Зміст

  • Загальні характеристики
  • В’їзні ворота з пристроєм огорожі
  • Ангарні ворота
  • Ворота для складу

Класичним і найбільш популярною моделлю серед воріт вважаються розпашні ворота. Адже ще з давніх часів дана конструкція користується великим попитом, а все завдяки своїй практичності, простоті і надійності.

Ворота расспашные

Універсальність розпашних воріт дозволяє їх використовувати для оснащення різних приміщень, а також зовнішніх огороджень. Дана конструкція має різні види, наприклад, розстібні ворота для складу, гаража, ще є в’їзні, ангарні ворота.

Всі види воріт по своїй функціональності мають практично однакові характеристики, хоча кожна модель має і свої відмінності.

Загальні характеристики

1. Найчастіше розпашні моделі мають дві стулки, в рідкісних випадках використовується одна.

2. Кожна модель оснащується навісами; власне, на них і кріпляться стулки.

3. Стулки конструкції можуть відкриватися як назовні, так і всередину.

В’їзні ворота з пристроєм огорожі

Даний вид воріт встановлюється для заїзду на територію будь-якої ділянки і забезпечення охоронної діяльності, причому без хорошого забору цього не домогтися.

Естетичні якості воріт визначаються за рахунок обшивального матеріалу, в якості нього може бути використано дерево, метал, сендвіч-панелі. Вибір матеріалу залежить від виду огорожі, він не повинен відрізнятися від основної конструкції.

Розмір отвору залежить від того, для якої техніки призначені в’їзні ворота. Найчастіше вони не перевищують 4 м, так як для їх відкриття вимагається додаткова площа.

Рама стулок може бути виконана з дерев’яного бруса або металевого куточка, все залежить від того, наскільки міцною вона повинна бути. Рама прилеглого до неї забору виготовляється з того ж матеріалу.

Щоб в’їзні ворота добре функціонували, потрібна установка надійних опорних стовпів. Для їх облаштування в основному використовуються дерев’яний брус, цегла, профільна труба. В основному, застосовуються два останніх варіанти, так як вони відрізняються найбільш довгим терміном служби. Надалі для установки забору використовується той же матеріал.

В’їзні ворота з огорожею

Для забезпечення красивого вигляду в’їзні конструкції найчастіше обшиваються профнастилом, цей матеріал має хороші естетичні якості, а також мала вага.

Для забору бажано застосувати той же матеріал, тоді в’їзні стулки воріт не будуть відрізнятися.

Важливу роль для забезпечення працездатності даної моделі грають хороші навіси, адже вся навантаження каркаса припадає саме на них, і щоб в’їзні розпашні ворота рухалися з легкістю, знадобиться їх якісна установка.

Для забезпечення більшої функціональності за бажанням можна встановити автоматику. Найчастіше це важільні електроприводи, вони невибагливі в роботі і досить надійні.

Ще можна зустріти змонтовані доводчики, вони забезпечують плавне закриття, але встановлюють їх досить рідко. Частіше доводчики зустрічаються на хвіртках.

Ангарні ворота

Такі великі будови як ангари вимагають встановлення хороших, якісних воріт. Адже їх площа найчастіше дуже велика, і не всі види воріт підійдуть для їх облаштування. Саме ангарні ворота розпашні здатні зробити таке велике приміщення по-справжньому функціональним.

Максимальна площа ангарних воріт може становити до 25 м2, але в цьому випадку для відкриття стулок потрібно великий простір. Виготовляються вони з двох стулок. Ангарні моделі можуть бути утепленими або холодними, все залежить від того, для чого використовується будова.

В якості утеплювача застосовується мінеральна вата або пінопласт, які укладаються між обшивальних матеріалом.

Для утримання такої великої маси ангарні приміщення обладнуються посиленим отвором. В іншому випадку ангарні ворота можуть завалитися. Опорні стійки виготовляються з профільної труби або швелера.

Також ангарні конструкції забезпечуються хорошими навісами, адже основне навантаження припадає на них. Їх кількість залежить від висоти каркаса. Для більшої функціональності модель оснащується автоматикою, тому для їх відкриття не доводиться застосовувати ніякої сили.

Ангарні ворота

Виготовляється каркас в основному з профільної труби, але з-за величезних розмірів його обов’язково потрібно посилювати за рахунок паралельних перекладин. Інакше каркас просто поведе від власної ваги.

Для обшивки каркаса найчастіше використовується профнастил. Завдяки своїй невеликій вазі він робить ворота набагато легше в порівнянні з тим, як якщо б вони були виконані з металевих листів. Також в раму може бути вбудована хвіртка, але тоді для неї знадобиться забезпечити додатковий отвір.

Ворота для складу

По відношенню до ангарным конструкцій види складських розпашних воріт чимось схожі, тільки мають трохи менші розміри. Для виготовлення каркаса в основному використовується профільна труба або металевий куточок.

Тут також важлива жорсткість конструкції, тому вона посилюється паралельними поперечинами, як їх теж використовується профільна труба.

Обшивальних матеріалом у цьому випадку найчастіше виступають оцинкована сталь або профнастил, які мають невелику вагу. За рахунок цього каркас піддається меншим навантаженням.

Так як складські приміщення дуже часто повинні мати плюсову температуру, між обшивальних матеріалом укладається утеплювач. В якості нього в основному застосовується мінеральна вата, пінополістирол або пінопласт.

Як і у інших моделей, стулки забезпечуються хорошими навісами, які відповідають за працездатність воріт.

Якщо цього не враховувати, що вони не зможуть нормально функціонувати. Опорні стійки, вбудовані у проріз, найчастіше виготовляються з швелера або металевого куточка і забезпечують міцність всієї конструкції.

Даний вид також забезпечується автоматикою, хоча часто зустрічаються і механічні моделі.