Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

Вінілова плитка для підлоги — сучасний засіб декорування, відрізняється довговічністю і привабливим зовнішнім виглядом. Універсальність, невибагливість у догляді і різноманіття варіантів виконання роблять плитку ПВХ одним з найпопулярніших покриттів, яке застосовується для оформлення підлоги в квартирах, приватних будинках, аеропортах, магазинах, лікарнях та інших громадських місцях. Схожий матеріал існував ще в радянські часи, але тоді якість і зовнішній вигляд залишали бажати кращого. Сьогодні ж вінілова плитка для стін та підлоги володіє якостями, які дозволяють успішно конкурувати з лідерами продажів — паркетом, ламінатом і керамогранітом.

Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

Вінілова плитка для підлоги

Зміст

 • Структура вінілової плитки
 • Переваги вінілової плитки
 • Вінілова плитка: класи
 • Різновиди вінілової плитки
  • Кварц-вінілова плитка для підлоги
  • Пресована плитка ПВХ
  • Самоклеюча плитка
 • Вінілова плитка для підлоги: фото добірка
 • ? Структура вінілової плитки

  Вінілова плитка виробляється на основі полівінілхлориду (ПВХ) і має багатошарову структуру. Для додання міцності і пружності використовують дрібну кварцову крихту, яка служить у якості бази. Проміжний (серединний) шар несе відповідальність за декоративні властивості. При нанесенні малюнка застосовується особлива технологія, що забезпечує не тільки надійне закріплення складових компонентів, але і чіткість, однорідність зображення. Середній прошарок закривається прозорою плівкою, яка захищає фактуру від впливу ультрафіолету.

  Це важливо!
  UV-плівка допомагає зберегти яскравість фарб протягом тривалого часу і ефективно протистояти негативному впливу сонячних променів.

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Структура вінілової плитки

  Верхній шар прозорий і тонкий, але цей факт зовсім не применшує його заслуг. Поліуретанова плівка знижує силу механічних впливів і агресивність хімічних речовин. Таким чином, перед нами — складна система, де кожен елемент виконує певні функції.

  ? Переваги вінілової плитки

  Вінілова плитка має масу достоїнств, що зумовили її затребуваність і популярність.

  • довговічність. Унікальний багатокомпонентний склад гарантує наддовга термін експлуатації. Верхній компонент «пирога» без праці витримає 10 мільйонів кроків без втрати якості і кольору;
  • стійкість до впливу зовнішніх факторів. Вініл стійкий до ультрафіолетового випромінювання, хімічних реагентів, не боїться вогню. Така підлога з честю витримає не тільки нескінченні переміщення офісних крісел, але і інтенсивні спортивні тренування;
  • екологічність. Незважаючи на те, що при виготовленні без хімії не обходиться, в процесі використання вінілова плитка не виділяє небезпечних речовин. ПВХ плитка отримала всі необхідні сертифікати відповідності СЕС та дозволи на використання в громадських місцях;
  • простота догляду. Плитка легко миється, забруднення видаляються звичайною водою, при наявності складних плям можна використовувати засоби побутової хімії;
  • легкість монтажу. Невелика вага (3,5-5 кг/м2) не створює навантажень на несучі конструкції і додаткових труднощів при укладанні. Вінілова плитка ріжеться будівельним ножем і дозволяє без зайвих клопотів створювати бажану конфігурацію;
  • доступність. Вінілове покриття обійдеться набагато дешевше будь-якого іншого оздоблювального матеріалу, причому як ви точно не втратите;
  • різноманітність кольорів і текстур. Асортимент вінілової плитки багатий: кожен без зусиль знайде відповідний для себе варіант. Імітація під гальку, дерево, пісок, мармур всіляких відтінків — далеко не повний перелік ідей.

  ? Вінілова плитка: класи

  У залежності від інтенсивності використання розрізняють вінілову плитку 3-х видів:
  1. Побутова (23-31 класи) використовується в приміщеннях з мінімальною прохідністю, де у вуличному взутті ходять рідко. Верхній шар у такий плитки дуже тонкий, зате величезний вибір колірних рішень (понад 150 видів).

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Побутова вінілова плитка дивує колірних і фактурних різноманітністю

  2. Комерційна плитка (32-42 класи) ідеальна для територій з підвищеною прохідністю, наприклад, для торговельних комплексів, офісів, медичних установ. Верхній шар підлог у даній різновиди міцний і товстий.
  3. Спеціальне покриття (43 клас) застосовують для підлоги з максимальною механічним навантаженням — у спортивних залах, у виробничих цехах, на танцмайданчиках. Плитка містить добавки, які надають підлозі антиковзні і антистатичні властивості.

  Це важливо!
  Термін експлуатації побутової плитки — 5 років, комерційної — до 15 років, спеціального — 20 років.

  ? Різновиди вінілової плитки

  На сьогоднішній день набули поширення такі види ПВХ плитки:

  ? Кварц-вінілова плитка для підлоги

  Зміст великої кількості кварцу (80%) гарантує високі показники зносостійкості. Проводиться матеріал унікальним методом, що дозволяє добитися рівномірного розподілу компонентів та яскравості, колірної гами. Для додання естетичного вигляду виробники покривають його емульсивно-металізованої політурою або поліуретаном. Головна особливість — точна відповідність фактурах дерева, натурального каменю, мармуру, граніту.

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Кварц-вінілова плитка для підлоги

  Кварц-вінілова підлога покривається розчином срібла, за рахунок чого забезпечується антибактеріальний ефект. Важливим є і те, що повітря в приміщенні теж очищається від пилу, бактерій і вірусів.
  Укладається плитка на підготовлену рівну основу за допомогою акрилової дисперсії і вінілового клею. Для забезпечення кращого прилипання знадобиться притискної валик.

  ? Пресована плитка ПВХ

  Складається з вінілу, стабілізаторів, смол, пластифікаторів. Виготовляється шляхом гарячого пресування з наступним покриттям шаром ПВХ. Пресована плитка набагато міцніше і довговічніше лінолеуму. Підходить як для громадських, так і для житлових приміщень. Різноманітність розмірів, форм і кольорів дозволяють дизайнерам реалізовувати навіть найнеймовірніші задуми.
  Приклеювати пресовану плитку краще водостійким клеєм.

  ? Самоклеюча плитка

  Самоклеюча плитка вінілова — оптимальний варіант для тих, хто не має в своєму розпорядженні великим запасом часу. Укладається вона дуже швидко — достатньо зняти захисну плівку і щільно притиснути плитку на підлозі. Більшого не вимагається. Так можна в найкоротші терміни перетворити приміщення, надавши йому вигляд морського берега, африканських джунглів або квіткової долини. Все буде залежати виключно від ваших уподобань.

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Плитка клеїться швидко і легко

  Яку б різновид вінілової плитки для підлоги ви не вибрали, будьте впевнені, цей сучасний матеріал зробить ваш будинок затишним, теплим і вишуканим. А визначитися з вибором допоможе фото підбірка, представлена нижче.

  ? Вінілова плитка для підлоги: фото добірка

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Варіант №1

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Варіант №2

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Варіант №3

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди

  Варіант №4

  Вінілова плитка для підлоги — структура, переваги та різновиди