Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалуСьогодні кожен ремонтник, дизайнер і навіть підсобний робітник прекрасно знає, що таке гіпсокартон. Цей матеріал застосовується для проведення найрізноманітніших робіт: для обробки стін і стелі, для формування різноманітних міжкімнатних перегородок, а також для створення оригінальних декоративних елементів – колон, коробів, підвісних конструкцій, арок і так далі.

Переваги гіпсокартону

Гіпсокартон володіє значною кількістю незаперечних переваг, завдяки яким він є лідером продажів серед існуючих сучасних будівельно-оздоблювальних матеріалів.

Відмінні теплоізоляційні властивості

Гіпсокартонні листи володіють хорошою теплопровідністю. Для забезпечення максимального ефекту в порожнині виготовляється підсистеми закладають теплоізоляційний матеріал (экструзивный спінений полістирол, пінопласт, мінеральна вата). Так забезпечується максимальне утеплення ремонтованого приміщення, з одночасним скороченням споживання енергоресурсів, що досягається за рахунок усунення тепловтрат.

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Велика кількість областей застосування

Гіпсокартон може бути використаний для виробництва міжкімнатних перегородок різної складності, для створення оригінальних багатоярусних стель, спеціальних ніш і полиць. За допомогою даного матеріалу реалізується вирівнювання стін, утеплення балконів, обробка віконних укосів, здійснюється виготовлення ексклюзивних меблів і створення оригінальних предметів декору.

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Ідеально гладка поверхня

З появою гіпсокартону в більшості випадків відпала необхідність у здійсненні трудомісткою і копіткої обробки поверхонь за допомогою штукатурки. Матеріал дозволяє не тільки прискорити процес вирівнювання стін і стелі, але дає можливість здійснити обробку самостійно.

Крім того, гіпсокартонна поверхня є ідеальною основою для реалізації будь-яких видів декоративної фінішної обробки. Бездоганну поверхню можна фарбувати, обклеювати шпалерами, покривати шаром декоративної штукатурки тощо

Також рекомендуємо прочитати:Виробництво гіпсокартону
Що таке ГКЛ
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Вогнестійкість матеріалу

Завдяки гіпсовому наповнювачу матеріал володіє високим ступенем вогнетривкості. Для обробки приміщень, де існує висока ймовірність виникнення пожежі застосовуються вогнетривкі листи гіпсокартону.

Регулювання вологості в приміщенні

Гіпсокартон є «дихаючим» матеріалом. При збільшенні рівня вологості в кімнаті він здатний накопичувати надлишок вологи в себе, а при зниженні цього показника – зволожувати повітря. Проте надмірна вологість негативно позначається на властивостях ГКЛ.

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Камуфлюється здатність

Гіпсокартон застосовується для приховування за його площиною не тільки тріщин, розломів і плям іржі, якими часто покриті зношені базові поверхні старих квартир, але і систем зовнішніх комунікацій. Труби подачі води, каналізаційні магістралі, електричні дроти – далеко не повний перелік того, що може бути приховано за гіпсокартонною конструкцією.

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Недоліки гіпсокартону

Гіпсокартон, як і будь-який обробний матеріал, має ряд недоліків, які слід врахувати.

Знижена міцність

ГКЛ має досить низькою механічною міцністю, яка може стати перешкодою не тільки під час монтажу матеріалу в будинку, квартирі або в офісі, але і при експлуатації такого приміщення у майбутньому. На гіпсокартоні можуть легко утворитися вибоїни та тріщини, подряпини і вм’ятини. Тому постарайтеся працювати з ГКЛ дуже акуратно під час установки, а також по можливості утримайтеся від його використання в дитячих кімнатах, де малюки часто б’ють по стінах м’ячем, кидаються різними іграшками та іншими предметами. Тут врятувати ситуацію дозволить монтаж облицювання в два шари. А для захисту необроблених країв гіпсокартону реалізується установка перфорованого захисного кутника.

Крім того, гіпсокартонні полотно не здатне утримувати важкі конструкції і предмети меблів. З-за додаткового навантаження матеріал може деформуватися або зруйнуватися. В даному випадку уникнути проблеми дозволить установка «заставних», що здійснюється на стадії формування каркаса.

 Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Висока гігроскопічність матеріалу

Гіпсокартон володіє таким негативним властивістю, як здатність вбирати велику кількість вологи. Під її впливом матеріал, що швидко руйнується. Тому для обробки приміщень з високою або нестабільним рівнем вологості (ванна кімната, кухня, коридор) слід використовувати вологостійкий аналог ГКЛ. Додатковий захист створить обробка полотен водовідштовхувальними будівельними сумішами.

Використання ГКЛ в будівництві: основні характеристики матеріалу

Низька звукоізоляція

Сама по собі гіпсокартонна конструкція має низький рівень захисту приміщення від звуків. Особливо це відчувається при наявності в приміщенні перегородок з ГКП. Щоб уникнути подібних проблем порожнини між листами гіпсокартону прокладаються спеціальним звукоізоляційним матеріалом. Дотримуючись рекомендованої виробниками технології можна домогтися не тільки відмінного звукопоглинання, але і значно скоротити рівень тепловтрат.

Наявність порожнин

Технологічні зазори, які утворюються при монтажі гіпсокартону, можуть стати місцем мешкання різних паразитів, комах і гризунів. Щоб цього уникнути, слід здійснювати ретельне герметизацію стиків і швів конструкції, а також повністю заповнювати порожнечі обраним ізоляційним матеріалом.

Обмеженість доступу до комунікацій

Багато людей, які здійснюють обшивку стін і стелі кімнати гіпсокартоном самостійно, стикаються з однією і тією ж проблемою. Коли виникає аварійна ситуація (наприклад, одна з прихованих за конструкцією труб дала текти) їм доводиться демонтувати частину обробки.

Для того щоб уникнути такого небажаного результату ще на стадії монтажних робіт необхідно здійснювати установку оглядового люка.

Характеристики гіпсокартону (відео)