим радіусом закруглення (50-500 мм). Максимальна довжина – до 400 мм.

Деякі компанії пропонують для куполів і криволінійних стель готовий гнучкий арочний профіль, який можна зробити увігнутим і опуклим. Це звичайний профіль для гіпсокартону CD, гнутий на заводському обладнанні.

Профіль арочного типу застосовується для формування вигнутих елементів з гіпсокартону (колон, камінів, підвісних стельових конструкцій, ексклюзивних елементів дизайну тощо). Такі металеві вироби складаються з окремих сегментів однакової ширини, кожен з яких має отвір для установки кріпильної деталі.

Види профілів для гіпсокартону

Виробництвом АП займається широко відомий бренд Кнауф. Такі профілю дозволяють достатньо швидко і точно реалізувати монтаж досить складних вигнутих елементів ЦК конструкцій. Однак більшість майстрів відзначають високу вартість арочних деталей, тому вони використовують альтернативний спосіб, який передбачає заміну спеціальних сегментованих деталей на нарізані вручну стандартні профілю.

Посилений профіль

Гіпсокартон придбав відому популярність завдяки своїй легкості і простоті монтажу. Але при таких перевагах конструкції з ГКЛ повинні витримати значне навантаження, адже вони відіграють роль опори, що утримує двері, полиці і т. д. Для поліпшення цих функцій розробили стієчний профіль під гіпсокартон посиленого типу. У порівнянні зі стандартним аналогом, посилений стієчний профіль має посилену жорсткість і товщину 2 мм (проти 0,6). Щоб спростити установку, по довжині посиленого профілю зроблені витягнуті отвори.

Які б профілі для гіпсокартону не вибрали, завжди треба враховувати товщину матеріалу. Профілі з тонкої сталі (0,4 мм) застосовують тільки для обшивки стін. Товстий метал (0,5-0,6 мм) витримає і підвісну стелю.

Для формування підвісної стелі

Для виготовлення підвісних стельових систем різної ярусності застосовується спеціальні профілю, які бувають напрямними і стоечними.

Стельові напрямні

UD-профіль призначений для виготовлення периметра стельової металевої підконструкції. Розмір деталі – 28/27. Найбільш часто НВП кріпиться до стіни за допомогою дюбелів.

Візуально стельовий від стінового профілю можна відрізнити по ширині полиці, яка у першого значно вже.

Стієчний стельові профілі

Мають більш широку порівняно зі стандартним СП полку, на поверхні якої є три борозенки. Застосовується для спорудження підвісних стель і облицювання стін приміщення. До базової стелі такі деталі кріпляться за допомогою різних кріпильних підвісних елементів.

Види профілів для гіпсокартону

Розміри ПП має різні. Найбільш часто застосовуються вироби, розмір яких не перевищує 3,00 м. СD-профіль має меншу жорсткість на відміну від аналога, що застосовується для обшивки стін та виготовлення простінків.

Установка профілю і монтаж гіпсокартону (відео)