Зміст

 • Переваги профільованого листа
 • Особливість пристрою різних видів воріт з профлиста
 • Починаємо установку воріт
 • Вибираємо профільний лист для воріт
 • Збираємо раму, обшивають профлистом

Спочатку кілька слів про те, що являє собою профлист. Це металевий будматеріал з відмінними показниками міцності і тривалим терміном експлуатації.

Ворота з профнастилу

Виготовляється профлист (інша назва – профнастил) зі сталі (холодний прокат), обробленої методом гарячого оцинкування. Своїм чудовим експлуатаційним якостям профнастил зобов’язаний саме такої технології виготовлення.

Профлист має характерну ребристу форму (ребра надають йому додаткову жорсткість при спробі зігнути аркуш поперек).

Для захисту від опадів профільний лист покривається шаром полімеру. Таке покриття робить профлист надзвичайно естетичним, оскільки можливі різні варіанти кольорів.

Є варіанти і без полімерного покриття.

Переваги профільованого листа

Отже, основні переваги, якими володіє профлист.

 • Стійкість до механічних пошкоджень.
 • Несприйнятливість до впливу атмосферних опадів, а, отже, і до корозії, гранична простота у догляді.
 • Невелика маса, зручність перевезення. Це обумовлює простоту роботи з профільним листом і спрощує його доставку. Внаслідок невеликої маси ворітної конструкції, при автоматизації воріт досить приводу невеликої потужності.
 • Надзвичайна простота монтажу. Навіть початківець домашній майстер може використовувати профнастил для самостійного виготовлення різних конструкцій.
 • Різноманітні варіанти кольорів (огорожа, хвіртка або ворота з профнастилу, залежно від бажання власника ділянки, можуть бути витримані в єдиній колірній гамі з будівлями, а можуть контрастувати з ними).
 • Гарний вигляд. Ворота з профлиста відмінно будуть виглядати в поєднанні з будь-якими будівельними матеріалами: металом, деревом, каменем або плиткою. Можна декорувати ворота кованими елементами. Прикріплюється такий декор за допомогою зварювання або гвинтів.
 • Значні терміни експлуатації. Завдяки високоміцному полімерному покриттю період використання профільного листа перевищує 25 років.
 • Невелика ціна на профлист. Безсумнівно, ковані ворота та огорожі виглядають набагато багатше, але профнастил за своїми експлуатаційними якостями нітрохи не поступається такому дорогому і пафосного варіанту.

Різновиди профнастилу

Ворота з профільного листа

Ворота з профільного листа – це найкраще поєднання солідного і красивого зовнішнього вигляду, високої міцності і низької ціни. Виготовлення заборів та воріт з профлиста дуже популярне серед будівельників.

Крім красивого вигляду, такі ворота дуже прості у виготовленні. Для цього достатньо самого простого набору домашніх інструментів та вміння поводитися з ними.

Так, з практики відомо, що для монтажу розпашних воріт на дачній ділянці достатньо всього лише одного дня.

Особливість пристрою різних видів воріт з профлиста

Розпашні ворота, з якого б матеріалу вони не виготовлялися – визнана «класика жанру». Загальний вигляд конструкції приблизно такий: на двох опорах проводиться кріплення комірних стулок (попередньо вони обшиваються профлистом).

Кріплення спеціальних стійок з підшипниками на петлі сприяє більш м’якому плавному і руху воріт. Розпашні ворота можуть відкриватися і закриватися вручну (можливий також і варіант автоматизації). Розпашний варіант воріт знайшов широке використання на виробництві, де потік машин досить великий.

Ще один поширений варіант – відкатні ворота (не розчиняються, а ковзають уздовж огорожі (відкочуються). Це дуже зручно для невеликих земельних ділянок. Така конструкція сприяє корисного використання площі.

Відкатні ворота

Відкатні ворота, як і орні, можна автоматизувати. Невелика маса профлиста дозволяє застосовувати недорогі і невеликі за потужністю приводи.

Починаємо установку воріт

Перший етап – це облаштування стовпів, які служать опорами. В якості стовпів можуть бути використані металеві швелери (товщина 1,4 – 1,6 см), колоди або дерев’яні бруси (15 х 15 см).

Яма під стовпи викопується на глибину, рівну третьої частини висоти конструкції над поверхнею землі. На дно ям насипається гравій, потім туди заливають трохи гудрону або бітуму. Якщо під опори використовується дерев’яний стовп, він обов’язково обробляється антисептиком, щоб уникнути гниття дерева.

Стовп в нижній частині обпалюється паяльною лампою і обертається руберойдом. Для кращого прилягання до дерев’яного стовпа руберойд прогрівається за допомогою паяльної лампи (як варіант – обробляють гарячим будівельним бітумом).

Стовп встановлюється в яму. Після цього він підсипається гравієм (вертикальність установки стовпа постійно контролюють за допомогою схилу або рівня). Перед навішуванням стулок воріт, стовп повинен бути усталеною протягом декількох днів.

Виставлення вертикалі для стовпів

Швеллерный стовп встановлюється за таким же принципом, а потім бетонується. Стовп залишають до повного застигання розчину (на це може піти цілий місяць). Щоб опори з швелера були стійкіші, в нижній частині наварюється сталевий квадрат (50 х 50 см, товщина – від 3 мм).

Якщо немає гравію або щебеню, то для підсипки можна застосовувати бита цегла. Для підвищення вітрової стійкості майбутніх воріт можна з’єднати опори за допомогою горизонтального відрізка металопрофілю.

Вибираємо профільний лист для воріт

Спочатку визначимося з маркуванням профільного листа.

 • Н – «несучий» — використовується для покрівельних робіт. З усіх видів профнастилу цей має найбільшу товщину, висоту хвилі і найбільшу жорсткість (вона створюється за рахунок додаткових борозенок)
 • З – «стіновий» — застосовується для влаштування воріт, парканів та облаштування стін. Саме цей різновид профлиста найчастіше використовується для воріт.
 • НС – «комбінований». Профлист цього виду може використовуватися як для дахів, так і для облаштування парканів.

Тепер приймемо рішення: який вид захисного покриття для профлиста вибрати.

 • Оцинкований профлист. Найбільш бюджетний варіант. Але на тривалу експлуатацію в цьому випадку розраховувати не доводиться.
 • Покриття, що поєднує кремній і алюміній.
 • Поліестер – набагато більш міцний варіант, з можливістю вибору потрібного кольору.
 • Поліестер, у поєднанні з тефлоном.
 • ПВХ з різними включеннями.
 • ПВДФ – відмінний варіант захисту від опадів, так і від механічних впливів.

Монтаж паркану з профнастила

Збираємо раму, обшивають профлистом

Складання рами проводиться на ідеально горизонтальній поверхні. Геометрія рами постійно контролюється. По закінченні складання рами вона обшивається профлистом.

Кріплення профільних листів проводиться за допомогою шурупів (використовуємо шурупи з гумовими прокладками і шестигранною головкою; колір головки шурупа можна підібрати під колір листа).

Кріплення петель проводиться безпосередньо до рами (методом зварювання або кріплення за допомогою болтів). Кріплення профлиста проводиться зверху петель. При облаштуванні таких воріт, застосовуються гаражні петлі.

Наступний етап – навішування стулок (потрібно стежити за тим, щоб площини воріт і огорожі збігалися). Замки для воріт з профнастилу можуть бути магнітними, врізними або накладними.