Зміст

 • Найважливіший елемент установки – стовпи
 • Виробництво і навішування стулок
 • Розпашні ворота для гаража

Хорошим попитом сьогодні користується установка металевих воріт на дачних ділянках. П’ять років тому ця конструкція виглядала як металевий куточок, який піддавався обшивці.

Сьогодні каркасну конструкцію обшивають всілякими матеріалами, серед яких ковка, дерево, полікарбонат або профнастил.

Зварювання металевих воріт

Серед безперечних переваг гаражних воріт з металу можна виділити наступні:

 • Універсальність;
 • Проста установка;
 • Якість;
 • Відмінний зовнішній вигляд;
 • Невисока вартість.

Сучасні конструкції можуть бути доповнені аксесуарами, серед яких фотоелементи або пульт для управління на дистанції. Своїми руками монтувати металеві ворота не складе труднощів, але є важливі моменти, які не можна обійти стороною. Металеві конструкції можуть мати два призначення: гаражні або для в’їзду на ділянку.

Певні варіанти розстібних гаражних воріт можуть бути доповнені різними цікавими елементами, серед них: фотодополнения або за пульт дистанційного управління. При цьому плюсом залишається те, що монтаж металевих воріт своїми руками не викличе у людини зайвих проблем. Досить дотримуватися основних вимог при виконанні роботи.

Металеві гаражні ворота

Найважливіший елемент установки – стовпи

Щоб встановити металеві ворота обов’язково необхідно підготувати заздалегідь несучі стовпи, які слугуватимуть опорою. Така робота може відбуватися відразу в кілька способів.

Найдешевшим і не витратним з них є забивання елемента в землю. Спочатку необхідно створити за допомогою бура отвір, який буде мати глибину від 1 до 1,5 метрів, далі потрібно встановити в нього стовпи. Вони повинні обов’язково доповнитися металевими трубами, які будуть відходити від конструкції. Між собою опори з’єднуються знімною планкою. Якщо готова конструкція буде значних розмірів і великої ваги, то не обійтися без бетонування. Спочатку потрібно встановити і вирівняти стовпи, перевірте, щоб відстань між ними було суворо однаковим.

Параметри повинні дотримуватися по діагоналі від стовпа до другого елементу. А також між нижньою та верхньою областю. Нижня частина стовпа бетонується на глибині близько 1,8 метра. Таку відстань забезпечить нерухомість готових металевих воріт, які ви будете робити своїми руками. Щоб міцність була максимально високою, в суміш бетону додається арматура. Загальний діаметр опори повинен бути не більше 10 сантиметрів.

Схема конструкції стовпів

Здійснювати монтаж опори можна на цегляні елементи. У такому разі план дій буде абсолютно іншим. Під опору потрібно фундамент на глибині 1,5 метра і більше. Після цього проводяться наступні роботи:

 • Монтаж колони із прутів або металевої труби.
 • Закладні елементи приварюються до конструкції.
 • Розміщення закладних повинно бути суворо за периметром майбутнього цегляного стовпа.
 • Створюється опора з цегли.
 • Заливається бетоном вільний простір, що залишився.
 • Велику роль відіграє правильний вибір петель на металеві ворота. Віддаючи перевагу якомусь варіанту, спирайтеся на габарити стулок. Якщо вони будуть легкими, то вам підійдуть елементи, діаметр яких дорівнює 2,5 сантиметра. Якщо маса стулок понад півтонни, то установку потрібно здійснювати на петлі не менше 4 сантиметрів у діаметрі. Крім того, в останньому випадку вам буде потрібно не менш трьох елементів. Щоб продовжувати роботи по монтажу далі, необхідно, щоб бетонна суміш застигла. Для цього буде потрібно місяць. Однак ви можете починати кріпити стулки вже через сім днів.

  Виробництво і навішування стулок

  Працюючи над створенням стулок, вам потрібно з профільного матеріалу каркас. Для цього можна взяти або труби, або профілі з металу. При цьому під стулками форма каркаса повинна зберігатися. Зсередини приварюються труби, які мають менший розмір, ніж конструкція.

  Якщо ви плануєте з обох сторін обшивати стулки гаражних воріт своїми руками, то розміщення внутрішньої труби відбуватиметься у центрі зовнішнього елемента. Під час зварювальних робіт потрібно ретельно підготувати основу з металу. Вона спочатку чиститься від будь-яких проявів корозії, після цього відбувається знежирення розчинником або бензином. На наступному етапі починається обробка грунтовкою, яка призначена для фарб на основі емалі. Останній етап – шліфування після зварювання.

  Зварювання воріт

  В якості облицювання можна застосовувати абсолютно різні матеріали починаючи від кованих конструкцій і, закінчуючи, сіткою рабицею. Кріплення відбувається за допомогою саморізів або заклепок.

  Фінальним акордом в монтажі розпашних металевих гаражних воріт стає приварювання кожної петлі до несучих стовпів і стулок. Важливо залишати невеликі відстані між стулками. Робиться це з-за ґрунтових зрушень, які у процесі експлуатації мають властивості зміщуватися. Зсередини конструкції монтуються засуви, які будуть виступати фіксаторами стулок.

  Розпашні ворота для гаража

  Для створення металевих гаражних воріт можна використовувати відразу кілька варіантів на вибір. Найбільшу популярність мають конструкції з хвірткою. Пов’язано це з тим, що така побудова дає можливість потрапити в гараж і не відкривати при цьому стулки повністю. Це заощадить ваш час і збереже тепло всередині приміщення.

  Металеві ворота в гараж

  Металеві ворота в гараж – це вхідні двері, яка врізана в одну або дві стулки. Для такої конструкції виділяють наступні стандартні розміри: ширина 0,8 м, висота 1,8 м.

  Практика показується, що вартість вже готових виробів вище створених своїми руками на 35-40%. Це стосується всіх конструкцій без винятку. Якщо ви все ж вирішите купити відразу цілісні ворота, то створити своїми руками вхідні двері не стане для вас проблемою. Орієнтуйтеся на наступний план:

 • Знімається перша стулка.
 • В ній створюється отвір.
 • Двері в області краю ущільнюються наличниками.
 • На полотно приварюють петлі, при цьому важливо застосовувати пластини з металу.
 • Обшивка дверей здійснюється гумовим матеріалом
 • Встановлюється ручка і замок.
 • Після виконання всіх робіт необхідно кілька разів перевірити справність готової конструкції, щоб надалі не виникали проблеми.