Зміст

 • Різновиди воріт і хвірток
 • Дерев’яна хвіртка своїми руками: підготовка і інструменти
 • Процес створення хвіртки
 • Монтаж хвіртки

Кожен дачну ділянку у нашій країні починається з воріт і хвіртки, які ми бачимо перш за все, коли підходимо до ділянки. Людини, як відомо, зустрічають по одягу, а заміський ділянку — за його огорожі або обрамленням.

Хвіртки для дачі можуть виконувати не тільки захисну функцію і пропускати людей всередину, але і розповідати про смаки та уподобання господаря будинку.

Види хвірток для дачі

Різновиди воріт і хвірток

По будівельному матеріалу

Спочатку слід визначитися з тим, який будівельний матеріал найкраще впишеться в загальний стиль ділянки, дизайн будівель і вдома. Метал і дерево відмінно себе показують вже не перше десятиліття, причому ці два матеріали чудово поєднуються один з одним. Добре буде виглядати тандем з огорожею і різними будівлями з цегли чи каменю.

За вартістю дерев’яні вироби залишаються найбільш економічними, але це аж ніяк не говорить про їх якість. Приміром, авторська різьблена фіртка — справжній шедевр, може бути в однині та унікальному примірнику, а ціна може виявитися прийнятною.

Бездоганним зовнішнім виглядом відрізняються ковані дачні ворота, хоча обходяться дорожче. Якщо їх поєднувати з цеглою, каменем і навіть дерев’яними елементами, то вони стануть відмінним особою дачі. Надійністю і міцністю порадують хвіртки на дачі з профнастилу. Дерев’яні елементи також довго прослужать, якщо за ними правильно доглядати

Займаючись вбудованою хвірткою, часто віддають перевагу сітки-рабиці на рамі, а також пластику і металевих прутів.

За розмірами

Ширина готової конструкції для дачі буде безпосередньо пов’язана з тим, який тип транспорту буде в’їжджати на територію заміського будинку. Якщо ставляться ворота для легкових автомобілів, то буде достатньо ширини в 2,6 метрів. Коли мова йде про вантажному транспорті, то мінімальний показник складає 3,4 метра.

Висота може бути різною, вона варіюється в залежності від конструкції. Стулки бажано розташовувати на відстані 15 сантиметрів від землі, щоб їх з легкістю можна було відкрити в засніжену погоду.

Для хвіртки на дачу стандартна ширина становить один метр, хоча можна робити розумні відступу. Висота варіюється відповідно з висотою огорожі, може бути дещо більше, найчастіше такий варіант зустрічається при використанні декоративних виробів.

За способом відкривання

У випадку зі способом відкривання ситуація дуже проста, хвіртки в основному роблять орними. Дачні ворота можуть бути:

 • розпашні;
 • розсувні;
 • підйомні;
 • відкатні.

Завдяки встановленому автоматичного механізму процес закривання і відкривання стулок вбудованою хвірткою можна полегшити.

Хвіртка з дерева

Дерев’яна хвіртка своїми руками: підготовка і інструменти

Дуже часто при створенні хвірток своїми руками за основу береться будь-який вид деревини. Фахівці розповідають, що краще віддавати перевагу кедрини, дуба або модрини.

Важливо дотримуватися один момент: обробляти матеріал антисептиком, який захистить хвіртку від комах і гниття. Якщо дерево правильно підготувати до процесу, воно здатне служити вірою і правдою більше десяти років. В якості дерев’яного елемента можна використовувати штахетник.

Інструменти і матеріали для створення хвіртки на дачу краще готувати заздалегідь, тому що брак того чи іншого елемента може на тривалий термін призупинити монтаж.

Для будівництва потрібно буде такий набір інструментів:

 • засувка;
 • дошки;
 • штахетник;
 • петлі;
 • ручка для дверей;
 • куточок і саморізи;
 • рівень;
 • мотузка;
 • дриль;
 • шуруповерт;
 • рубанок;
 • молоток;
 • стамеска;
 • олівець;
 • ножівка.

Процес створення хвіртки

У першу чергу варто визначити, яке буде відстань між опорами, утримують на собі раму конструкції. Якщо габарити ви визначите правильно, то готовий виріб буде коректно вести себе під час експлуатації.

В якості опори можна використовувати підготовлені металеві, бетонні чи дерев’яні стовпи. Який матеріал ви оберете, особливого значення мати не буде. Головне, щоб він мав високий показник міцності. Щоб відстань між стовпами було чітко зафіксовано, їх необхідно покласти на землю і скріпити один з одним за допомогою дроту (метал або бетон) або штахетником (дерево).

Щоб встановити опору на ворота, необхідно викопати дві ями, краще, щоб їх глибина становила не менше одного метра. Так вони не будуть провалюватися і придбають стійкість. На дно слід засипати шар битої цегли, гальки або щебеню.

Під час монтажу стовпів слід враховувати невелику відстань між нижньою поперечиною хвіртки і землею, щоб можна було вільно відкривати об’єкт.

Щоб стовпи стояли вертикально, їх необхідно зафіксувати розпірками і залити будівельним розчином. Для його приготування потрібна цементно-піщана суміш. Дочекайтеся повного застигання розчину перш ніж приступити до наступного етапу.

Якщо грунт на ділянці дачі піщаний, то відстань між опорами і вбудованою хвірткою бажано бетонувати. Коли процес буде завершений, почніть приварювати або прикріплювати петлі на дверцята.

Розміщення розпашних воріт

Створення дверцята

Спочатку слід виготовити раму. Для цього береться чотири дошки, які скріплюються між собою куточками. Далі необхідно скріпити петлі і перевірити, чи добре впишеться в отвір конструкція. Якщо всі параметри дотримані, то елемент можна зашивати штахетником.

Засувка і ручка монтуються в останню чергу. Верхня частина паркану повинна бути обрізана електролобзиком хвилею, зигзагом або її можна просто підрівняти. Готова дверцята навішується на опори.

Якщо всі розрахунки будуть зроблені правильно, то хвіртка відкривається безперешкодно. Щоб конструкція була зафіксована в закритому стані, можна закріпити шматок товстої гуми.

Коли роботи будуть закінчені, хвіртку для дачі можна покрити лаком або пофарбувати. Деякі люди прикрашають її декором, наприклад, різьбленими елементами з дерева.

Монтаж хвіртки

Під час монтажу у вас вже були встановлені опорні стовпи. Тепер до них залишилося лише приварити петлі.

Між стійками конструкції і опорами встановлюється металева прокладка. Між верхньою і нижньою стійкою приварюється шматок труби, який за відстанню такий же, як довжина між верхніми стійками.

Ще одна частина труби розділить дачні ворота на дві рівні частини. Знизу приварюється горизонтальна труба, яка дозволить встановити висічки у центрі утворилися половинок. Після цього ворота розрізають навпіл за допомогою болгарки.

Готові половинки укладаються на настил. Якщо всі фрагменти труб видалені, елемент грунтується і фарбується. Після того, як труби просохнуть, їх необхідно закріпити саморізами по периметру воріт. Смужка металу, яка буде прикріплена саморізами, здатна закрити щілину між стулками. Тепер у вас готовий каркас.

Листи профнастилу необхідно прикріпити до підготовленій основі. Для цього використовуються алюмінієві заклепки. Далі встановлюються засуви і навішуються ворота.

Правильно провести монтаж воріт і хвіртки досить нелегко, тому багато хто вирішує викликати професіоналів.

.