Зміст

 • Інструменти для монтажу
 • Особливості конструкції воріт
 • Установка електроприводу
 • Визначає необхідні розміри воріт
 • Як встановити бетонні стовпи?
 • Монтаж відкатних воріт з середньої балкою

Відкатні ворота на сьогоднішній день займають лідируючі позиції по своїй затребуваності. Незважаючи на те, що користується ними менша кількість людей, ніж розпашними, вони знаходяться на піку популярності.

Відразу постає питання щодо того, чому розпашні ворота у такому разі найчастіше встановлюють. Насправді причина тільки в їх простій конструкції, щоб її виготовити, достатньо мати в своєму арсеналі кілька петель. Що стосується відкатної конструкції, то в ній присутня балка, доведеться купувати більшу кількість деталей, при цьому збільшується витрата грошових коштів.

Відкатні ворота з середньою балкою

Важливо розуміти, що ще кілька років тому всі необхідні елементи фурнітури за ціною обходилися так само, як старий автомобіль. Тому встановити відкатні ворота з середньою балкою було не кожному по кишені. Таке задоволення дозволяли собі лише заможні громадяни, але часи змінилися, інтерес зріс, а доступність стала вище. Самостійно встановити відкатні ворота не складе ніякої праці. Але в них є два недоліки: більш висока вартість в сегменті і необхідність у великій кількості місця для відкату.

Інструменти для монтажу

Щоб консольна балка і ворота були встановлені, знадобляться наступні компоненти:

 • Профіль;
 • Фурнітура;
 • Зварювання;
 • Арматура;
 • Пісок, щебінь і цемент;
 • Болгарка;
 • Антикорозійний грунт;
 • Захисні окуляри;
 • Розчинник або бензин.

Особливості конструкції воріт

Незважаючи на деякі недоліки відкатних воріт з середньої балкою, сучасне покоління віддає перевагу цій конструкції. Адже плюсів налічується набагато більше, ніж мінусів. Перша перевага – як внизу, так і вгорі отвору відсутня напрямна. При цьому автомобіль зможе заїхати будь-яких габаритів і висоти.

Схематичне зображення конструкції воріт

Рух конструкції здійснюється за допомогою жорстких профільованих направляючих, іншими словами, балка, яка кріпиться до основи воріт. Напрямна рухається по спеціальній роликовій відкатної візку, яка щільно прилягає до фундаменту з бетону. Конструкція роликів ґрунтується на закритих підшипниках кочення, куди виробник додає таку кількість змащення, щоб вистачило на весь період експлуатації.

Напрямна (консольна) включає в себе відкатні візки і завдяки цьому вони постійно захищені від зовнішніх подразників і опадів. Тому у їх власника може бути надія на тривалий термін експлуатації. Кожна відкатна візок включає в себе вісім підшипників, на них накладаються металеві або полімерні ролики. Під час експлуатації вони можуть витримати до 50 тисяч циклів закривання і відкривання. Якщо власник гаража користується ним не кожен день, то відкатні ворота зможуть прослужити багато десятків років без необхідності заміни запчастин.

Механізм для конструкції немає необхідності додатково змащувати, тому що є ймовірність попадання піску на деталь, з-за цього буде спостерігатися сильний скрип при русі воріт. Важливий той факт, що зашивати і утеплювати відкатні ворота з середньою балкою можна будь-якими матеріалами, серед яких виділяють дерево, профнастил, ковку, металевий лист, полікарбонат та інше. При цьому конструкція може стояти окремо на дачі, а може виступати в ролі вбудованої хвіртки.

Така конструкція є дуже надійною і довговічною. Вона з легкістю піддається автоматизації, при цьому абсолютно не потребує постійного обслуговування.

Установка електроприводу

Відкатні ворота можуть бути оснащені як ручним приводом, так і бути автоматичними. Визначатися з варіантом слід виходячи з фінансів, які є у власника автомобіля і від завдання для конструкції. У цьому випадку можна зробити припущення, що ворота будуть експлуатуватися не кожен день, тому в будь-якому випадку зможуть прослужити дуже довго.

Важливо розуміти, що електропривод не можна вважати невід’ємною частиною конструкції. Така деталь є лише гарним доповненням, яке допомагає зробити життя більш комфортним. Крім того, привід здатний зменшити кількість часу, що буде витрачатися на відкриття і закриття гаража. Консольні ворота з середньою балкою по своєму пристрою не такі складні, як може здатися. Усю конструкцію можна не тільки встановити, але й виготовити самостійно.

Конструкція воріт

Визначає необхідні розміри воріт

Перед тим як почати створення відкатних воріт, потрібно відразу розрахувати розміри. Іноді приїжджають в магазини клієнти, яким необхідна фурнітура, але вони не знають її габаритів. Щоб цей елемент був підібраний правильно, вам знадобиться довжина, ширина і висота. Ширину можна визначити виходячи з того, яким саме транспортним засобам повинен бути організований вільний проїзд. Часто люди ставлять дуже широкі відкатні ворота (близько 5 метрів), вони використовуються тільки для легкових автомобілів, але робиться це на вулицях, де поганий виворіт.

Щоб правильно визначити ширину, забийте кілька кілочків на земельній ділянці і спробуйте проїхати автомобілем. Так ви зможете зрозуміти, наскільки зручним буде бажаний в’їзд. Дуже важливо не помилитися з розміром самих воріт, щоб потім правильно створити готову конструкцію. Крім того, від габаритів воріт залежить відстань, яке буде необхідно вам для відкату. Наприклад, якщо проект складе 4 метра, довжина воріт буде дорівнює 4х1,5=6 метрів. В цьому випадку додатково знадобиться фурнітура.

Креслення воріт

Як встановити бетонні стовпи?

Щоб встановити бетонні стовпи на відкатні ворота з середньої балкою необхідно буде їх виготовити. Для цього потрібно багато різних матеріалів, серед них дубовий брус, сталеві труби, цегляний або бетонний стовп. Під час цього процесу головним залишається одне правило – бетонування повинне здійснюватися на глибину мінімум одного метра. Якщо ця умова виконана не буде, то в зимовий або весняний період від вертикалі відійде конструкція, а це може стати причиною порушення геометрії відкатних воріт.

Після цього викопується яма, за рівнем в неї ставляться стовпи і заливаються бетоном. Важливо відзначити, що для повного застигання бетону і достатнього рівня міцності знадобиться не менше одного тижня. Тому заздалегідь подбайте про несучих стовпах. Під час приготування бетону використовується суміш цементу, щебеню дрібної фракції і піску.

Монтаж відкатних воріт з середньої балкою

У першу чергу вам необхідно встановити ролики на швелері, щоб балка на відкатної конструкції працювала, їх бажано розсунути на максимально можливу відстань. Після цього на них надівається напрямна разом з полотном. Ворота встановлюються за рівнем, їх прихват забезпечують роликові візки, приварені до швелеру.

На фінальному етапі верхні ролики приварюються, і монтується кінцевий ролик. Далі приварюється нижній і верхній уловлювач і балка готова.