Зміст

 • Основні підготовчі роботи
 • Установка опори
 • Правила виробництва каркаса стулок
 • Обшивка каркаса і монтаж стулок

Ворота по праву називають виглядом кожної ділянки. Вони першими потрапляють на очі людям, які приходять до вас в гості, тому по них можна судити про смак господарів.

Дерев’яні ворота як мистецтво

Якщо ви збираєтеся встановити на своїй ділянці ворота, то вони повинні бути не тільки красивими, але ще зручними і вписуватися в загальний дизайн ділянки.

Найбільш доступним вважається виготовлення дерев’яних воріт, які можна зробити своїми руками.

Основні підготовчі роботи

Починаючи роботи, важливо мати на руках приблизний креслення майбутньої конструкції. Це дозволить вам розуміти, який обсяг робіт буде вас чекати, також ви будете знати про кількість матеріалів, що потрібно і інструментах.

Зазвичай ворота вибирають розпашні, мають дві стулки. Під час їх виробництва застосовує сосна. Цей матеріал найбільше важить, також має стійкість до атмосферних впливів.

Ворота з дерева — схема

Малюючи схему, дуже важливо врахувати всі параметри і деталі, які мають між собою поєднуватися, щоб надалі при експлуатації не зіткнутися з просіданням. Щоб своїми руками зробити дерев’яні ворота вам знадобиться:

 • Молок і дриль зі свердлами;
 • Бруси;
 • Петлі і дві дерев’яні балки;
 • Ножівка для дерева і шуруповерт;
 • Стамеска і рубанок;
 • Висок, рівень і кисть.

Установка опори

Щоб ворота з дерева добре стояли, необхідно виготовлення та встановлення стовпів – опор у вертикальному положенні. У ролі них можуть виступити дерев’яні балки.

Краще використовувати дубову деревину, адже вона вважається самою довговічною і міцною. Параметри опори повинні бути як висота воріт і плюс ще один метр для заглиблення. В залежності від глибини установки елемента, буде більш стійка готової конструкція.

Дерев’яні ворота на дачу

Потрібно ретельно очистити від сміття місце, де будете встановлювати опори своїми руками. Для них викопуються невеликі ямки, діаметр яких складає 10-20 сантиметрів більше, ніж сам елемент. В ямці має бути утрамбованим дно, щоб надалі не відбувалася усадка.

На дно кладеться щебенева подушка і починається установка майбутньої опори. Перевірте за допомогою схилу вертикальність основи. Частина, яку ви надалі будете заливати бетоном повинна бути попередньо оброблена складом, щоб деревина не почала гнити. Використовується рідка смола чи бітумна мастика.

Далі потрібно зробити бетонну суміш і утрамбувати ямку. Ще раз перевірте, чи вертикально виходить установка з дерева. Тільки після цього можна продовжувати роботи, стежити і за тим, щоб розчин, нанесений на ворота, повністю висох.

Правила виробництва каркаса стулок

 • Робота повинна починатися зі створення своїми руками заготовок з бруса дерева. Матеріал розрізається навпіл, при цьому доводиться до необхідних вам розмірів. Щоб одна стулка воріт була зроблена, доведеться підготувати для верху і низу по одному бруску. Також знадобиться по два бруски для бічних стійок і середньої перемички. Поверхня кожного елемента повинна бути оброблена рубанком. Не забувайте, що, крім цього, кожна деталь повинна підлягати обробці антисептиком, щоб деревина не починала гнити.
 • Наскільки будуть міцними дерев’яні вироби, безпосередньо залежить від міцності з’єднання кожної деталі. Щоб зробити своїми руками каркас, краще використовувати кріплення за допомогою нагеля з дерева. Кожний елемент каркасу розкладається на рівній поверхні і починається свердління в тих місцях, де будуть присутні наскрізні отвори. Далі у них вставляються нагелі, які бажано спочатку піддати обробці епоксидним клеєм. Ці деталі дозволяють зробити з’єднання більш жорсткими. Кріплення посилюється з допомогою саморізів.
 • На наступному етапі потрібно встановити перемичку з бруса дерева у центральній частині каркаса. Вона потрібна, щоб обшивка була більш міцною. В кутових частинах закріплюються укосини, вони виглядають як бруси, що мають довжину в 3-4 сантиметри. На них повинні бути зрізи з кутом в 45 градусів. Щоб укосини були більш міцними, використовуються саморізи на торцевій частині брусів.
 • Збираючи своїми руками стулки на дерев’яні ворота важливо враховувати, що дошки обшивки будуть виступати за поверхню каркаса на 15-20 сантиметрів знизу і зверху. Не забувайте про цей факт і під час розрахунку параметрів каркаса. Наприклад, якщо висота готових воріт складе два метри, то виготовлення бічних стійок буде більше на 160-170 сантиметрів.
 • Прості дерев’яні ворота

  Обшивка каркаса і монтаж стулок

  Наступним етапом робіт стане підготовка дощок своїми руками для їх подальшої обшивки. Вам слід обрізати їх до необхідних параметрів і зі всіх сторін обробити за допомогою рубанка. Вони будуть кріпитися до каркаса дерев’яних воріт саморізами. В залежності від ваших уподобань, елементи з дерева можна розташувати або щільно один до одного, або на певній відстані.

  Якщо ви оберете другий варіант, то слід дотримуватися норми шаблону. Він повинен бути таких же розмірів, як матеріал, що використовується для обшивки. Що стосується товщини, то вона буде змінюватись в залежності від відстані між дошками, яке ви вирішите залишати.

  Замок на дерев’яну двері

  Коли обшивка буде повністю готова, дошки зверху варто підрізати своїми руками. Зробити це можна або за профілем, або рівно. Кожну область підрізування потрібно зачистити наждачним папером. Для майбутніх воріт друга стулка створюється за таким же принципом.

  Зробивши описані моменти, починайте монтувати ворота. Кріплення петель до стулок здійснюється за допомогою саморізів, вони повинні мати гвинтову різьбу, щоб легко вкрутиться в каркас.

  Довжина від грунту до нижньої частини дерев’яних воріт повинна становити не менше п’яти сантиметрів. Це позбавить вас від подальшої переробки при експлуатації. Також ви зможете зробити укладку покриття при в’їзді, якщо буде таке бажання.

  З допомогою шпінгалетів відбувається фіксація воріт з дерева в закритому стані, можна використовувати замки (врізні або навісні), а також засувки. Фарбувати конструкцію своїми руками потрібно вже в готовому вигляді. Лак або фарба повинні наноситися на дерев’яні ворота відразу в два шари.