Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілюЗастосування гіпсокартону ? один з найбільш ефективних способів вирівнювання чорнових поверхонь і спорудження несучих перегородок. Простий в монтажі матеріал вирівнює будь-який тип поверхні і допомагає створити конструкції будь-якої складності. Але для роботи з гіпсокартоном необхідні знання з виготовлення каркаса з профілю і обшивці його ГКЛ.

Пристрій металевого каркаса

Комплекс робіт з гіпсокартоном передбачає два етапи – виготовлення каркаса майбутньої конструкції, кріплення і його обшивку.

Каркас з металопрофілю краще дерев’яного, так як він міцний і довговічний, не піддається корозії і легко монтується. Каркас можна зібрати своїми руками або придбати готовий комплект в розібраному вигляді. Металевий профіль збирати легко, швидко і зручно. Його гнучкість і міцність дають можливість створювати самі химерні форми арок, стель, ніш. Виробники оцинкованого профілю розробили різні його види і розміри для різних варіантів облицювань. Розрізняють направляючий і з’єднувальний профіль. У першого край рівний, дозволяє вставляти один фрагмент в інший, у з’єднувального краї загнуті для повної жорсткості складання.

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

Алгоритм складання якісного металевого каркаса для установки гіпсокартону передбачає певну послідовність:

 • Для максимальної відповідності майбутнього каркаса спочатку знімають розміри з базової поверхні стін або стелі. Якщо планується повна обшивка кімнати, пристрій каркаса починають зі стелі, так як неідеальна геометрія кутів утруднить стельовий монтаж після облицювання стін.
 • Розмітку стелі під каркас починають з самого піднесеного місця (чи западини). При наявності вікон розмітку стін починають з віконних прорізів.
 • На цьому етапі вже можна розрахувати кількість ГКЛ і профілю. Для виготовлення каркаса своїми руками треба придбати 2 типу профілю – стійкові і напрямні. Останній тип створює основу конструкції, куди вставляють стієчний металопрофіль. Місця стикування закріплюють метизами.
 • Щоб каркас був жорстким, стієчний профіль закріплюють на певній відстані, з кроком 60 см

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

 • При обробці стін спочатку повністю готують одну стіну (каркас, каркас, обшивка) і тільки після цього переходять до наступної поверхні. При розмітці стін також враховують їх кривизну.
 • Каркас повинен відстояти від базової поверхні на 10 см, якщо між ГКЛ і чорнової стіною прокладають звуко – і теплоізоляцію. У цьому проміжку мають і інженерні комунікації.
 • Щоб зібрати якісний каркас з профілю, використовують невеликі самонарізи з буром (клопи). Наявність гвинта дає можливість проробляти отвори в металлопрофиле. Такий тип з’єднання може скрипіти при усадці приміщення, тому місця з’єднання підстраховують герметиком.
 • Професіонали ріжуть профіль болгаркою, але його товщина дозволяє обійтися і ножицями для металу.
 • Металевий каркас з профілю під гіпсокартон зручний при створенні не тільки прямолінійних конструкцій. Для створення арки або фігурного двох ярусний стелі готують профіль певної довжини і надрізають бічні ребра з кроком 5см. Тепер його можна зігнути без ризику пошкодження і закріпити на основу саморізами.

Побачити весь процес виготовлення і монтажу каркасу з металопрофілю можна на відео ролику.

Також рекомендуємо прочитати:Каркас з профілю під гіпсокартон
Металевий профіль для гіпсокартону
Пристрій для перенесення гіпсокартону
Чим краще різати метало-сайдинг

Каркас з металопрофілю під гіпсокартон (відео)

Облицювання

Закріплений на базовій поверхні каркас з металевого профілю обшивають гіпсокартонними листами, ця робота вимагає деякої підготовки.

По-перше, до облицювання треба грамотно розташувати всередині каркаса всі комунікації. По техніці безпеки електричний кабель ізолюють і закріплюють без контакту з металевими частинами. Особливо треба контролювати в цьому плані встановлення точкових світильників. Запас довжини дроту повинен бути в межах 10-15 см від ГКЛ. Інші комунікації, які вимагають постійного доступу для контролю, краще не зашивати ГКЛ взагалі, адже розібрати нову стіну для їх ремонту складно.

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

У будь-якому випадку, перед обшивкою треба перевірити роботу всіх систем, які передбачається сховати.

Якщо з кількістю визначилися, необхідно вибрати тип гіпсокартону, відповідний призначенню приміщення, де проводиться ремонт. Розрізняють звичайний стіновий, вогнестійкий, вологостійкий і комбінований матеріали. Перший використовують в кімнатах з нормальними показниками температури і вологості.

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

Причому для стелі звичайний сірий лист гіпсокартону буде тонше – 9,5 мм, у той час як для укосів, ніш, стін – 12,5 мм, для арок і інших лекальних форм – 6,5 мм

Другий тип, рожевого кольору, необхідний у приміщеннях з підвищеною пожежонебезпекою. Третій варіант, зелених відтінків, використовують на кухні, у ванній – приміщеннях, де температура і вологість вище. Бувають і комбіновані види, що поєднують в собі всі захисні характеристики.

Послідовність облицювання проста:

 • ГКЛ притуляють до закріпленому профілю, розташовуючи листи по вертикалі або горизонталі згідно з положенням каркаса. Потім їх фіксують шуруповертом та саморізами для металу.
 • Шви і стики між плитами проклеюють серпянкой (будівельною сіткою) і шпаклюють.
 • Чистову бік обробляють просоченням і проводять фінішну обробку (поклейка шпалер, фарбування, облицювання плиткою).

Закріплюють листи гіпсокартону з кроком 25 мм, це дозволить створити міцну конструкцію і ущільнити оздоблювальний шар. Частіше вкручувати шурупи не варто – можна пошкодити панель. Саморізи угвинчують так, щоб капелюшок злегка потопала, не розриваючи на бахрому краю гіпсокартону. Таке кріплення без проблем маскують шпаклівкою.

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

Шпаклювання – обов’язковий етап облицювання, незалежно від виду оздоблювального матеріалу. Для поклейки шпалер можна обмежитися шпаклівкою стиків і місць кріплення шурупів, щоб на поверхні паперу не проступали руді плями. При фарбуванні потрібна повна шпаклівка ГКЛ.

Підготовка поверхні

Гіпсокартон потребує декоративній обробці, так як такими якостями він не володіє. Найпростіший спосіб – фарбування водоемульсійною фарбою у будь-який відповідний до інтер’єру колір. Шпаклювати поверхню треба в два шари. Стартова суміш більш груба, фінішна – дрібнозерниста. Після просушування кожного шару поверхню зачищають шліфувальним папером або затирочної сіткою. Така обробка припускає присутність великої кількості шкідливого пилу.

Крім того, що працювати треба в окулярах, закритому одязі, з головним убором, рукавичками і з респіратором, поверхню необхідно очистити (мітлою або будівельним пилососом) і покрити спеціальним просоченням.

Крім остаточної очистки поверхні, цей розчин поліпшить зчеплення шарів шпаклівки.

Виготовлення каркасу під гіпсокартон з металопрофілю

Тонкощі при роботі

Всі просочувальні розчини повинні сохнути 12 і більше годин, потім можна наносити наступний шар шпаклівки, якому також необхідна шліфування і просочення. Без досвіду таку роботу виконують через 3-4 підходи.

Після повної просушки такої обробки можна переходити до декоративного облицювання. Фарбують листи також у кілька шарів після повного висихання попереднього.

При розмітці чорновий поверхні не рекомендують використовувати маркер, так як навіть крізь шар шпаклівки і шпалер він може проявлятися, залишаючи незмивні плями.

Якщо в кімнаті планують підвісити до стелі масивну люстру, закріпити на стіні картину або якийсь прилад, враховувати ці нюанси треба ще на етапі монтажу каркаса, посилюючи його в зазначених місцях. У будь-якому випадку, після монтажу каркаса варто замалювати розташування сітки профілів, щоб надалі використовувати цю схему при підвішуванні полиць, кашпо і т. п..

Якщо розібратися з принципом монтажу і для початку для початку зібрати просту перегородку з ГКЛ, то з таким навиком при подальшому ремонті можна замахнутися і на більш масштабні проекти: дворівнева стеля, декоративні ніші, арочні отвори.

Монтаж каркасу для дворівневого стелі з гіпсокартону (відео)