Зміст

  • Підготовка матеріалу та інструменту
  • Виготовлення рами каркаса
  • Проведення монтажних робіт

Найчастіше гаражні ворота асоціюються з двома важкими стулками, що відкриваються назовні. Причому практично кожен автолюбитель зможе сказати, скільки проблем вони приносять в зимовий період, особливо коли з-за товщини снігу неможливо відкрити стулки.

Саморобні підйомно поворотні ворота

Але технології не стоять на місці і навіть гаражні ворота змінили свій вигляд.

В наш час досить популярною моделлю стали підйомно поворотні ворота, які не тільки відрізняються своєю практичністю, але й естетичними якостями. До того ж використання такої моделі рекомендується для гаражів з обмеженою площею.

Конструкція підіймально поворотних воріт являє собою стулку-щит, яка при відкриванні піднімається вгору під саму стелю, при цьому економлячи корисну площу як всередині, так і зовні гаража.

Виготовити підйомно поворотні гаражні ворота можна і самостійно, головне мати хоч мінімальні навички в будівництві.

Підготовка матеріалу та інструменту

Для виготовлення підйомно поворотних воріт в першу чергу знадобиться підготувати відповідні інструменти і матеріали.

Інструменти:

• будівельний рівень;
• натяжні стрижні;
• зварювальний апарат;
• хрестова і шлицевая викрутка;
• рулетка;
• гайкові ключі;
• електрична дрель;
• набір свердел.

Матеріали:

• направляючий профіль;
• профільна труба 40/20 мм;
• ворітної полотно;
• металевий куточок 65 мм і пластини 30 мм;
• кронштейни;
• полози.

В основному в якості полотна застосовують оцинковане залізо, але це самий простий і швидкий спосіб. Якщо ви хочете, щоб саморобні гаражні ворота виглядали привабливіше, то зверху полотно потрібно покрити тонким пластиком або дерев’яними панелями.

Також дуже часто оцинковку замінюють профнастилом, для утеплення між листами можна використовувати пінопласт або мінвату.

Схема підйомно поворотних воріт для гаража

Виготовлення рами каркаса

Будь-яка конструкція воріт вимагає виготовлення міцної рами каркаса. Для цього в першу чергу знадобиться схема, з допомогою якої ви зможете орієнтуватися при подальшій збірці конструкції.

1. Для виготовлення рами воріт спочатку потрібно підготувати заготовки з металевого куточка. При цьому необхідно враховувати, що конструкція складається з двох половинок, тому знадобиться робити дві ідентичні рами.
2. Спочатку вимірюється отвір, його ширина і висота, а розміри переносяться на підготовлений куточок. Потім за допомогою болгарки нарізаються необхідної довжини відрізки і розкладаються на заздалегідь підготовленому майданчику.
3. Далі заготовки прихватываются між собою зварюванням і робляться вимірювання рівнем. Коли вертикальність і горизонтальність будуть відповідати, шви повністю обварюються. Для виготовлення другої половини рами воріт процес потрібно повторити.
4. Щоб виготовити каркас для майбутніх підйомно поворотних воріт, знадобиться використовувати профільну трубу. Для початку також робляться необхідні виміри, обов’язково потрібно врахувати зазор між рамою і каркасом 15 мм, щоб у процесі роботи гаражні ворота не заклинили.
5. Заготовки потрібної довжини необхідно розкласти на рівній поверхні і зварити між собою, попередньо перевіривши горизонтальність і вертикальність. Для посилення конструкції підйомно поворотних воріт, каркас потрібно посилити додатковими поперечними перемичками.
6. Після виготовлення каркаса, його потрібно обшити полотном, для цього по його периметру свердлити отвори і прикладаються заздалегідь підготовлені листи необхідних розмірів. Потім вони з допомогою саморізів прикручуються до рами каркаса.

Схема роботи поворотних воріт

Проведення монтажних робіт

Спочатку потрібно встановити раму підйомно поворотних воріт. Для цього береться внутрішня і зовнішня рама, і встановлюються в отвір. З допомогою металевих пластин вони зварюються між собою.

Далі з куточка потрібно виготовити головну нерухому опору. Для кріплення поздовжніх стійок в полиці необхідно зробити два отвори, в другій полиці робляться три отвори.

Потім потрібно з’єднати пружину з пластиною і кронштейном. Далі з прута виготовляється регулятор натягу і закріплюється знизу.

Потім з куточка потрібно виготовити шарнірний вузол, просвердлити в ньому отвір і прикріпити до рами. Потім до торця важеля приварюється пластина. Підйомно поворотні ворота переміщуються по напрямних профілів, один з яких кріпиться до пластини.

Далі гаражні ворота вставляються в направляючі і з’єднуються з пружинами і важелями, що приводять їх у рух.

Ось в принципі саморобні гаражні ворота підйомно поворотним механізмом і готові. Залишається лише всі деталі піддаються корозії зафарбувати фарбою і можна приступати до експлуатації.