З давніх часів ворота вважаються особою господарів будинку і можуть розповісти про їх смак і благополуччя. Сьогодні багато людей під час спорудження таких конструкцій замислюються про те, щоб зробити їх своїми руками, і таке рішення можна назвати вірним.

Схематичне зображення відкатних воріт з елементами автоматики

Коли мова йде про відкатні ворота з хвірткою, краще, щоб за основу бралася схема, яка дозволить правильно розрахувати кількість матеріалів, майбутні розміри і встановити.

Створення та монтаж воріт

Відкатні ворота з вбудованою хвірткою стали самим популярним видом воріт, вони чудово показують себе під час експлуатації, ними зручно користуватися і не потрібно залишати багато місця для зведення.

При цьому, якщо встановити додатково металеву хвіртку, то вийде дуже зручна конструкція. Відразу слід зауважити, що ворота, мають відкатної принцип відкривання, потребують рівній поверхні, де будуть встановлені направляючі.

Важливо мати в розпорядженні достатню кількість місця з усіх боків отвору, щоб можна було розмістити у відкритому стані стулку. Тому в приміщеннях з малою площею віддають перевагу гаражним секційним воротам, які менш вимогливі до простору.

Установка відкатних воріт найчастіше здійснюється на полози, які можна придбати в магазині або зробити під замовлення. Вони оснащуються двигуном, який дозволяє робити процес відкривання і закривання плавним, а в деяких випадках використовується редуктор, щоб знизити кількість обертів.

Багато людей додатково монтують системи активації живлення, використовуючи при цьому приховані контрольні елементи або пульти дистанційного управління.

Типова схема установки відкатних воріт

Створення каркасу

Головна проблема, яка може виникнути під час експлуатації конструкції – ймовірність появи перекосів, адже доводиться утримувати велику кількість металевих каркасів. Враховуючи жорсткість і креслення, для прольоту шириною 4 метри найкраще використовуватися профільну трубу з перерізом 50х50.

Спочатку починається процес зварювання каркаса, він буде мати параметри майбутніх воріт. Щоб конструкція була більш надійною, деякі майстри створюють їх у вигляді половини равнобокой трапеції. У конструкції кути знаходяться в закритому стані, тому виступають в якості додаткового посилення.

Після цього всередині каркаса розміщуються ребра жорсткості. Роблячи відкатні ворота з хвірткою, спочатку слід розташовувати дверний проріз, а потім всі інші елементи.

Хвіртку не слід розміщувати в центральній частині конструкції і зрушувати дуже близько до краю. Тому спочатку необхідно приварити труби до каркаса, які зроблять з нього трапеції в прямокутник і два трикутника. Вони і стануть краями воріт.

Розташовуватися хвіртка повинна в 1 метрі від однієї з таких труб. Її ширина повинна становити від 0,8 до 1 метра. При виготовленні використовується той же матеріал, що і для всього каркаса. Зазвичай габарити елемента виділяються окремо, при цьому метал приварюється до периметру конструкції.

У підсумку креслення показує, що необхідно буде посилити всього два метри воріт. Процес здійснюється за допомогою профільних труб, які приварюються у формі решітки або хреста.

Далі на хвіртку встановлюються петлі. На такі пристрої ціна досить невисока, тому краще заплатити трохи більше, але вибрати якісні та надійні деталі. Вони розташовуються таким чином, щоб відкривання дверей здійснювалося всередині і не перешкоджало експлуатації воріт.

Далі вся конструкція повинна бути оброблена нейтралізатором іржі і прогрунтована. Фахівці радять перед виготовленням завжди робити креслення. Робота по ньому позбавляє від ймовірності допустити помилки під час монтажу.

Варіант креслення відкатних воріт

Монтаж кріпильних і рухомих елементів

Цей процес вважається основним, тому що від нього повністю залежить надійність майбутньої конструкції і функціонал кожного елемента відкривання. Слід зауважити, що для більш високого експлуатаційного строку конструкції і загальної міцності краще віддавати перевагу заводським рухомим елементів, які монтуються на готові ворота.

Зазвичай вони комплектуються інструкцією, яка детально описує, як конкретна модель функціонує. Але, в будь-якому випадку, доведеться зробити під неї спеціальний каркас.

Спочатку потрібно по довжині воріт зварити раму. Вона буде кріпитися на внутрішній стороні огорожі за допомогою:

  • посилених ударних дюбелів;
  • анкерних болтів.

Монтаж здійснюється з тієї сторони, де розташовуються ворота під час відкриття. Щоб забезпечити конструкцію ребрами жорсткості, можна всередині рамки приварювати додаткову поперечину по діагоналі, але таким чином, щоб вона не перешкоджала відкриванню елемента.

На цей каркас далі буде проводитися монтаж рухомих заводських елементів. На них монтується кістяк конструкції, а далі в нього вставляється рама. Після цього встановлюються керуючі деталі і двигун, при цьому проводи важливо заховати в протипожежні гофровані шланги.

Не забувайте, що під час відкривання вся конструкція стає досить крихким пристроєм. При цьому з-за відкритої хвіртки нестійке становище може посилюватися, а рухомі елементи послаблюються.

Креслення не рекомендує ставити на двері спеціальний контролер, який не дозволить спрацювати автоматиці у відкритому стані.

Монтаж профільованого листа

На наступному етапі відкатні ворота з хвірткою необхідно буде оснастити листом металевого профілю. Найчастіше береться матеріал товщиною 3 мм, це дозволить отримати не тільки надійний, але і міцний каркас.

Складання конструкції воріт

Варто зауважити, що на сьогоднішній день цей профіль представлений в широкому асортименті. Будівельні магазини пропонують навіть спеціальні листи, які використовуються конкретно для цього типу огорож і воріт. Їх відрізняє особливий вид профілювання і стійке антикорозійне покриття.

Виробники створюють навіть такі типи матеріалу, на які можна нанести зображення чи фото. При цьому отримане якість зображення буде настільки високим, що практично не буде вигоряти на сонці і не піддасться атмосферних опадів.

Використовуючи креслення, лист закріплюється на каркасі за допомогою спеціальних саморезов або болтів, які мають захист від викручування. Капелюшки від кріпильного матеріалу краще підбирати такого ж кольору, яким буде металевий профіль.