Види РК-моніторів: що являє собою РК – монітор, його особливості.

Види РК моніторів: що являє собою РК  монітор, його особливості.Ще зовсім недавно не кожен користувач міг дозволити собі придбати РК-монітор. Однак, з часом їх кількість на ринку зростала, як і зростала конкуренція серед виробників. Тому ціна почала падати. І тепер практично кожному бажаючому доступна необхідна модель монітора.

Що являє собою РК-монітор, його особливості

Зміст статті

 • Що являє собою РК-монітор, його особливості
 • Види РК-моніторів
  • Особливості LCD дисплеїв
  • Характеристики, плюси і мінуси TFT дисплеїв
  • Особливості IPS моніторів
  • Що являє собою TN технологія

Технологія рідких кристалів прийшла на зміну електронно-променевих трубках і швидко витіснила їх з споживчого ринку.

Всі сучасні монітори працюють на даній технології. В основі їхньої роботи — активна матриця, якою управляють гнучкі транзистори невеликого розміру.

На відміну від старих ЕПТ-екранів, сучасні моделі відрізняються хорошою ергономікою. Є пристрої товщиною менше 2 див. Вони компактні, красиві і їх можна з легкістю розмістити на стіні.

Види РК моніторів: що являє собою РК  монітор, його особливості.

Другою особливістю є те, що екрани позбавлені випромінювань і не мерехтять. Це обумовлено тим, що зображення оновлюється порядково, в той час як у ЕПТ екранів оновлювався кожен піксель окремо.

Завдяки відсутності мерехтіння, робота за ЖК-монітором стає комфортною, а очі не втомлюються. Також вони здатні дуже чітко передавати геометрію об’єктів і споживають малу кількість електроенергії.

Види РК-моніторів

На сьогоднішній день існує кілька різновидів матриць, які використовуються для виготовлення моніторів. Всі вони відрізняються один від одного і мають як свої плюси, так і мінуси.

Особливості LCD дисплеїв

Абревіатура РК англійською мовою — Liquid crystal display, тобто ЖК і LCD це одне і те ж. Всі існуючі матриці в своїй роботі використовують саме цю технологію мають практично однакову конструкцію:

 • матриця з рідкими кристалами;
 • підсвічування;
 • металева рамка для забезпечення жорсткості.

Види РК моніторів: що являє собою РК  монітор, його особливості.

ДОВІДКА! LCD дисплеї користуються великою популярністю у виробників. Вони використовуються у виробництві починаючи від наручних годин і закінчуючи телевізорами.

Характеристики, плюси і мінуси TFT дисплеїв

Найдорожчі і поширені дисплеї. При їх виготовленні використовуються пікселі, які закручені по спіралі. Завдяки цьому вони добре підходять для перегляду відео та ігор і мають низький час відгуку. Також володіють дуже великим терміном експлуатації. При належному догляді вони зможуть прослужити більше десяти років.

Є у них і мінуси. Кут огляду у них невеликий, варто трохи повернути екран і картинка стає трудноразличимой. Навіть при наявності активної матриці, вони будуть програвати за цією характеристикою екранів, виготовленим за технологією IPS або OLED. Передачею кольору, хорошою контрастністю і соковитими кольорами вони також похвалитися не можуть.

Види РК моніторів: що являє собою РК  монітор, його особливості.

Відмінний варіант для домашнього або офісного використання. Однак, для професійних цілей, наприклад, занять дизайном і фотографією, вони не підходять.

Особливості IPS моніторів

У даного варіанту пікселі розташовуються паралельно, а активна матриця. Тому монітор володіє широким кутом огляду і гарною передачею кольору. Відтворюване зображення дуже барвисте, яскраве і має хорошу контрастність. Але вони не підходять для відтворення відео, так як паралельне розташування пікселів призвело до великого часу відгуку, при перегляді відео, рухомі предмети будуть залишати шлейфи.

В основному їх використовують професійні фотографи і дизайнери, так як їм вкрай важливо, щоб передача кольору була реалістична, а показники кута огляду, кольору і яскравості зображення максимальні.

Також це досить дорогі монітори, в основному орієнтовані на професійне використання.

Види РК моніторів: що являє собою РК  монітор, його особливості.

ДОВІДКА! Дану технологію використовує фірма Apple, яка зуміла домогтися відмінного часу відгуку. Але секретами вони не діляться.

Що являє собою TN технологія

Є різновидом технології LCD. Сама недорога у виробництві і найстаріша.

З-за того, що кожен піксель тут унікальний, такі монітори не підходять для професійного використання, адже технологія не дозволяє досягти точного позиціонування. Так як світлофільтр розташований горизонтально, кут огляду у таких моніторів невеликий. Показники кольору і контрастності також низькі. Плюсом є високий FPS.

Сучасні моделі дозволяють легко вибрати пристрій з необхідними параметрами, будь воно для домашнього використання або професійного.