Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

Види текстур штукатурки та особливості виконання робітШтукатурка в будівництві може служити не тільки оздоблювальним матеріалом, але і прекрасним облицювальним. Текстура штукатурки може бути різноманітною, залежно від того, яким чином і технологією наноситься будівельна маса. У наш час існує безліч методів нанесення штукатурки, які створюють на поверхні особливі рельєфи. Отштукатуренную стіну можна пофарбувати, декорувати та оформити, зробивши стильне дизайнерське оформлення інтер’єру. Існує кілька видів текстур штукатурки, які гарно виглядають на стінах, доповнюють житло і дуже модні в цьому сезоні.

Види

Структурна штукатурка відрізняється від звичайної тим, що при її виконанні на стіни і розрівнюванні використовуються нестандартне обладнання: щітки, гребені, шпатель, на відміну від стандартної штукатурки. Сьогодні нам доступна технологія виконання текстурної штукатурки, яку легко виконати своїми руками.

Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

Види текстур:

 • Текстура штукатурки «Короїд». Така штукатурка широко використовується для зовнішньої обробки фасадів будівель, фундаменту, стін, використовується для внутрішньої обробки стін приміщень. Метод нанесення дуже простий. У звичайний розчин додається спеціальна будівельна кам’яна крихта, яка при розподілі штукатурки на поверхні стіни утворює якісь подряпини на поверхні. Наносять штукатурку, як зазвичай, кельмою, а ось розподіляють по стіні спеціальним шпателем, кельмам. Така текстура вважається декоративної і повинна забарвлюватися в натуральні кольори: коричневий, сірий, чорний.
 • Текстура штукатурки під назвою «Шагренева», як в народі кажуть, шуба. Ця текстура штукатурки використовується, як правило, для зовнішньої обробки стін, фундаменту і фасаду, вона прекрасно приховує сильні нерівності стіни, тріщини і різного роду дефекти. Штукатурка стягує поверхню будівлі, не даючи розходиться тріщин, навіть самим дрібним. У розчин штукатурки додаються дрібна і середня крихта, розчин добре вимішується для рівномірного розподілу крихти. Штукатурка наноситься на стіни дуже легко, методом набризкування» розчину на поверхню. Для цього знадобиться спеціальна гуртка для даної штукатурки, яка продається в будівельних магазинах, або щітка для побілки з великої ворсой. Штукатурка красиво виглядає на поверхні, якщо вона зроблена з цементу, її можна залишити в натуральному кольорі, не фарбуючи.
 • Декоративна безшовна штукатурка. Така текстура штукатурки універсальна, вона підходить для внутрішньої обробки стін приміщення, вона повноцінно замінює шпалери на стіні, дуже практична і зручна в експлуатації. Декоративна штукатурка прекрасно виглядає в обробці будинків. Структура штукатурки може бути різною, залежно від того, що додається в розчин і виглядати на стінах теж може по-різному, залежно від того, яким гребенем її наносять.
 • Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Як зробити декоративну штукатурку із звичайної шпаклівки (відео)

  Переваги безшовної штукатурки

  Безшовна декоративна штукатурка реалізується вже у готовому вигляді, вже не доведеться морочитися з приводу приготування розчину. Переваги цієї штукатурки дуже великі, вона має хороше зчеплення з будь-якою поверхнею стіни, досить швидко висихає, приблизно 70 годин, володіє високими теплоізоляційними властивостями. Даний вид штукатурки з часом не обсипається, не тріскається, не втрачає колір, сама поверхня проста в догляді як зовні, так і всередині будівлі.

  Також рекомендуємо прочитати:Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін
  Види штукатурок для внутрішніх робіт
  Декоративна штукатурка своїми руками із звичайної шпаклівки
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Безшовна штукатурка буває декількох видів:

  • Структурна безшовна штукатурка;
  • Фактурна або моделююча безшовна штукатурка;
  • Венеціанська.

  Структурна безшовна штукатурка створює певний малюнок на поверхні стіни при розрівнюванні її, завдяки наповнювачам. Наповнювачі бувають дерев’яні, кам’яні і кварцові або слюда.

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Завдяки такому складу, розподіляючи штукатурку шпателем кельмою і, виходить цілісна поверхню без переходів і швів, з шорстким ефектом.

  Фактурна штукатурка не використовується як базовий обробний матеріал, її використовують для створення певної фактури. З такої штукатурки виходять різноманітні види малюнків: хвиля, кола, абстракція, ліплення. Якщо ліпленням на фактурної штукатурки буде шпаклівка, зчіпка буде дуже міцною. Малюнок на фактурної штукатурки залежить від того, яким чином його наносили: гребенем, щіткою, мочалкою або ганчіркою. Фактурну штукатурку можна фарбувати в будь-який колір можна фарбувати як місце малюнка, так і місце ліплення.

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Штукатурка венеціанська вимагає особливого підходу до її створення. Венеціанська штукатурка ґрунтується на поєднанні поверхонь в декількох кольорах, добре виглядає в поєднанні, коричнева і жовта штукатурка. Оздоблення стін з венеціанської штукатуркою може бути бежевою, це можуть бути відкоси вікон і дверей, підвіконня, панелі. Сіра і біла венеціанська штукатурка використовується як для обробки деяких зон поверхні, так і для повної обробки поверхонь стін.

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Особливості зовнішніх робіт

  Кожна текстура штукатурки має свої особливості нанесення і догляду. Безшовна штукатурка дуже зручна в нанесенні зовні будівлі, вона не утворює стиків, швидко обвітрюється і висихає. Головний фактор при нанесенні штукатурки зовні є хороша погода. Не можна займатися обробкою стін в кілька етапів. Якщо певна частина стіни була прогрунтована, вона повинна бути затиньковано в той же день, інакше зчіпка буде поганий і матеріал може обвалитися. Роботи краще робити в теплу пору року, при гарній погоді. Будь-яка будівля, отштукатуренное безшовної штукатуркою приймає багатий, шикарний вигляд, завдяки стриманості, і естетичному вигляду поверхонь.

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Термін експлуатації безшовної зовнішньої штукатурки становить до 25 років, виключаючи агресивний вплив факторів навколишнього середовища.

  У випадку впливу таких на поверхні стін, проводяться часткові оздоблювальні роботи, не збиваючи основний шар штукатурки. Завдяки стійкості кольору, зони обробки виділятися кольором не будуть.

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Особливості внутрішньої обробки

  Для внутрішньої обробки чудово підходить безшовна штукатурка, нею можна обробляти як стеля, так і стіни. Фактура штукатурки може бути різною, як і кольору.

  Види текстур штукатурки та особливості виконання робіт

  Важливо фарбувати штукатурку після нанесення не раніше ніж через 70-72 години, після повного її висихання. Практичніше за все підібрати вже готову кольорову штукатурку, щоб не виконувати подвійну роботу. Якщо з часом колір поверхні набрид господарям будинку, це питання вирішується шляхом перефарбування поверхні фарбою.

  Як працювати з декоративною штукатуркою (відео)

  На закінчення відзначимо, що термін експлуатації безшовної штукатурки на внутрішніх стінах приміщення необмежений, склад матеріалу безпечний для життя і здоров’я мешканців будинку.

  Галерея: структурна штукатурка (20 фото)