Зміст

 • Установка розпашних воріт
 • Монтаж

Ще з давніх часів з-за своєї простоти конструкції і зручності в експлуатації, розпашні ворота мали велику популярність.

Це не дивно адже, незважаючи на таку просту конструкцію, вони завжди відрізнялися надійністю і довгим терміном експлуатації.

Причому даний тип воріт не вимагає великих фінансових витрат, їх легко зробити самостійно.

Распашныеворота з металопрофілю

 

Розпашні ворота своїми руками можна зробити, навіть не маючи професійних навичок. Достатньо лише визначитися, який матеріал для цього буде використовуватися.

Найбільш популярними матеріалами при виготовленні є дерево та профнастил. Ці матеріали легкодоступні і прості в обігу. З допомогою їх саморобні ворота можна зробити за досить короткий термін.

Установка розпашних воріт

Перш ніж приступити до монтажу, необхідно поетапно розглянути, як зробити розпашні ворота. Також для цього вам знадобиться інструмент і відповідний матеріал.

Підготовка інструменту

У першу чергу потрібно підготувати необхідні інструменти, для цього знадобляться:

 • рулетка;
 • маркер;
 • болгарка;
 • рівень;
 • дриль;
 • лопата;
 • набір свердел;
 • ножівка;
 • зварювальний апарат;
 • клепана машинка.

Підготовка матеріалу

Насамперед, виготовлення розпашних воріт потрібно починати з підготовки матеріалу. Це також залежить від їх моделі.

 • В якості стійок можна використовувати цеглу, або профільну трубу 100/100 мм
 • Для каркаса можна вибрати дерев’яний брус, профільну трубу 50/20 мм або металевий кутник 50 мм.
 • Для обшивки знадобиться дошка 20 мм або профнастил.
 • Петлі, часто досить пари на одну сторону, але якщо ворота занадто великі, то бажано додати ще по одній з кожного боку.
 • Схематичне зображення воріт сщ вбудованою хвірткою

  Монтаж

  Перш ніж почати встановлювати розпашні ворота своїми руками, необхідно провести монтаж стовпів. Якщо ви вибрали цегляні стовпи, то для початку робиться під них фундамент, а потім за допомогою цегли кладку. Також потрібно не забути в стовпи закласти шматки швелера, до яких буде приварена профільна труба, для установки петель.

  Заставні на стовпах для розпашних воріт

  Якщо стійки робити з профільної труби, то її достатньо забетонувати, при цьому обов’язково враховувати сувору вертикальність, щоб розпашні ворота були перекошені, так як це вплине на їх закриття.

  Як правильно забетонувати основу стовпа

  Далі необхідно до петель приварити металеві пластини. Якщо дерев’яний каркас буде, то з одного боку петель в пластинах свердляться отвори під саморізи. До металевого каркасу їх досить буде приварити. Підготовлені петлі приварюють до стійок і залишаємо поки все як є.

  Потім приступаємо до складання каркаса. Для початку потрібно зробити необхідні заміри. Не забувайте, що розпашні ворота мають дві стулки, тому необхідно між ними і стійками залишити зазор 2 див.

  Якщо для рами ви вибрали дерево, приготовані бруски 50/50 мм потрібно розкласти на рівній поверхні і перенести на них необхідні розміри. Далі зробити розмітки, відрізати заготовки і скрутити їх між собою саморізами. Щоб брус не лопнув, потрібно попередньо просвердлити в ньому отвори. Для жорсткості конструкції в кожному кутку необхідно встановити розпірки. Якщо ворота широкі, посередині також знадобиться розпірка, щоб їх надалі не повело.

  Для металевого каркаса знадобиться профільна труба 50/20 мм. Її також для початку викладають на рівну поверхню і зробити заготовки, які потім зварити між собою. Так як і в першому варіанті, його необхідно оснастити розпірками.

  Коли рама буде підготовлена, вона приставляється до стійок, щоб відзначити місце, де будуть знаходитися петлі. Встановлюємо петлі і навішуємо її. Коли обидві стулки будуть встановлені, можна приступати до зашивці його обраним матеріалом.

  Якщо ворота будуть дерев’яними, то потрібно відміряти кожну дошку потрібного розміру і зробити заготовки. Потім у каркасі і дошках просвердлити отвори під саморізи і по черзі прикрутити кожну дошку.

  Щоб раму зашити профнастилом, лист потрібної довжини обрізається за допомогою болгарки. В каркасі і матеріалі по всьому периметру робляться отвори. Кріпити листи профнастилу можна за допомогою саморізів або заклепочной машинки.

  Схема установки розпашних воріт

  Завершальний етап

  Після того як ворота будуть готові потрібно встановити засувку, вона може бути будь-якої форми, для більшої надійності можна підібрати модель з автоблокуванням. Крім її додатково можна провести монтаж замку.

  Для того щоб ворота не розгойдувало вітром, знадобляться упори. З їхньої внутрішньої сторони на каркасі встановлюються вушка, в які вставляються стрижні, виготовлені з арматури. В землю під ці упори забиваються металеві гільзи, приблизного діаметра з арматурою. Для більшої міцності такий наголос необхідно робити на кожній стулці.

  На цьому етапі можна завершити монтаж розпашних воріт. На ваш розсуд можна їх оформити, але тут уже варіантів багато і все залежить від вашої фантазії.